128 Shares 8694 views

Centrum aktualizacji systemu Windows 7 nie działa: co mam zrobić?

Wielu użytkowników narzeka na niedawne aktualizacje systemu Windows 7. Aby rozwiązać sytuację czasami jest to możliwe, a czasami nie. Wszystko zależy od tego, co powoduje ten problem. Niemniej jednak często można uzyskać usługę do pracy na komputerze. Spróbujmy dowiedzieć się, co zrobić, jeśli nie masz centrum aktualizacji systemu Windows 7. W rzeczywistości nie jest tak trudno naprawić błąd. Najważniejsze jest odkrycie przyczyny takiego zachowania centrum.


Internet

Najbardziej banalną opcją, która nie aktualizuje systemu Windows 7 za pośrednictwem centrum aktualizacji, jest brak połączenia internetowego na komputerze. W takim przypadku wniosek jest wykluczony. Możesz skonfigurować pobieranie, spojrzeć na zainstalowane składniki, jeśli to konieczne, usunąć je, ale tutaj przesłać nowe dokumenty i umieścić je na komputerze – nie. Oznacza to, że centrum aktualizacji systemu Windows 7 nie działa.

Aby rozwiązać ten problem, wystarczy przywrócić połączenie z Internetem na komputerze. W takim przypadku wykonaj ręcznie wyszukiwanie w usłudze, zaznacz wszystkie niezbędne pola wyboru, a następnie pobierz na komputer. Warto zakończyć proces, ponieważ rozpocznie się automatyczna instalacja pobranych komponentów. Po tym, najlepiej zrobić "relog".

Bieganie

To prawda, to nie zawsze działa. I tego rodzaju sprawy nie są tak często. Co zrobić, jeśli nie masz aktualizacji systemu Windows 7? Na przykład konieczne jest włączenie automatycznego uruchamiania. Czasami z niepewnych powodów ta funkcja jest wyłączona. Oczywiście po tym nie można mówić o żadnej pracy usługi.

Co mogę zrobić, aby centrum aktualizacji działało? Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę "Mój komputer" i wybierz "Zarządzaj". Na wyświetlonej liście kliknij pozycję "Usługi i aplikacje". Wybierz "Usługi" za pomocą kursora myszy, a następnie wybierz opcję "Aktualizacja automatyczna". Ustaw parametr "Automatycznie" i zapisz zmiany. Komputer musi zostać ponownie uruchomiony.

Teraz można uruchomić Centrum aktualizacji systemu Windows 7. Najpewniej, to zacznie działać. To prawda, nie oczekuj, że proces postępuje szybko. Często po podobnym działaniu Centrum aktualizacji systemu Windows 7 wyszukuje aktualizacje przez długi czas. Nie musisz się bać – po prostu bądź cierpliwy i poczekaj, aż komputer znajdzie wszystkie dokumenty dostępne do pobrania. To wszystkie problemy są rozwiązane. Ale jest za wcześnie na radość. W końcu istnieją inne rzeczy, które należy rozważyć, jeśli nie masz centrum aktualizacji systemu Windows 7. Które z nich?

Automatyczna weryfikacja

Czasami ustawienia aplikacji stają się przeszkodą w obsłudze tej usługi. Chodzi o to, że jeśli wyłączysz automatyczne sprawdzanie aktualizacji, centrum samo może odmówić pracy. Aby poprawić sytuację, wystarczy trochę poprawić ustawienia programu.

W tym celu przejdź do Centrum aktualizacji systemu Windows 7, a następnie kliknij przycisk "Ustawienia". W ustawieniach skanowania ustaw odpowiedni element (na przykład automatycznie sprawdzaj, ale decydujesz się pobrać i zainstalować użytkownika) i zapisać. Następnie zaleca się ponowne uruchomienie komputera i poczekaj chwilę. Wszystkie problemy znikną.

Wersja pirata

Ale nie w przypadku zainstalowania pirackiej wersji systemu operacyjnego. Jeśli to prawda, nie dziw się, że usługa aktualizacji systemu Windows 7 nie działa. Problem rozwiązuje się tylko przez zakupienie i zainstalowanie licencjonowanej kopii systemu Windows. W przeciwnym razie odmowa aktualizacji centrum z pracy jest dobra tylko dla Ciebie – nie musisz martwić się funkcjonalnością systemu operacyjnego ani zainstalować żadnej aktualizacji.

Jak widać, nic w tym niebezpiecznym stanie centrum aktualizacji systemu Windows 7 nie działa, nie. Najważniejsze – znaleźć przyczynę "złamania". Jeśli masz licencjonowaną kopię systemu, ale żadne manipulacje nie pomogły, musisz ponownie zainstalować system Windows.