721 Shares 3479 views

Jak zainstalować Windows 8 bez problemów

Nowy system operacyjny Windows 8 firmy Microsoft zwrócił się miesza. Przyniosła natywne wsparcie dla najnowszego sprzętu i zrównoważonego funkcjonowania systemów wielordzeniowych, zasadniczo zmienionego mechanizmu hibernacji i wiele innych innowacji. Jednak skupienie się na pracy z urządzeniami z ekranem dotykowym, Spartan niezręcznej interfejs, brak niektórych znanych funkcji (przycisk notorycznie „Start”) i „choroby wieku dziecięcego” nie pozwalają, aby polecić go do użytku bez wyjątku. Jednak, aby uzupełnić swoją własną opinię, musisz dowiedzieć się, jak zainstalować Windows 8, i staramy się pracować z systemem.


Są ich 4 wariant – RT, Win 8, Win 8 Pro i Enterprise. Właściciele laptopów i komputerów PC powinien być wybrany z trzech ostatnich. W ogóle, kto już zainstalowane poprzednie wersje (XP, Vista, 7), nie powinny wystąpić problemy z jak zainstalować żadne znaczące zmiany zostały wprowadzone do algorytmu Windows 8..

Przede wszystkim, trzeba mieć pod ręką dystrybucję instalacji systemu operacyjnego. Można je nabyć w sklepie na płycie CD, pobrane z Internetu i za pomocą programu Ultra ISO nagrać na dysk lub dysk USB typu flash – to nie ma znaczenia. Jednym z najważniejszych wydarzeń na pytanie, jak zainstalować Windows 8 jest medium, z którego można uruchomić. Nie nadaje się chyba innej części docelowego dysku twardego. Powiem jak zainstalować Windows 8, zakładamy korzystania z dysku CD-ROM.

Po włożeniu płyty do napędu, należy ponownie uruchomić komputer i natychmiast po pierwszych napisów na ekranie, naciśnij przycisk, aby wybrać urządzenie rozruchowe. To może być lub F9 F12 – zazwyczaj w dolnej części ekranu znajduje się wskazówka. Jako opcja – można przeczytać w instrukcji obsługi płyty głównej. Wybierz żądaną płytę CD-ROM. Jeśli wykonane prawidłowo, widać napis «Naciśnij dowolny klawisz». Nacisnąć dowolny przycisk. Na pierwszym ekranie Instalator prosi, aby ustawić parametry czasu, daty i języka. Co więcej, wszystko jasne – "Install".

Kolejnym etapem często powoduje „jak umieścić Windows 8” pytanie, ponieważ nie jest wymagany klucz. Jeśli system licencjonowania, wymagane połączenie alfanumerycznej można znaleźć na opakowaniu dysku, w przypadku laptopa – na etykiecie na spodzie urządzenia. Bez dalszych warunków licencyjnych nie można ustawić, tak ustawić odpowiednie pole wyboru i kliknij przycisk „Dalej”.

Teraz ważny punkt – do wyboru. Korzystniej instalacja selektywna (czystej instalacji Windows 8), a nie aktualizacja. Jedyną wadą – stary system zostanie przeniesiony do Windows.OLD folderu. Jeśli to konieczne, wszystkie informacje stamtąd można łatwo przywrócić.

W następnym oknie określ dysk docelowy. Zaleca się, aby przełączyć system na partycji z dostępnej przepustowości nie mniejszej niż 50 GB (w zależności od oprogramowania firm trzecich). Po kliknięciu przycisku „Dalej”, aby rozpocząć proces kopiowania plików na dysku twardym. Spędzony czas zależy od wydajności podsystemu dyskowego i konfiguracji komputera. To trwa zwykle od 15 do 40 minut. Po ponownym uruchomieniu komputera, należy wybrać podstawowy kolor interfejsu, nazwę komputera i użytkownika.