243 Shares 8828 views

Teatr "Black Square". Art improwizować i być zapamiętany przez widza

Teatr „Czarny kwadrat” jest znacznie różni się od swoich starszych „braci” – Iwana Franki i Lesia Ukrainka. Te ostatnie są klasyczne, bardziej zaznajomieni do widza. Pierwszy – nowoczesny teatr, można nazwać raczej młodzież, chociaż występy są niezwykle popularne wśród widzów w każdym wieku.

Historia powstania

Teatr „Czarny kwadrat” po raz pierwszy pojawił się w stolicy Ukrainy z dnia 13 września 1991 r. Było to możliwe dzięki Anatoliyu Nikolaevichu Neolovu, założyciela Teatr improwizowany studio. Sądząc z opowieści samych aktorów, istnieje kilka wersji tego, jak pomysł, aby stworzyć ten niezwykły w momencie teatru.

Jakoś dyrektorem artystycznym pracowni teatralnej przyszedł do klasy nieprzygotowany do aktorów. Rozłożył przed nimi duży kawałek czarnego aksamitu, i powiedział, że to nie ma znaczenia, jak grają, jak długo wynik jest interesujący. Ten kawałek aksamitu i dał nazwę studio – „Czarny kwadrat”.

Teatr był wynikiem zbiegu bardzo różnych okolicznościach, według niektórych aktorów. Według ich wersji, przychodzą nieprzygotowani, ale nie angażować się w, a premiera nowego spektaklu. Sala była pełna, i aby anulować wykonanie było niemożliwe, więc artyści wszedł na scenę i zaczął improwizować. Wydajność tak zachwycił publiczność, że są one w towarzystwie aktorów owacją na stojąco.

Nie wiadomo, który z tych opowieści są prawdziwe, to jest prawdopodobne, że zarówno miejsce. Najważniejsze jest to, że dzięki tym wydarzeń na Ukrainie pojawił się „Czarny kwadrat” – teatr. Kijów był jedynym miastem na Ukrainie, gdzie jest improwizacja Teatr Studio. Główną zasadą jego pracy – „na żywo” uczestnicy gry. Ważne jest, aby wspomnieć, że projekty te pojawiają się od czasu do czasu w różnych częściach kraju, ale zawsze tylko funkcjonalny i turystyka teatr „Black Square”.

cechy repertuar

Zobacz zespół teatralny na scenie dramatu i oddaleniem od różnych standardów. Pomimo tego, że pokoje są zatłoczone co noc, ponieważ jest inny repertuar różnorodności pozazdroszczenia. Ten nowoczesny i eksperymentalne produkcje, choć aktorzy nie odmówić i od klasycznych dramatów. Ponadto, w jednym wydajności można połączyć kilka przedmiotów, a nawet kilka sztuk. Najważniejsze z tym – aktorów improwizacji, chociaż nauczyć fraz kluczowych jest łatwe. Podczas spektaklu, nawet historia może się zmienić, więc często jest to nie tylko publiczność, ale także reżyser i aktorzy nie wiem, jaki będzie wynik osobnym komunikacie.

Kijów Teatr „Czarny kwadrat” za każdym razem przygotowuje unikalny pogląd, że nie można powtórzyć, aby ponownie odtworzyć ten sam sposób. Aktorzy są pewni, że za każdym razem wydajność zależy od wielu czynników i zbiegów okoliczności, które są niemożliwe do przewidzenia.

plakat

W trakcie swojej pracy, teatr stał się miejscem, w którym ujrzeć światło około siedemdziesiąt improwizacji występy. Jego aktorzy są stale stara się rozwijać i aktualizować repertuar. Najbardziej skuteczne są następujące występy:

 • „Próby sny”;
 • "Myslonyshi";
 • „Młodzież”;
 • „Każdy musi umrzeć” (utworzony przez kartę „Mafia” gra);
 • „Człowiek potrzebuje trochę”;
 • „En życia lub 19 cm miłość”;
 • „Wszystkie kobiety są sprzedawane”;
 • „Notatki z rosyjskiego Traveler”;
 • „Inspektor”;
 • „Zaproszenie do słońca”;
 • „Zaproszenie do Świtu”.

Te i wiele innych można zobaczyć występy na małej scenie eksperymentalnej, położony przy bulwarze Szewczenki, lub w dużej Domu Artystów. Również Teatr „Czarny kwadrat” bierze udział we wszystkich możliwych festiwalach teatrów amatorskich i awangardowych.

studio Teatralne

Jak już wspomniano, „Czarny kwadrat” – to nie tylko teatr, ale również działać studio. Pozwala młodym ludziom rozwijać swoje zdolności do gry na scenie, w celu opracowania nowych technik i metod.

Niewątpliwie takie badania są bardzo ważne dla młodych talentów, dla których ważne jest, aby podnieść poziom merytoryczny. Będą one jednak być użyteczne nie tylko do tych, dla których teatr był życia. Zdaniem dyrektora, ludzie, daleko od grania na scenie, można znaleźć tutaj bardzo użyteczne, ponieważ sytuacja szkolna rozgrywa się w życiu codziennym, a studio umożliwia ich analizę.

„Czarny kwadrat” – teatr, w którym dużą wagę przykłada się do badań. Zasadniczo, to ma na celu znalezienie nowych form wyrazu.