516 Shares 6182 views

Jak postawić znak akapitu w dokumencie tekstowym

Teraz rozważamy kwestię jak umieścić paragraf, tworzenia dokumentów na komputerze osobistym. Trzeba powiedzieć, że niezaprzeczalne popularność charakteru, nie wszyscy użytkownicy komputerów wie, gdzie go znaleźć.


wprowadzenie

Po pierwsze, możemy zauważyć, że: oznaczenie ustęp przybiera formę dwóch stylizowane litery s. Ten symbol został przewidziany twórców maszyn do pisania, ale na nowoczesnych klawiaturach komputerowych, jest to, niestety, nie. Ten fakt, a rodzi się pytanie, w jaki sposób umieścić paragraf. Z kolei stwarza problem ma kilka rozwiązań, które są omówione poniżej.

Głównym sposobem

Pierwsza wersja jak umieścić znak na odcinku klawiatury odnosi się do wielu zastosowań, w tym produktów Microsoft Office, takich firm jak Excel i Word, a także standardowego notebooka Windows. Po pierwsze, upewnij się, że klawiatura numeryczna, która stawia się po prawej stronie klawiatury, przeniesiony w stan aktywny. Jeśli ta funkcja jest wyłączona, naciśnij klawisz Num Lock (specjalny klucz). Po tym, naciśnij klawisz Alt i przytrzymaj go, wprowadź wartość 0167. W związku z tym, po zwolnieniu klawisza Alt, znak akapitu w dokumencie tam.

Używanie znaków specjalnych

W przypadku programów, które dostarczają do wstawiania znaków specjalnych, można korzystać z tych instrumentów. Jeśli pracujesz z dokumentu programu Word, należy umieścić kursor w miejscu, w którym jest on rzekomo umieścić paragraf. Następnie należy otworzyć zakładkę „Insert”, a następnie kliknij na pasku narzędzi funkcji „symbol” w sekcji „Symbole”. Zasadą jest, że znajduje się na prawym panelu bocznym. Jeśli nie można odnaleźć żądany znak w menu, które się pojawi, kliknij lewym przyciskiem myszy pozycję „Inne znaki”. Przed otwarciem następujące okno dialogowe. W zakładce „Symbole” poszukaj ikony sekcji, a następnie zaznacz go lewym przyciskiem myszy, a na koniec kliknij przycisk „Wklej”. Zamknąć okno. Jest jeszcze inna alternatywa. Po wywołaniu okna „symbol”, przejdź do zakładki „Znaki specjalne”. Lista ta zawiera również znacznik akapitu. Aby rozpocząć, wybierz go, a następnie kliknij polecenie „Wklej”. Dzięki tej karcie można łatwo dostroić skróty klawiaturowe, tak że cały czas nie trzeba otworzyć „Symbole”. Podświetlić lewy przycisk myszy, aby zaznaczyć akapit, a następnie kliknij na pozycji „Shortcut”.