781 Shares 4013 views

Domowe piaskowanie: rysunków. Jak zrobić piaskarki z rękami

Piaskowanie jest uniwersalnym urządzeniem, które jest używane w warunkach przemysłowych i domowych. Może być stosowany do czyszczenia powierzchni na tę warstwę powłoki, zanieczyszczeniem korozji.


Stać się właścicielem takiego użytecznego urządzenia w gospodarce na kilka sposobów. Pierwszy – kupić gotową wersję sklepu. Jest to najbardziej prosty sposób. Jego jedyną wadą – wysokie koszty. Drugi sposób – zebrać piaskowanie swoje ręce. Będzie to wymagało inwestowania trochę wysiłku, ale pod względem kosztów materiałowych taki proces jest znacznie bardziej ekonomiczne.

Zasada działania urządzenia

Aby zrozumieć, jak zrobić piaskarki z rąk, trzeba wiedzieć, jak to działa. Jest to podobne do działania pistoletu natryskowego stosowane do rozpylania farby (farb i innych powłok).

Głównym elementem jest montaż sprężarki. Pompy mu się powietrze, tworząc niezbędną presję na wszystkich autostradach. Przechodząc przez proces instalacji, powietrze tworzy próżnię. Z tego materiału ściernego (piasek), miesza się z powietrzem i podawane do głównej linii. Stamtąd strumień przepływa do dyszy, przez który wystaje na zewnątrz. Na wyjściu strumienia powietrza jest generowany z piaskiem, który przemieszcza się pod wysokim ciśnieniem. To był jego i wysłany na powierzchnię.

piaskarka schematu przedstawionego na fig.

Podstawowe elementy instalacji

Homemade piaskowanie składa się z następujących elementów:

 • sprężarka;
 • kabel elektryczny do podłączenia do sieci elektrycznej;
 • Przewód o określonej średnicy;
 • Złączka elementów;
 • dźwigi;
 • dozowniki.

dysza

Kolejnym istotnym elementem jest dysza, bez którego urządzenie nie może wykonywać funkcje z nim związanej. Dysza do urządzenia do piaskowania dla przedsiębiorstwa jest wykonany ze stali i pokryte związków boru lub wolfram. Daje szczegóły dotyczące odporności na ścieranie. Rzadziej stosowane do produkcji stali zwykłej, żeliwa lub ceramikę. Jednak te elementy są szybko niszczone pod wpływem przepływu z materiałem ściernym.

W domu, dysza do piaskowania można wyrzeźbić Stali tokarka, wykorzystując jako materiał stare świece zapłonowe. Aby wyjąć tę metalową elektrodę, która znajduje się wewnątrz świecy. Jednak mechanizm ten ma krótką żywotność, ponieważ, jak szybko zużywają się. Ale jego wartość jest bardzo niska.

typy urządzeń

Urządzenie opisane powyżej jest typowy dla urządzeń strumieniowo ssania. Ale nie jest to jedyna wersja urządzenia. Przeznaczyć wszystkie 3 rodzaje piaskowania:

 • Ssania. Taki przykład wykonania jest najłatwiej wytwarza się w domu. Nadaje się do czyszczenia powierzchni na światło etapie. Ten przykład wykonania różni się tym, że powietrze zbiera się piasek z pojemnika i dostarcza je w postaci strumienia.
 • Próżnia. Tego rodzaju urządzenie pracuje w trybie cyklicznym. Oznacza to, że materiał ścierny jest wyładowywana na powierzchnię przez dyszę, a następnie zasysana do komory do ponownego użycia.
 • Pneumatyczny. Zastosuj ten rodzaj sprzętu do pracy na dużych obszarach lub w trudnych do czyszczenia obszarów. Homemade piaskowanie tego typu urządzenia jest niebezpieczne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Dlatego nie zaleca się zbierać. Wynika to z wysokiego ciśnienia w systemie oraz o dużej pojemności.

W urządzeniu, powietrze lub woda może przepływać do dostarczania ścierniwa. Pierwsza opcja jest bardziej powszechne, ponieważ jego konstrukcja jest prostsza.

RSS ścierny

Złożenie ścierny może nastąpić na dwa różne sposoby, w zależności od tego, co piaskarki podzielony na wtrysku i ciśnienia.

urządzenia do wytwarzania charakteryzuje się wysoką wydajnością i intensywność obróbki. W tych przepływów powietrza jednocześnie w samym urządzeniu i pojemnik wypełniony piaskiem.

metoda wtrysku dostarczania piasku niskiego ciśnienia jest inny, więc używany jest podczas piaskowania zbierać swoje ręce. W tym przypadku, powietrze, a materiał ścierny porusza się wzdłuż różnych tras.

Co można zbierać samemu

Produkcja urządzeń w domu wiąże się z wykorzystaniem materiałów, które można łatwo znaleźć w jego garażu. Ponadto prosta konstrukcja stosowana do efektywnej pracy. Biorąc to pod uwagę, można wykonać prosty schemat, bez żadnych rysunków.

Jako opakowanie dla wyrobu ściernego (odbiornika), które muszą napełniania piaskiem, jest możliwe użycie butli. Otwór do napełniania pojemnika znajdującego się powyżej. Sprężone powietrze przepływa do odbiornika za pośrednictwem końcówki zamontowanej w górnej części zbiornika, a wraz z piaskiem poprzez wyjście znajduje się poniżej rury odprowadzającej.

Materiały do wytwarzania urządzeń

piaskarek rysunki jasno, jakie części są potrzebne do jego produkcji iw jakiej kolejności muszą być podłączone. Jednym z takich rysunków przedstawiono poniżej.

O konieczności nabycia sprężarki, która jest głównym elementem urządzenia, jak opisano powyżej. Jego wydajność powinna wynosić co najmniej 800 litrów. W tym separatorze oleju jest wymagane, tak aby nie dostać mokrego piasku.

Ponadto pojemność sprężarki potrzebne umieszczenie artykułu ściernego. Bardzo często odbywa się to za pomocą butli z gazem o pojemności 50 litrów. Jego konstrukcja pozwala wytrzymać wysokie ciśnienie wewnątrz i na zewnątrz uszkodzeniami mechanicznymi.

Przydatne filtr przepływającej wody, w którym jest możliwe wymienić zaróbkę. Zamiast element filtr do kolby będą bombardowani perełek żelu krzemionkowego (można kupić w sklepie zoologicznym). Filtr jest wymagane do suszenia powietrza przed jego wejściem odbiornika.

Czas pracy ciągłej w dużej mierze zależy od wybranego dyszy. Tanie wersje (z żeliwa lub ceramiczna), obliczanego przez kilka godzin. W niektórych przypadkach mogą one wytrzymać tylko kilkadziesiąt minut. Dlatego lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do części wykonanych z węglika boru lub węglik wolframu oraz wytrzymać setki godzin ciężkiej pracy.

Ponadto, następujące dane są potrzebne do montażu urządzenia:

 • Przewód tlenu do dostarczania powietrza (o długości 5 m, a średnica wewnętrzna 10 mm);
 • wzmocniony węża (2 m i średnicy wewnętrznej od 2 m);
 • złączki do węży do połączenia poszczególnych części urządzenia gumowy wąż do jednego systemu;
 • Collet;
 • Zawór kulowy mosiądz (2 szt.).
 • oraz gwintowany króciec (szyi jest wykonywana);
 • kawałka rury o takiej samej średnicy i trzy bochata;
 • Związki uszczelniającej (fumlenta).

Kiedy wszystkie części są zmontowane, można przystąpić do montażu piaskarki.

kroki montażowe

Domowe piaskowanie montowane w następującej kolejności:

 • Przygotowanie balonu. Jeśli kupiłeś / używany cylinder, konieczne jest, aby uwolnić gaz. W tym celu, zawór jest całkowicie skręcone. Cały zbiornik jest napełniony wodą, która przemieści resztki gazu. Po tym, praca z balonu będzie bezpieczny. Zamiast szyi zamocować przewód z zaworem kulowym. Od ponad nim jest przykręcony trójnik, do którego są wstawione dwa unii.

 • Podpory są przyspawane Szt wzmacniające 3-4 do górnej strony pojemnika. Ich długość powinna być wystarczająca do kranu z ziemi.
 • W środku dna cylindra jest otwór, w którym herbata jest zgrzewane. Jeden oddział jest wymagana dla wtyczek. Drugi – przewód zasilania powietrza (spawane rurowe przedłużenie). Wszystkie połączenia zaleca się przyspawane do uszczelniania. Można łączyć nić, ale wtedy należy użyć uszczelniacza.
 • Do rurowego przedłużenia jest przymocowana z filtrem tee-line. Przez trójnik – węża, który jest połączony z drugim końcem ze złączką na dnie pojemnika (na biegunach). Połączenia są mocowane za pomocą zacisków. Przy otworze wlotowym filtra umieścić zawór kulowy. Do tego jest stała dysza za pośrednictwem którego można podłączyć wąż od sprężarki.
 • Pistolet wychodzi z dyszy, która jest połączona za pomocą kawałka węża z zaworem kulowym. Drugi koniec kranu połączony z metalowej rury (około 30 cm).

Na tym etapie, self-made gotowy piaskowanie. Na każdej stronie odbiornika może być przyspawane uchwyty. W związku z tym łatwiej będzie ponieść.