826 Shares 8965 views

Teatr Lalek w Ufie: repertuar, historia

Dyskusja na temat teatru lalkowego w Ufie. Rozważyć swój repertuar, a także przejść na kartach historii. Dlaczego warto odwiedzić instytucji kultury przynajmniej raz? Przeczytaj o tym poniżej.

historia

Bashkir State Puppet Theatre został założony w 1932 roku, w dniu 5 lutego. Artyści nie mają jeszcze własnego budynku, więc mieliśmy do pracy na stronach przejściowych. M. Elgashtina nie tylko stał się pierwszym reżyserem, ale także pierwszym dyrektorem teatru lalkowego w Ufie. Pierwszy występ stał się ulubionym „rzepa” wszystkich.

Dwie grupy powstały w teatrze: rosyjski i Bashkir. Ten ostatni jechał, a jej występy były głównie charakter propagandowy: „Negritonok”, „Sanitarny Brigade”, „Wiosna wysiew”, „Lenin”.

Kiedy dyrektor teatru lalek w Ufie stał V. Sidurin, wreszcie stałe miejsce dla spektakli, które znajduje się w podziemiach Domu Pionierów. W czasie wojny ludzie z zespołem musiał iść do przodu, aby chronić ojczyznę. Małe pożarna teatr w latach wojny dał satyryczne przedstawienie w szpitalach i na froncie. Od początku teatru wojennego, nie tylko nie przerwać pracę, ale stał się jeszcze bardziej aktywne. Trupa występował w Ufie iw innych miastach Republiki. Front Karelski stał się również scena dla artystów w 1944 roku. W krótkim czasie liczba „Snu Hitlera” przygotowywano „Surgery”. Ale wkrótce został wydany dekret o ustanowieniu określonego repertuaru na linii frontu gangów lalkowych. Występy były wystawiane przez „kolekcja odmian i lalek teatralnych.”

Ten teatr jest jednym z pierwszych, który zaczął wykazywać spektakle dla dorosłych. W pewnym momencie można było czerpać przyjemność w takich produkcjach jak „biały statek”, „radny” T. Minullin „Czarci Młyn” I. magazynie i innych.

W latach powojennych w teatrze, nowych ludzi przybył. Tu pracował Arngold dyrektor I., Volkova artystów A. Stob.

Teatr dziś

Nowoczesny budynek teatru dopiero w 1976 roku. Jednocześnie pracownicy teatru aktywnie pracuje nad stworzeniem dramatu Baszkirskiego. Działki mogą być brane z rosyjskiego, Bashkir i folkloru. artyści lalkowe zaangażowane w tworzenie małżonków Volkov.

Do tej pory, Teatr Lalek w Ufie ma wszystko, czego potrzeba, aby stworzyć wspaniałe widoki. Używane maski, transformacja tantamareski. Lalki są również stosowane różne: wzrost, lalek, rękawiczkę. Od 1991 do 1994 roku, główny reżyser teatru lalkowego w Ufie był Airat Akhmetshin. Ponownie objął urząd w 2011 roku.

Teatr Lalek w repertuarze Ufa

W repertuarze znajdują się po prezentacji i występów:

  • „Rzepa”;
  • "Galima";
  • „Na Pike”;
  • „Nie wyrzucaj ogień Prometeusz”;
  • „Boska Komedia”;
  • "Ural-Batyr";
  • „Pup nie chce być mądry”;
  • "Rhino i Giraffe";
  • "Ali Baba".

To tylko niewielka część występów, które są pokazane w teatrze lalek w Ufie. Lista wszystkich przedstawień jest zbyt duża, a ponadto jest on regularnie aktualizowany. Teatr października Avenue jest otwarty dla wszystkich, dzieci i dorosłych. Wykaz, który przedstawiono powyżej, nie jest dla dzieci oraz występy dla dorosłych.

Współpraca z Indii

Z Indii teatr długi stowarzyszenia. W 1987 roku P. Melniczenko wystawił „Indian Legend”, oparty na epopei „Ramajana”. Równolegle do tego, teatr jedzie na wycieczkę w Indiach. Otrzymał wiele pozytywnych opinii i wzbudził entuzjastyczne reakcję widzów. W 2015 roku teatr staje się stroną Międzynarodowego Festiwalu Sztuki pod tytułem „Suradzhkund Mela”, która odbyła się w New Delhi. Artyści pokazał fragmenty spektaklu „The Indian legenda” i innych nowych produkcjach. Odpowiedź była pozytywna. Później artyści wzięli do Ambasady Indii i Rosji, gdzie dali prezentację dla dyplomatów.

Główny minister państwa, na którego terytorium odbyły się występy, wyraził głęboką wdzięczność, zauważył, kunsztu i powiedział, że chciałby jeszcze raz zobaczyć artystów w ich ojczyźnie. Specjalnie dla tej trasy, zdecydowano o przywróceniu popularnych lalek 7 postoju P. Melnichenko. Spektakl został wykorzystany przez ponad 30 lalek i 14 osób brało udział.

Teatr znajduje się w Republice Baszkirii, Ufie, Prospekt Oktyabrya, 158. Obecnie dyrektorem teatru jest Ilmar Almukhametov. Warto zauważyć, że w 1988 roku teatr otrzymał Międzynarodową Nagrodę. J .. Nehru. W 1978 roku instytucja kultury otrzymała nagrodę Republikańskiej G. Salam.