559 Shares 7903 views

profil ramy cieplarnianych z rąk (zdjęcie)

Wszelkie obiekty cieplarnianych jest budowany na podstawie ram. Najbardziej popularny jest uważany za profil ramy cieplarnianych – własnymi rękami po prostu mocowanie, podczas gdy budowa jest w zakresie bezpieczeństwa i trwałości. Ze względu na szczelność i łatwość pielęgnacji, oni cieszą się dużą popularnością, pomimo wyższych kosztów.

Cechy profil cieplarniany

Profil – jeden z najpopularniejszych materiałów do szklarni. Mogą one następnie pokrycie poliwęglan lub płyt gipsowo-kartonowych, a każdy z tych projektów będzie używany przez dłuższy czas, nawet w warunkach klimatycznych Rosji. Rama szklarnie profil z ręce powstaje bardzo szybko i łatwo, podczas gdy konstrukcja posiada szereg funkcji:

1. Siła utrzymując lekką konstrukcję. Ta postać umożliwia takie ramy bardziej popularny w porównaniu z metalu lub drewna.

2. wyrafinowany design, który wpływa na wysoką odporność na wpływy wszelkich naturalnych, w tym silnym wiatrem lub śniegiem.

3. Efekt cieplarniany, który został stworzony w oparciu o profil, proste w montażu, podczas gdy można umieścić w dowolnym miejscu, nawet bez fundamentu – tak aby przygotować grunt.

4. Łatwy w montażu i demontażu. Jeśli to potrzebne, konstrukcja może być modyfikowana na zimę, zwłaszcza jeśli powłoka jest wybrana z poliwęglanu.

Ramka do płyt gipsowo-kartonowych

Pragnienie, aby zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie zbudować instrument umożliwiający uprawę ulubionych warzyw maksymalna jakość prowadzi do tego, że szukamy skutecznych rozwiązań problemu. I bardzo często, kombinacja płyty gipsowo-kartonowej, która jest jedną z dostępnych materiałów i profili. Jak zrobić szklarnie profil ramy do płyty gipsowej? Należy zauważyć, że konstrukcja będzie oparta na profilach ocynkowanych. dach szklarni można łukowe i rozbił i można pokryć je z poliwęglanu komorowego lub konwencjonalnym filmem.

Najważniejsze – narzędzia i obwód!

Aby szklarnię, musimy zaopatrzyć się w profili ocynkowanych i szyn rackowych, śruby (trzeba będzie połączyć profil najlepiej nadaje Zapięcia z płaskich czapki). Ponadto, musimy narzędzia takie jak śrubokręty, a pion, centymetrem, nożyc cyny. Kiedy budujemy profil ramy cieplarnianych własnymi rękami, rysunki są ważne, ponieważ będą one miały wpływ na wszystkie wymiary przyszłej budowy, co znacznie ułatwi montaż. W większości szklarni wzniesiony długości 6 m i szerokości 3 metrów i wysokości 2,5 m.

wykonać instalację

Tak więc, wszystkie materiały są przygotowane, są teraz zaczynają gromadzić ramkę. Proces ten składa się z kilku etapów:

1. Najpierw szklarni rozstrzygania zabaw – jest oczyszczany z zanieczyszczeń i wyrównuje.

2. Mark się w miejscu, gdzie będziemy budować profil ramy cieplarnianych własnymi rękami. W razie potrzeby rozliczania fundament.

3. Zamontować ramę w pobliżu miejsca, gdzie byłoby stanąć cieplarnianych.

4. Przygotować ramy stojaka bo to podzielić je na fragmenty o odpowiedniej długości, a rozmiar zależy od długości i szerokości szklarni.

5. Pierwsza baza idzie do którego przymocowane są elementy śruby przyszłość cieplarnianych.

6. Zaleca się zbierać części końcowe wraz z drzwiami otwierającymi się na płaskiej powierzchni, a następnie przymocować je do ramy.

