515 Shares 7511 views

Jak zrobić komputer szybciej. Porady dla początkujących użytkowników

Początkujący użytkownicy nie wiedzą, jak zrobić komputer szybciej, więc często powodują eksperta lub nosić komputer do serwisu. W rzeczywistości, można ręcznie zwiększyć wydajność swojego komputera, oszczędzając w ten sposób pieniądze.

Oczywiście, sposoby, aby zwiększyć szybkość komputera, istnieje wiele. Na przykład, upgrade „podkręcania” procesor, kartę graficzną, i tak dalej. D. Najpierw jednak trzeba wiedzieć, jak zrobić komputer szybciej przy minimalnym koszcie, zgodnie ze standardową radą doświadczonych użytkowników.

Czyszczenie komputera przed kurzem

Po zbadaniu niedawno zakupiono komputer, prawdopodobnie jesteś bardzo zaskoczony, jak dużo kurzu zebrała w krótkim okresie. Ona osiada na chłodnic i grzejników, dzięki czemu elementy te są znacznie gorzej zacząć chłodzić procesora, karty graficznej i innych elementów komputera. W efekcie komputer „spowalnia”, co jest szczególnie widoczne, jeśli jesteś fanem nowoczesnych gier. Jest zatem konieczne regularne czyszczenie systemu z bloku pyłu. Jak to zrobić? Czytaj więcej.

Zdejmij pokrywę boczną z „jednostki systemowej” po odkręceniu kilku śrub. Teraz już przydatny nowy pędzel z miękkim włosiem lub pędzlem do golenia i odkurzacza. Czyszczenia szczoteczką wszystkich składników, a włączenie odkurzacza aby kurz poleciał. Należy zwrócić szczególną uwagę na chłodnic i grzejników. Jeżeli to możliwe, usunąć je i tłuszcz.

Kiedy kurz jest usuwany, umieścić pokrywę z powrotem. Nawiasem mówiąc, w lecie nie można umieścić.

Sprawdzić pod kątem wirusów

Jedną z najbardziej prawdopodobnych przyczyn „hamowanie” są wirusy, więc jeśli nie wiesz, jak zrobić komputer szybciej, należy sprawdzić pod kątem obecności złośliwego oprogramowania. Aby to zrobić, należy skorzystać z dobrej obrony. Nie należy instalować żadnych wątpliwą użyteczność, pobierz najlepszy obecnie jednym z najbardziej popularnych programów antywirusowych – Kaspersky, Avast, lub, na przykład, Avira.

Są darmowe wersje, ale zwykle są one ustanowione w celu przeglądu (na miesiąc). Następnie trzeba będzie zapłacić, aby korzystać z programu. Ale oszczędności nie warto, bo to lepiej być bezpieczne i wiedzieć, że komputer jest chroniony.

Tak, masz zainstalowane oprogramowanie antywirusowe, a teraz uruchomić głębokie skanowanie systemu. Jeśli okaże się złośliwego oprogramowania , a następnie usunąć je lub kwarantanny oraz uszkodzonych plików, starają się „leczyć”.

Usuwanie zbędnych aplikacji i plików

Z biegiem czasu komputer gromadzi się wiele różnych programów i plików, które można już mają i nie potrzebują. Niektórzy ludzie oglądając ten film, po prostu zapomnieć, aby go usunąć, ale po kilku miesiącach na dysku twardym prawie nie ma wolnego miejsca. Pamiętasz, jak szybko komputer jest po prostu nabyć? Fakt, że nie był przeładowany niepotrzebnymi plikami – tylko najbardziej niezbędne. Dlatego, jeśli to możliwe, należy wyjąć dysk twardy wraz ze wszystkimi nadmiarze.

Otwórz „Panel sterowania” i ustaw opcje widoku „Małe Ikony» (Windows 7). Idź do „Programy i funkcje” i odinstalować te, które nie są używane lub działają bardzo rzadko.

Należy również sprawdzić dysk i ręcznie usunąć niechciane filmów, muzyki lub gier. Nauczyłeś się, jak zrobić komputer szybciej pozbywając się niepotrzebnych plików, ale istnieją inne czynniki wpływające na wydajność komputera.

Czyszczenie preselekcji i foldery Temp

Jeśli wierzyć twórcom, a następnie folder Prefetch i pliki tymczasowe znajdują, dzięki którym komputer działa szybciej. Jednakże, nadal zaleca się do czyszczenia, co jest prawdopodobne, to nie są już używane są przez wielu zastosowań standardowych, a pliki w „Temp” i „Prefetch” są nadal przechowywane.

Przede wszystkim konieczne jest, aby te foldery widoczne. Przejdź do „Panel sterowania” i otwórz „Opcje folderów”. Wybierz zakładkę „Widok” i przewiń do dołu suwaka. Zaznacz opcję „Pokaż ukryte pliki”, a następnie odznacz opcję „Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego”. Potwierdź swoje działanie, klikając „OK”.

Otwórz dysk twardy, na którym zainstalowany jest system operacyjny, a następnie przejdź do folderu Windows. Tutaj zlokalizuj folder Prefetch i usunąć go z wszystkich plików. Zrób to samo z folderu Temp.

Więc teraz wiesz, jak sprawić, by komputer działał szybciej, usuwając zbędne elementy z folderu „Temp” i „Prefetch”.

Sprawdź startup

Bardzo często system działa przez długi czas i współpracuje z „hamulce”, podobnie jak w innych jej pobranych aplikacji, z których wiele nie są już potrzebne. Takie programy „jeść” RAM i korzystać z połączenia internetowego.

Jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób, aby komputer szybciej, należy sprawdzić, jakie aplikacje uruchomić równocześnie z OS. To bardzo proste. Nacisnąć kombinację klawiszy WIN + R i wpisać msconfig polecenia. Otworzył „Konfiguracja systemu”. Kliknij zakładkę „Startup” i odznacz pole wyboru niepotrzebnych programów. Jednocześnie, należy zachować ostrożność, ponieważ niektóre z nich są zarezerwowane, który jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie systemu operacyjnego. Dlatego też, jeżeli istnieją jakiekolwiek wątpliwości, to lepiej zostawić pole w miejscu.

oczyszczanie dysku i defragmentacji

Jak zrobić komputer szybciej? Można wykonać oczyszczanie dysku i defragmentacji. „Właściwości” dla tego prawym przyciskiem myszy na dysku i otwórz go. Teraz kliknij „Oczyszczanie dysku”. Defragmentować, przejdź do sekcji „Narzędzia” i kliknij na odpowiedni przycisk w menu.

wniosek

Jeśli nie wiesz, jak sprawić, by stary komputer szybciej wtedy najprawdopodobniej będzie trzeba ją uaktualnić. Oczywiście, to jest to bardzo kosztowne, zwłaszcza gdy trzeba potężną maszynę do gier. Może nawet lepiej kupić nowy komputer, tak aby nie przeszkadzało.

Jeśli komputer zakupiony niedawno, wystarczy wykonać wszystkie zalecenia, które zostały omówione powyżej. To tylko ogólne porady, ponieważ w rzeczywistości istnieje wiele sposobów, aby przyspieszyć swój system. Na przykład, można odpowiednio wyregulować efekty wizualne, które również wpływają na wydajność.

Tak, teraz wiesz jak zrobić komputer szybciej, nie wydając pieniędzy, aby zadzwonić do specjalisty. Oszczędności można wydać, aby poprawić swój komputer.