363 Shares 6784 views

Jak zrobić szambo opony z rąk

Dla każdego wyrazu „wygodny dom” oznacza właściwość, w której przytulne i wygodne. Ta ostatnia okoliczność ma przede wszystkim w obecności ścieków. Jednak nie wszystkie warunki zostały utworzone za zorganizowanie komunikacji. W tym wypadku trzeba uciekać się do bardzo nietypowych rozwiązań, które są wyrażone w jednostce septycznych opon.

Ta wersja systemu kanalizacyjnego jest bardzo praktyczny i prosty, pozwala systemu kanalizacji dom. Jednakże, należy rozumieć, że taka konstrukcja nie jest przystosowana do imponującej objętości ścieków, więc powinien być wybrany wyłącznie wtedy, gdy kanalizacja jest użycie ograniczonej liczby osób.

W przeciwieństwie do miski

Nie należy zakładać, że szambo, której wielkość będzie mowa poniżej, a sinkhole – jest taka sama. Podobieństwo jest wyrażona tylko w tym, że te systemy muszą pompować od czasu do czasu. Ale szambo jest konwencjonalny zbiornik opróżniany do tego stopnia napełnienia. Ale szambo – to system, który może być używany w celu zapewnienia biologicznego oczyszczania ścieków. Konstrukcja ta zapewnia również potrzeby ewakuacji, jednak do takiej manipulacji będzie uciekać właściciele są znacznie mniej prawdopodobne niż w przypadku szamba.

Zasada działania

System składa się z zbiorników, które są ze sobą połączone. Pierwsze zanieczyszczenia komora spada z rury kanalizacyjnej. Tutaj nie jest to stopień oczyszczania, w którym duże cząstki osadzają się na dnie. Na tym etapie, bakterie zaczynają swoją pracę. Wstępnie oczyszczona ciecz dociera do obszaru przelewowy, który znajduje się na szczycie. Z tego miejsca woda przepływa do drugiej komory, która musi mieć objętość większe wrażenie. Bakterie są nadal aktywnie pracuje, ale zdarza się bardziej intensywnie.

Zasady aranżacji zbiornika septycznego

Jeśli zdecydujesz się zbudować szambo opony, konieczne jest, aby stosować się do pewnych zasad. Na przykład, ważne jest, aby wybrać lokalizację dla przyszłej budowy. Pogłębienie system musi być takie, aby nie było w odległości 1 m pomiędzy poziomie dolnej i górnej konstrukcji wód lub więcej. Usuń z szamba ujęcia wody pitnej musi wynosić 50 m ze względu na glebach piaszczystych. Jeśli chodzi o glebach gliniastych parametr powinien wynosić 20 m lub więcej.

Co jest ważne, aby pamiętać

Ważne jest, aby zapewnić dostęp do szamba na maszynie assenizatorskaya. Usuń układ w domu jest niezbędne do 5 m lub więcej. osiadanie konstrukcja, tak aby znajdował się poniżej poziomu abstrakcji w kierunku stoku naturalnego krajobrazu. Ważne jest, aby doprowadzić do zbiornika septycznego rury kanalizacyjnej, więc nie cierpią z powodu zimna. W tym celu jest on umieszczony poniżej granicy przemarzania. Może być uzupełniony o polach migawki komunikacyjnych, które chronią produkt przed uszkodzeniami mechanicznymi i eliminuje nieprzyjemne skutki zmian temperatury.

Technologia pracy

Jeśli zdecydujesz się wyposażyć szambo opony, ważne jest, aby ustalić nie tylko miejsce lokalizacji obiektów, ale także zdecydować, jaki będzie jego zakres. Zgodnie z zasadami, opcja ta powinna trzy razy odpadów dziennie. To pozwoli Ci wiedzieć, co wielkość szamba. Zatem, głębokość struktur jest zwykle siedem opon.

Biorąc pod uwagę, że autobus może być bardzo różny, to jest możliwe, aby zmienić głośność konstrukcji. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie liczenia. W tym opona jest umieszczone na ziemi. Po powinno być realizowane przez znaczników. Cofając się w pewnej odległości, należy umieścić następujące opony, które zostaną przeznaczone dla drugiego pojemnika. Może ona mieć średnicę większe wrażenie, gdyż objętość drugiej komory powinna być większa. Zgodnie z tym artykułem, również powinny być wykonywane oznaczenia.

W następnym kroku można rozpocząć prace wykopaliskowe, kopać dół do dwóch pojemników. Wyposażanie dna, należy upewnić się, że nie wpuścić ścieków do gleby. Powierzchnia ta betonowa. Alternatywnie, pokrywa wystaje gliny, jej szerokość wynosi od 20 do 25 cm.

Wyposażanie szambo opon, należy przygotować opony. Aby to zrobić, używając wyrzynarki górna część ich usunąć. Takie dane po montażu tworzą również z gładkimi ścianami, eliminuje stagnacji zanieczyszczeń. Teraz można rozpocząć układanie oponę.

Na mocy wspólnego produktu i przebite okablowania. Uzyskane połączenia powinny puch szczeliwa. Pomiędzy odwiertów potrzeba instalowania rury przejściowej, która będzie znajdować się na 2/3 od dołu. Aby być ten otwór rury. Na górze pierwszego przedziału trzeba wykonać otwór na rurę kanalizacyjną, która pójdzie z domu.

Metodologia pracy

W następnym etapie można ułożyć rurę dwóch powtórzeniach. Dla tego zastosowania kanalizacyjnej rury z tworzywa sztucznego, która jest przymocowana do środka. Do zasypki otwór można korzystać gleby lub piasku, z których pierwsza została usunięta podczas kopania. Manipulacje te powinny być wykonane z najwyższą starannością, aby uniknąć uszkodzenia struktury. Studzienki powinny być ograniczone do materiału są oparte nie podlegają rozkładowi. Na tym etapie można przyjąć, że struktura jest gotowa do pracy.

porady specjalisty

Przed dokonaniem szambo w prywatnym domu, trzeba ocenić zasadność powyższej postaci. Wśród innych zalet należy podkreślić prostotę instalacji i niskim kosztem. Jednakże ta konstrukcja ma pewne wady, są wyrażone w stosunkowo małej ilości ścieków, który to układ będzie w stanie wykorzystać. Między innymi, jest dość wysokie ryzyko skażenia gleby wysysa działanie tego projektu, ponieważ jest to niemożliwe do osiągnięcia pełnego uszczelnienia podczas montażu opony.

Przed dokonaniem szambo w prywatnym domu na opisywanej technologii, należy zdać sobie sprawę, że takie systemy są klasyfikowane jako dyski septycznych, więc obejmować pompowanie nagromadzony płyn. W niektórych przypadkach, ogrodnicy przystąpieniem do trzykomorową septyczny układ zbiornika opony. Ale, pomimo faktu, że jest to technicznie możliwe, że opona nie może być nazywany najlepszym materiałem dla takich konstrukcji. Oni nie są w stanie się skuteczne w ich pracy. Między innymi, połączone autobus z sezonowością temperatury mogą poruszać, co dodatkowo przedziały szczelnymi.

Jak uniknąć błędów

Dość często aptekach po zakończeniu sobie sprawę, że z pewnym doświadczeniem mogłaby uniknąć wielu błędów. Tak więc, jeśli zdecydujesz się zbudować szambo opony ze swoimi rękami, a następnie umieścić go lepiej z zawietrznej stronie domu. Technika ta pozwala zabezpieczyć się przed nieprzyjemnymi zapachami, które będzie słychać spod pokrywy kanalizacji.

Aby nie martwić się o przeludnienie w komorze, lepiej jest zainstalować opony z możliwie największej średnicy. W tym przypadku, stałe miejsce zamieszkania z trzech osób w domu szamba poradzi sobie ze wszystkimi jego funkcjami. Podczas wykopów średnica zbiornika zaleca się sprawdzić poprzez magistralę, tak aby nie zmniejszyć pit utworzony.

Budowanie szamba opony ze swoimi rękami, należy zaopatrzyć się w dwa piki, które mają długą sadzonek. Rozluźnianie gruntu nadaje typu bagnetowego instrumentu, zaś wyodrębnić rozluźnionym gruntem lepiej jest użyć łopatę. Do szamba, można wziąć nie tylko rur z domu, ale również komunikat letnie prysznice i umywalki ulicę.

Przygotowując wewnętrzne obrzeże opony jest lepiej je, w przeciwnym przypadku, zostanie zaokrąglona na śmieci i gromadzić brud. Robi szambo do kąpieli opony, to lepiej, aby połączyć najnowsze zaciski z tworzyw sztucznych, które nie podlegają niekorzystnym działaniem wilgoci i stosunkowo łatwe do zainstalowania.

Układ jest zalecany w celu uzupełnienia do rury wentylacyjnej. powinna wzrosnąć powyżej pokrywy 60 cm. Przedziały bliżej budownictwie mieszkaniowym, tym wyższa powinna rury. Aby móc monitorować pełnię zdolności, w pokrywie zbiornika septycznego powinien dokonać okienko, które jest objęte gęstej gumy.

Schemat septyczny opon musi wcześniej zostać wykonane. Ona zakłada obecność warstwy izolacyjnej, która została położona przed zasypaniem żwiru lub piasku. Jeśli również zdecydować się odizolować strukturę, opona powinna być owinięta ścisłą polietylenu lub pokrycia dachowego. Metoda ta ma zastosowanie w przypadku, gdy woda gruntowa może spaść surowe ścieki. Jak pokazuje praktyka, w pobliżu zbiorników lepiej wodzie drzewa kochający rośliny, może to być:

  • olcha;
  • płacz wierzba;
  • wierzba.

W ten sposób można zaoszczędzić glebę nadmiaru wody.

do rekordu

Szambo z kompletem opon z samochodów będzie obsługiwany z obliczeniem, że ziemia przyjdzie bronić wody. Dlatego do drugiej komory za pomocą otworu powinny być wykonane przez wprowadzenie do perforowanej rury wykonanej z tworzywa sztucznego. 10 cm, wypełniona jest żwir przechodzi bez przeszkód wody.

Robi szamba dać swoje ręce wewnątrz drugiego zbiornika należy zainstalować rurę tak, że wzrosła do 1 m. Nad jego powlekanego drobnych oczkach, a wokół pokryte piaskiem i żwirem. Jednakże, jeśli grunt jest bardzo dobrze absorbują wodę, po czym w drugiej komorze będzie wystarczająca filtrowanie dołu.

wniosek

Podczas wykonywania otworów w zbiornikach trzeba pamiętać, że w pierwszym przedziale rury powinny iść nieco wyższe niż wyjście z niego. Pozwoli to na przepełnienie. Przeprowadzenie szambo do ogrodu z własnymi rękami, trzeba będzie włożyć rurkę do pierwszego pojemnika, a następnie wypełnić krawędzi dołu z piaskiem i żwirem. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia struktury. W poszukiwaniu pokrywy kanalizacyjne muszą odebrać produkt z materiału, który nie podlega uszkodzenia i rozpad. Jak pokazuje praktyka, najlepszym rozwiązaniem byłoby mocno plastikowy.