834 Shares 6881 views

Jak zrobić okulary 3D w domu


Stosując nasz pogląd na własność podjętej przez każdego oka oddzielnie obrazu w pewnej perspektywy, naukowcy stworzyli stereofoto i stereofilmy. Oznacza to, że w formacie 3D, który fotografowania w dwóch wersjach, które są następnie przetwarzane na zasadzie nakładania jedna na drugiej. W rezultacie, gołym okiem widać obraz z dwóch obwodów, rozmyte i dodatkowymi konturami lub czerwony lub niebieski wokół obiektów.

Aby efekt 3D zaczęła działać, wymagają specjalnych okularów. W kinach, które demonstruje filmów trójwymiarowych, spolaryzowane w urządzenia wejściowego muszą być wydane dla każdego widza. Ale, niestety, pod koniec sesji musimy cofnąć. W domu też, jak czasem widzę żadnego 3D-wideo lub 3D-fotografii. Co możemy zrobić w tym przypadku?

To proste urządzenie można kupić, ale można zrobić. I jak zrobić okulary 3D w domu, omówimy w tym artykule. Aby oglądać filmy w tym formacie, leżącego na kanapie w swoim pokoju, doskonałych kolorowych szkieł, zwany także anaglifie.

Zalety tych urządzeń polega na tym, że są one bardzo tanie, więc jak zrobić okulary 3D mogą być konwencjonalnego kartonu i dwoma kawałkami przezroczystego tworzywa sztucznego. Jednak bardziej alkohol będzie musiał dwa znaczniki: jeden niebieski, a drugi czerwony. Cały proces produkcyjny będzie zostawić kilka minut. I umiejętności specjalnej mistrza nie jest wymagane: z ta sprawa może dobrze radzą sobie nawet trzeci równiarka.

Kolejną zaletą Należy zauważyć ich skuteczności. Ale wadą jest to, że te okulary nie mogą fizycznie zapewnić poprawną transmisję kolorowych obrazów stereoskopowych. Jednak system nerwowy radzi sobie z interpretacją tych zdjęć. Osoba potrzebuje 30 sekund, aby dostosować, a następnie będzie się czuł komfortowo. Jeśli długi okres, aby być w tych okularach, to w pewnym momencie przeszkadzał postrzeganie kolorów.

Obecnie w Internecie można znaleźć ogromną masę trójwymiarowego wideo. Dużo ładniejszy i bardziej interesujące obserwować stereofilmy okulary specjalne. Więc proponujemy czytelnikowi, w jaki sposób zrobić najwięcej 3D-okulary.

Aby obsługiwać mistrza będą musiały:

1. przezroczystego tworzywa sztucznego lub folii;

2. tanie plastikowe kubki (rama może być wykonana z kartonu);

3. Czerwony znacznik alkoholu;

4. niebieski alkohol znacznik;

5. nożyczki.

Kolejność czynności jest następująca:

1. Jeśli zdecydujesz się używać starych okularów z plastikowej obręczy, po czym muszą one zostać usunięte z soczewką; jeśli zaprojektowane okulary z kartonu, które są wycięte dwie identyczne części, które będą odgrywać rolę obręczy.

2. Cięcie przezroczystej folii z tworzywa sztucznego podobieństwa soczewki, nadającego się do utworzenia obrzeża.

3. Jednym z farbą w kolorze niebieskim, a druga – na czerwono.

4. Soczewka czerwony kolor powinien być wprowadzony do lewej strony okularów i niebieskiej – w prawo.

Nie ma innej opcji, jak zrobić okulary 3D od górnej przedniej stronie okna od na płycie. Najpierw trzeba kawałek opakowania przez kilka sekund wystarczy, aby niższe w gorącej wodzie, ale nie wrzącą wodą. Spowoduje to, że materiał plastyczny, podatny na cięcie nożyczkami, ale nie krucha.

Cięcie przednie części okularów potrzebę składające się z dwóch owalu, które są połączone przez mostek. Krawędzie z tworzywa sztucznego po ochłodzeniu trzeba oczyścić z zadziorów z papierem ściernym.

Alkoholowy czerwony znacznik jest zamalowane lewej stronie monokl, a niebieski – prawo. Ważne jest, aby przestrzegać zasady koloru, w przeciwnym razie nie będzie żadnego efektu. Teraz powstaje pytanie, jak zrobić okulary 3D, że można je z powodzeniem używać? Mimo wszystko, ta opcja nie przewiduje dziobu do urządzenia.

Wersja device-monokl, kiedy to jeden z rogu jest przymocowany do długiego kija. Z pewnością w starych filmach, każdy z nas zwrócił uwagę na panie z wyższych sfer, którzy używali monocles w teatrach lub kulek.

I najprostszy sposób to zrobić okulary 3D niezwykłego z przezroczystego tworzywa sztucznego obiektywu. Jednak te okulary są coraz częściej z dioptrii. Ale można kupić z konwencjonalnymi obiektywami. plastikowe kubki są barwione markery w taki sam sposób, jak to odbywa się w sposób opisany powyżej.