729 Shares 1684 views

Aktywacja systemu Windows. Kod błędu 0x8007007b: jak to naprawić?

Jak wiadomo, w celu korzystania z systemu operacyjnego Windows w trybie pełnym, nie wystarczy po prostu zainstalować na komputerze. Jest ona wymagana do drugiego, a aktywacja produktu za pomocą specjalnego klucza. Jednakże, w siódmym, ósmym i dziesiątym wersja jest czasami usterka pojawia się systemy, której opis wskazuje kod błędu 0x8007007b. Co jest przyczyną i jak rozwiązać ten problem, patrz poniżej.

Kod błędu 0x8007007b aktywacji "windose 10", 8, 7: Przyczyny

Oprócz kodu błędu aktywacji, zawiadomienie zawiera krótki opis problemu. W ogóle, to może być interpretowane jako niewłaściwej składni, ale prościej, niepoprawny klucz wejścia. Taka sytuacja może wystąpić, gdy użytkownik próbuje użyć jego wersji kluczowego systemu przeznaczonego dla innych modyfikacji lub po prostu błędne wprowadza cyfr i liter.

Ale tu jest główny problem polega na tym, że raport wskazany tylko 0x8007007b kod błędu i opis, a dno jest tylko jeden przycisk zamknąć aktywne okno. To nie jest jasne dla niektórych użytkowników, gdzie jest klucz do wejść, jeśli sam system ma możliwości nie oferuje? Jest na to sposób. W celu przeprowadzenia procesu aktywacji po wprowadzeniu prawidłowego klucza ma co najmniej dwa proste rozwiązania.

Kod błędu 0x8007007b: jak to naprawić? jedną z metod

Aby mieć pewność, że dokładnie ta sytuacja jest związana z brakiem licencji, najpierw upewnij się, że tak naprawdę nie jest.

Aby to zrobić, zadzwoń do wiersza poleceń (cmd w menu „Uruchom”) i umieścić to w niej na podstawie specjalnego skryptu slmgr -dlv. Jeśli pasek stanu licencji stwierdza, że nie istnieje, przejdź do rozwiązania problemu.

Zadzwoń do konsoli „Run” (szybkie połączenie – klawisz Win + R) i wpisz slui polecenia 3. W oknie istnieje specjalna linia, w której trzeba wprowadzić wymagany kod 25-cyfrowy kod. Gdy wpiszesz poprawny system powie, że aktywacja przebiegła pomyślnie. Jeśli użytkownik jest powiadamiany o pomyślnym zainstalowaniu klucza, ale aktywacja nie występuje, a komunikat, który jest kod występuje błąd 0x8007007b pojawi się ponownie, idziemy do drugiej procedury, które w ogóle nie różni się od pierwszego.

Sposób drugi

Druga metoda jest wyeliminowanie problemów z aktywacja jest użycie wyżej wymienionych usług, które są wykorzystywane podczas sprawdzania stanu licencji.

W tym przypadku konieczne jest, aby ponownie włączyć do linii poleceń, który rejestruje i aktywacji poleceń i klucz. Wygląda to tak: slmgr.vbs -ipk 12345-12345-12345-12345-12345, w którym zamiast zbioru liczb podanych w tym przykładzie, wprowadź wartość klucza. Następnie wystarczy nacisnąć przycisk enter, a problem zniknie.

Należy zauważyć, że zarówno w pierwszym i drugim przypadku, należy uruchomić wiersz poleceń musi być wykonany wyłącznie z uprawnieniami administratora.

Kilka słów na zakończenie

Co najciekawsze, na wszystkich systemach pojawi się komunikat zawierający 0x8007007b kod błędu, ale tylko w wersji 8.1 w oknie znajduje się przycisk z ostrzeżeniem, po kliknięciu na który i pojawi się okno, w którym należy wprowadzić poprawną wartość. Ale w ogóle, zarówno przedstawił metodę aktywacji problemy Okna nie stwarzają potrzebę każdego użytkownika na każdym poziomie przygotowania.