749 Shares 5834 views

Okładzina ręczna podczas budowy i napraw

W większości przypadków podczas budowy lub naprawy właściciel decyduje się na taki proces, jak wykładzina z podszewką, z własnymi rękami, ponieważ ten materiał okazał się doskonały przy wykańczaniu pionowych powierzchni. Ponadto, nie ma trudności w samo-dekoracji. Produkty są wykonane z innego drewna, dlatego w konkretnym celu należy zakupić odpowiedni produkt. Do pomieszczeń biurowych i mieszkalnych są idealnie odpowiednie drewno iglaste. Jeśli warkonista jest przybity z wanny własnymi rękami, lepiej jest wybrać materiał osika. Obecnie EuroLock, naśladujący wszelkiego rodzaju powierzchnie, jest popularny.

Przy założeniu, że okładzina jest wykonana ręcznie, pojawia się wybór jego wyglądu. Niedawno stało się powszechne naśladowanie dziennika lub belki. W pierwszym przypadku wydaje się, że po skórze jest rozdrabniany dom. Zewnętrzna strona produktu ma kształt półkolisty, dlatego budynek wydaje się log-podobny. W innym przypadku mur staje się podobny do kłody. Szerokie panele takich symulacji są najczęściej używane do dekoracji na zewnątrz. Szczególnie użyteczne są wymienione produkty w budownictwie szkieletowym.

Przed przystąpieniem do takiej okupacji jako wykładziny z własnymi rękami, wszystkie elementy muszą być traktowane z użyciem związków ochronnych, zwłaszcza, że niektóre rodzaje drewna mogą bardzo tego potrzebować. W przeciwnym razie skóra wyschnie nawet z nieznacznej wilgoci i utraci oryginalny kolor. Czasami wykonywane są również dodatkowe czynności, które pomogą poprawić wygląd powłoki. Taką procedurą może być na przykład demineralizacja drewna, polegająca na usunięciu żywicy i usuwaniu tłustych plam. Najbardziej podstawowym sposobem jest smarowanie desek roztworem acetonu, a następnie płukanie.

Zanim okładzina może być wykonana ręcznie, pytania dotyczące energii elektrycznej w pomieszczeniu muszą zostać w pełni rozwiązane. Oznacza to, że wszystkie punkty położenia gniazd, różnych lamp, przełączników i klapek powinny być jasno określone. Najlepiej umieścić przewody pod drewnianym wykończeniem. Rury metalowe nadają się do izolacji, a kable z dużym przekrojem muszą zostać zakupione w celu zabezpieczenia przed przegrzaniem. Jeśli ściana jest wystarczająco płaska, można ją przymocować do niej. Jednak w przypadku murów z cegły lub kamienia konieczne będzie zorganizowanie wstępnego skrzyni.

Konstrukcja nośna jest również konieczna w przypadku, gdy loggia jest wykończona podszewką ręcznymi. Istnieje kilka sposobów mocowania materiału do listew. Jeśli estetyka nie jest szczególnie ważna, utrwalanie odbywa się w dowolnej części płyty. Oczywiście, duże paznokcie nie będą działać, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo rozszczepienia drewnianego panelu. Innym sposobem jest mocowanie bezpośrednio do rowków, gdy kapelusze są zamknięte przez następną płytę. Mocowanie za pomocą śrub samogwintujących odbywa się w ten sam sposób. Elementy mocujące wkręcone są w kolce pierwszej wykładziny, po której jest zainstalowany następny panel.