592 Shares 7915 views

Instalator wykrył błąd 0x80070422 podczas aktualizacji Windows: najprostszych sposobów wyeliminowania problemu

W większości przypadków kod błędu 0x80070422 wskazuje, że system nie był w stanie zainstalować dostępnych dodatków Service Pack. Przyczyn tego może być kilka. Rozważmy często występujące problemy i możliwe rozwiązania.


Możliwe przyczyny komunikatu „Instalator napotkał błąd 0x80070422»

Ponieważ usługa aktualizacji nie można zainstalować aktualizacje, może to oznaczać, że jest on odpowiedzialny za procesy są wyłączone i są w stanie nieaktywnym.

Co dokładnie jest ich blokowania? Uważa się, że istnieje kilka powodów:

  • Wpływ wirusów na „Update” i niektórych usług;
  • nieaktywnych usługi członkowskiego w związku z ręki mecz, interwencji osób trzecich;
  • uszkodzenie pliku „Update”;
  • Procesy odłączone RPC bitów.

W oparciu o powyższe, można zastosować kilka sposobów rozwiązania tych problemów.

Sprawdź system pod kątem wirusów

Gdy system wyświetli komunikat, że instalator wykryje błąd 0x80070422, pierwszym krokiem jest wykonanie pełnego skanowania komputera pod kątem obecności zagrożeń, które mogą blokować Update Service (w szczególności dotyczy to instalacji pakietów bezpieczeństwa).

Eksperci radzą, aby korzystać z Microsoft programy takie jak Mydoom, Sasser czy Blaster. Jednakże, w najprostszym przypadku, pasuje idealnie konwencjonalne przenośne skanery i programy takie jak AntiMalware bajtów. Aby rozpocząć sprawdzanie systemu najlepiej jest ładować w trybie awaryjnym (na początku pobrania dla wszystkich systemów z wyjątkiem systemu Windows 10 wykorzystuje klawisz F8).

Jednak według wielu użytkowników, najbardziej skutecznym sposobem byłoby załadować specjalnie spreparowany Disk Rescue Disk z „Kaspersky Lab” lub Dr. Web jeszcze przed rozpoczęciem instalacji. W tym przypadku, bardziej kompletne i najbardziej głębokie badanie może być przeprowadzone.

Włącz zaporę i usług dodatkowych

W przypadku wykrycia zagrożenia, jednym z powodów może być wyłączona Zaporę systemu Windows (kod 0x80070422 pojawia się ponownie i ponownie).

Aby rozwiązać ten problem, przejdź do sterowania komputerem (poprzez menu po prawej stronie kliknąć na odpowiednią ikonę lub sekcji wywołanie polecenia services.msc), a następnie użyj sekcji usług, gdzie trzeba znaleźć zaporę (firewall). Wywoływane przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy jego właściwości. W nowym oknie, używamy typ linii bieg i ustawione na „automatycznie” i kliknij przycisk „Start”. Następnie zapisać zmiany i ponownie uruchomić system. W niektórych przypadkach, komunikat, że instalator stwierdził , błąd 0x80070422 nie jest już widoczny. To samo dotyczy włączenia zdalnego wywołania procedury (RPC), a obsługa transferów BITS tła. Zapora została podjęta jako przykład.

Zmiana automatycznego aktualizowania

Czasami zdarza się, że błąd występuje nawet wtedy, gdy automatyczne apdeyte. Rozwiązać ten problem, można spróbować wyłączyć go, a następnie ustawić wyszukać aktualizacje ręcznie. Jeśli zostaną one uznane, muszą być zainstalowane.

Po tym, pożądane jest, aby ponownie uruchomić komputer lub laptop, a następnie ponownie wprowadzić „Update” i ustawić typ automatycznej aktualizacji. Jeśli pliki nie są uszkodzone usług, ta metoda pomoże.

Użyj narzędzia Microsoft Fix it!

Ale wiadomość ręcznie rozwiązać ten problem w przypadku naruszenia w pracy „Update”, że instalator wykryje błąd 0x80070422, nie będzie działać (trzeba zrobić zwój z powrotem, kopiowanie lub przywracanie plików systemowych, które czynią dość trudne bez specjalistycznej wiedzy).

W takich przypadkach eksperci Microsoftu zalecają stosowanie własnej użyteczności automatycznie wyszuka problemy i ich rozwiązania pod nazwą Fix It! To dobrze, że udział użytkownika w procesie nie jest wymagane. Konieczne jest jedynie, aby rozpoczęcia programu aktywować proces skanowania, a na koniec w celu potwierdzenia korekty. Przy niektórych ustawieniach można ustawić automatycznie skorygować wykryte błędy bez potwierdzenia.