353 Shares 1685 views

Co to jest „nieznane urządzenie”?

Pomimo faktu, że w systemie Windows, oczywiście, jest najpopularniejszym systemem operacyjnym, to jest niestety niekompletna. Sytuację pogarsza ogromną armię przestępców, którzy są tworzenia i rozpowszechniania wirusów i innego złośliwego oprogramowania. Wszystko to powoduje różne problemy, a użytkownik musi opanować podstawowe zasady systemu, aby móc poradzić sobie z różnymi sytuacjami.

Windows może zgłosić, że komputer jest podłączony do nieznanego urządzenia, na trzy główne sposoby:

1) został zainstalowany w systemie Windows;

2) awaria;

3) ustanowiła nowy "Iron".

W pierwszym przypadku, system Windows wyświetla komunikat, że nieznane urządzenie jest podłączone, ponieważ sterowniki nie są zainstalowane na urządzeniu przyjmującym (dźwięk, wideo, etc.). Należy zauważyć, że wraz z pojawieniem się Windows 7, problem ten został częściowo rozwiązany. Jednak warto zachować na dyskach ręcznych główne sterowniki do płyty głównej, karty graficznej, chipsetu i innych.

W drugim przypadku, komunikat „nieznane urządzenie” pojawia się ze względu na fakt, że Windows nie jest już wykryć niektóre urządzenia z powodu awarii systemu. W tym przypadku ryzyko doznania poważnej krzywdy podlegają plików systemu operacyjnego. Przyczyną awarii może być atak wirusa, długa praca bez konieczności ponownej instalacji systemu Windows, gwałtowny spadek energii elektrycznej, itp Aby rozwiązać ten problem w jeden z trzech sposobów .:

1) zrobić „wycofywania” systemu do ostatniego punktu kontrolnego;

2) w celu zresetowania sterownika do „wylecieć” z urządzenia;

3) aby przywrócić pliki systemowe Windows (może wymagać dystrybucji systemu operacyjnego).

Instalacja nowego sprzętu, co do zasady, wskazuje, że razem z nim i otrzyma płytę CD ze sterownikami. Jeśli z jakiegoś powodu nie należy obawiać się o tym, jak zainstalować sterowniki.

Pierwsze system zauważy, że nieznane urządzenie jest podłączone, to dość często. Więcej informacji na temat któregokolwiek z urządzeń podłączonych do komputera, można uzyskać z Menedżera urządzeń. Znajduje się on w zakładce „Sprzęt”, które można znaleźć poprzez wywołanie menu „System Properties”.

Czasami nie jest rozpoznawany, na przykład, dołączony do dysku flash komputer. „Nieznane urządzenie” w tym przypadku – to sam nośnik wymienny, a przyczyny tego zjawiska może być kilka. Zazwyczaj, w przypadku stwierdzenia, nieznane urządzenie USB należy podłączyć lub spróbuj innego portu, jak niniejszego zawiadomienia w większości przypadków jest wynikiem niestabilnej połączenia. Jeśli port USB używany bardzo często, może to być nieco wstępnie sprężony bocznie podłączony do komputera kablem, lub tej części kija, który jest włożony do portu, aby zapewnić najlepszy kontakt.

Jednak w niektórych sytuacjach, powodem, że komputer nie może wykryć wcześniej uruchomiony konfiguracji urządzenia USB jest nieprawidłowy sterownik. Aby zaradzić tej sytuacji, użytkownik może zrobić „wycofywania” systemu lub ponownie zainstalować sterownik USB. Bardzo rzadko, przy ustalaniu przyczyny systemie jako nieznane urządzenie to problem fizyczny. Więc nie bój się, czy nowy dysk flash USB nie chcą pracować, najważniejsze – aby znaleźć i wyeliminować przyczynę.