Gdy ramka jest wzniesiony szklarnie profil rękoma, ważne jest, aby wziąć pod uwagę obecność podstawy. Może to być prosty i promenady, i mogą być wykonane z cegły. W każdym razie trzeba przygotować glebę, a dopiero potem włożył ramy przyszłej szklarni.

Szklarnie pod płyty gipsowo-kartonowe mają wiele zalet: po pierwsze, są one łatwe w montażu we własnym zakresie przy użyciu najprostszych materiałów. Po drugie, przy czym rama może być łatwo przeniesione do określonego położenia lub miejsca, na przykład, w razie potrzeby montaż fundament pod nim. Po trzecie, sam profil jest niezawodne i trwałe, dzięki czemu cieplarnianych będzie stać przez dłuższy czas i niezawodnie.

etapy tusza

Jak zrobić profilu ramy cieplarniany własnymi rękami, aby służyć przez długi czas? Ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów, aby budowa została przeprowadzona sprawnie, jak to możliwe. Tak więc, zaczynamy z tyłu. Poprosimy prostokątnym kształcie na podstawie profili: to śruby zamocować elementy i poprzeczne elementy wstawiane krawędź, a następnie również ustalić samogwintujących wkrętów.

Po zebrano tylna część cieplarnianych przejść do urządzenia dachu. Vymeryat środku dachu, mamy profil i na nim zamocować elementy dachowe – także na śrubach. Teraz montujemy przednia ścianka jest podobna do tyłu, ponieważ są one identyczne pod względem kształtu i wielkości. Teraz nadszedł czas na powierzchniach bocznych. przekroje elementów mocno połączone za pomocą śrub.

Poliwęglan cieplarnianych

Materiał ten jest bardzo popularny w budowie szklarni, nie dziwi fakt, że wiele z nich jest zainteresowany w kwestii jak zrobić szklarnie poliwęglanowe rama pod własnymi rękami. Nawiasem mówiąc, jest to lepsze rozwiązanie niż zakup gotowego projektu z poliwęglanu. Aby utworzyć ramę musimy profil w kształcie litery U, na której zamontowane są partycje płyt gipsowo-kartonowych i sufitem podwieszanym. Jest on sprzedawany w postaci długości 3 lub 4 m. Szklarnie powinien wybrać przekrój profilu solidna 50×40 mm. Stawy połączone z bardziej wygodny i niezawodny, można łączyć Rack i profili prowadzących.

Profil cieplarnianych: robi to sam

Przed ramy szklarni w kształcie rury, należy rozważyć jego położenie na powierzchni. Ramek montażowych najlepiej wybrać odcinek rury 40h20 mm, są one bardziej skuteczne, stabilne i odporne na wpływy wszelkich naturalnych. Ponieważ ramki mogą być stosowane więzadła odcinek rury 20×20 mm.

Przed przystąpieniem do instalacji, należy wziąć pod uwagę przyszłego kształtu systemu, określić jego optymalną wielkość, należy rozważyć cechy ramie i jego wielkości, aby zminimalizować straty materiału. Jedynym sposobem można zbudować zyskowny profil ramy cieplarnianych własnymi rękami. Szacunek, nawiasem mówiąc, odgrywa ważną rolę, i zaoszczędzić pieniądze wydane na temat ewentualnych zmian w przyszłości.

Myślimy poprzez typu ramki

Przy stosowaniu rury profilowe najlepiej jest wyprostowany szczyt szklarni w oparciu o półkolistej ramy, jednak w tym celu potrzebne jest giętarka dać pewne formy rur. Ale w takim budynku można komfortowo uprawiać rośliny o dowolnej wysokości. Do budowy wybranego żadnych podstaw – materiałów, które są w zasięgu ręki. Ramka montażowa wykonywana jest na już wyrównane i chwycił fundament. Konstrukcja wsporcza do ramki kończy ramę, ponieważ znajduje się on, a panel drzwi.

Po zmontowaniu ramy jest przyspawana bezpiecznie, a dopiero po jego wytrzymałość jest weryfikowana, możliwe jest zamontowanie basenów. Do mocowania poliwęglanu do dachu za pomocą śrub, końce arkusza niezawodnie chroniony lub profil uszczelniająca z tworzywa sztucznego. Arkusze są układane węglan tak, że tworzy wystającą dachu. Wspólny łyżwy z rur profilowych, w razie potrzeby, może być pokryta metalem lub PVC.

Drewniane szklarniowe: stare i tradycyjne

Drewniane budynki są zawsze w trendzie, a nawet dochodzi do szklarni. Jak sprawić, by szklarnie rama wykonana z drewna z rękami? W najprostszym wykonaniu jest to ramka na podstawie liczników dziennika pokryty dwuspadowym dachem o drzwi w ścianach szczytowych i przeszklone górnej części. Do tworzenia takiej struktury musiałby belki i polubrus sklejki, lub z innego materiału arkuszowego, na paznokcie, antyseptyczne do powlekania drewna dachowe i grzywny w postaci pętli lub klamki do drzwi.

Przed dokonaniem większość szklarni z drewnianym szkieletem, trzeba zbudować fundament. Ta szklarnia może być umieszczony na fundamencie taśmy, która jest na pewno do hydroizolacji. Wszystkie deski są starannie przetworzone skład antyseptyczne. Umieszczone na stojaku ściankę podstawy, to ważne jest, aby upewnić się, że są one ustawione w pionie i poziomie. Top rack przywiązany polubrusom.

czas zadaszenie

Po zmontowaniu ramy montażu krokwi ściśle śledzenie ich płaskość. Cała konstrukcja drewniana ostrożnie przetwarzane antyseptyczny. Szczegóły szklarnie w postaci drzwi i otwory wentylacyjne są tworzone z polubrusa, wszystkie ramki musi być dokładnie wyrównane. Panele ścienne są montowane z pierwszym końcem kończąc paznokcie z małymi głowami. Gotowe Hung otwory drzwiowe, szyby odbywa – może być częściowe lub całkowite. Wszystkie szkła są umieszczone na listew, po czym przeguby są pokryte szczeliwem.

Szklarnia z barem typu Mitlaydera

To przyciąga uwagę szklarni czterech okien wentylacyjnych, które zapewniają optymalne warunki termiczne wewnątrz. Rama złożona z drewnianego stojaka czym jego właściwości samoprzylepne lub folii, lub szkła. Specjalna koszenie na rogach zapewniają dodatkową sztywność. Na budowę koniecznej, aby zaopatrzyć się przekrój pręta 50×70 mm i 100×100 mm, deska, sklejki, tworzywa sztucznego.

Etapy budowy szklarni na Mitlayderu

W najprostszej postaci jest wykopany rów, które napełnia się żwirem i zagęszcza. Następnie hydroizolacji. Tworzy ramkę bazową drewna z 100×100, podłączony i starannie przetwarzane antyseptyczne. Jest ułożona na hydroizolacji otrzymał ramy. Ściany są gromadzone na podstawie tak zwanego przewodu, to znaczy ściany jest narysowana na płaskiej powierzchni, zamontowane ograniczniki, które utrzymują ściankę w miejscu. Ten przewód pozwala utrzymać pod kontrolą wielkości szklarni. Ostrożnie ustaw krokwie, a następnie instalację dachu. Gdy struktura jest zmontowane w całości zebrane i stałe okna. Opierają się one na listew 30×50 mm, a następnie w obręczach filmowych. Następnie cała rama wyposażona jest przez folię, która jest przymocowana do taśmy z poliestru gun zszywek.

podsumować

Aby projekt był wysokiej jakości i niezawodne, aby upewnić rysunku, gdzie wielkość i ilość materiału należy wziąć pod uwagę. Ze względu na inteligentnego projektu nie tylko można prawidłowo ustalić strukturę, ale również wstępnie obliczyć wszystkie koszty. Przy odpowiednim podejściu do zespołu łatwe w obsłudze i jednego człowieka.