772 Shares 2611 views

Piękne florarium z własnymi rękami

Jedną z najbardziej modnych trendów w projektowaniu domu jest dekoracja pomieszczeń. Daje indywidualności i niepowtarzalności wnętrzu.

W życiu każdej osoby przychodzi czas, kiedy chcesz coś zmienić w swoim domu. Wszystko wydaje się być dobre: czyste i piękne, ale tutaj komfort i harmonia nie jest wystarczająco jasne. Dusza potrzebuje zmian. Teraz w sklepach można znaleźć wiele różnych dodatków dekoracyjnych, ale co można zrobić dla siebie z własnymi rękami? Po pierwsze, weź pod uwagę: cokolwiek zrobisz, aby udekorować dom, wszystko powinno być w ramach jednej idei, pojedynczego stylu. Na przykład spróbuj domu szyć interesujące okładki na sofy i fotele. Spowoduje to zmianę zestawu mebli poza rozpoznawalność i dodanie dotyku do wnętrza. I można tworzyć florarium własnymi rękami.

Wierz mi, teraz jest to najmodniejszy akcesorium jakiegokolwiek mieszkania.

Co to jest florarium?

Jest to mały kącik roślin tropikalnych, kwiatów w pomieszczeniach, muszli i kamieni, zamkniętych w przezroczystym pojemniku. Zamknięta kolba doskonale utrzymuje pewną wilgotność powietrza i zapewnia taki układ nawilżania, który jest konieczny. Zatem florarium jest idealnym rozwiązaniem dla uprawy zbyt kapryśnej i dziwacznej do warunków utrzymania instalacji. Są one naścienne – zawieszone, podłogowe i stołowe. Absolutnie wygrać w każdej florystyce wnętrza z możliwością okrągłego przeglądu.

Jak skomponować własne florarium

Do jego produkcji potrzebne będą następujące materiały i narzędzia:

  • Zawsze przezroczystą wazę lub dużą kolbę. Jego kształt jest absolutnie nieważny – będzie kwadratowy, okrągły lub prostokątny, decyduj się dla siebie, w oparciu o styl pokoju.
  • Żywe rośliny. Najlepiej rozwijać fiołki w florarium, miniaturowe synpolia, fitonia, storczyki azalii auranty wyglądają świetnie, bromelia, cyklameny, difenbachia, różne paportniki i bluszcz również będą opcją na wygraną.
  • Elementy dekoracyjne. Mogą to być muszle, kamyczki, kamienie, piasek, akvagrunt i rhinestones.

Robimy florarium własnymi rękami

Pamiętaj, że jest to absolutnie niezależny projekt. Dlatego przed napełnieniem florarium własnymi rękami, ustal swoje miejsce. Jeśli masz zamiar zawiesić go na ścianie, małe części powinny być z przodu, ale duże i wysoko za sobą. