631 Shares 1840 views

Jak zrobić Lizunov różne sposoby?

Jeden z najpopularniejszych zabawek dziecięcych jest Lizun. On jest w stanie zmieniać kształt, przyklejają się do drzwi i ściany, bez pozostawiania śladów na nich. Jednak wiele z tych zabawek, które są sprzedawane w sklepach, nie spełniają wszelkie normy jakości, a mianowicie – nie są przyjazne dla środowiska. Dlatego w tym artykule omówimy jak zrobić Lizunov w domu, co z pewnością nie zaszkodzi Tobie lub dziecku.

Robi jakość Lizunov

Istnieje wiele sposobów, aby Lizunov w domu. Niektóre z nich są bardziej proste, inne wymagają elementy, które chcesz kupić w aptece lub sklepie sprzętu. Więc najpierw niech czynienia z elementów, które trzeba stworzyć podobną zabawkę. Tak więc pierwszy sposób, jak zrobić Lizunov, zawiera kilka elementów, które mogą nie być w domu, takie jak:

  • świeżego kleju PVA (150 ml);
  • lekko ogrzewa się do wody (200 ml);
  • barwnik spożywczy lub prosty zieleń brylantowa;
  • Roztwór boraksu 4 procent (dostępny w każdej dziedzinie farmacji, a jeśli nie, to wymienić boraksem w postaci proszku);
  • rękawice gumowe.

Tak więc, najpierw rozpuścić w wodzie barwnik. W przypadku tej mieszanki zakupu, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami. Jeśli używasz Zelenka, wystarczy kilka kropel. Najważniejsze – to dobre połączenie, tak aby woda uzyskała jednolitą barwę. Następnie wlano do wody i kleju ponownie wszystkie dokładnie mieszane. Im większa jest klej, tym większa będzie Twoja zabawka.

Monitorujemy proces bardziej szczegółowo

Wielu nie wie jak to zrobić Lizunov dalej bo często zaniedbywane proporcji. Ujawniamy tajemnice i opisuje kolejne etapy procesu: rozpuścić suchego proszku (boraks) w wodzie, ściśle według instrukcji na opakowaniu. Następnie powoli wlewając do masy kleju i wody równolegle z mieszaniem. W ten sposób, wykonaj lepkości Lizunov. Jeśli wypełnić go z dużą ilością tetraboranu, to będzie zbyt trudne. Jeśli robisz coś przeciwnego, to zabawka będzie płynąć i nie będzie w stanie utrzymać żadnej formy. Po tym, wlać całą mieszaninę do plastikowego worka i Mnemonic rąk, noszenie rękawiczek. Wszystko jest gotowe do zabawki!

chwilowa przyjemność

Teraz zobaczmy, jak to zrobić bez Lizunov tetraboranu. Ta metoda jest znacznie szybsza i tańsza, więc idź. Trzeba będzie gliny, żelatyna i pół szklanki wody. Najpierw przygotowuje się proszek do galarety. Gotować je w dół do pożądanego stanu, i pozostawić na czas. Wrzenia, a następnie 50 g wody i gotować ją glina, zdemontowanych części. Gdy mieszanina jest gładka, wlać do galaretki i dokładnie wymieszać wszystkie. Lizun gotowy, choć będzie on służyć nie więcej niż dwa tygodnie.

Najprostszym rozwiązaniem

Wielu rodziców są zaniepokojeni kwestii jak zrobić Lizunov bez sód, ale w tym samym czasie, który służył przez długi czas. Aby to zrobić, trzeba wody i skrobi. W równych proporcjach, mieszamy oba składniki i sztuką jest zrobić. Ponadto, w celu uzyskania bardziej spektakularny wygląd w takiej substancji można dodać barwnik, blask i aromat upuścić trochę olejku.

Wiedząc, jak zrobić Lizunov w domu, można przeprowadzić szereg eksperymentów, tworzenie nowych form i odcieni. Taka zabawka może służyć nie tylko jako rozrywkę dla dzieci, ale także darem, który będzie rozweselić osoby dorosłej.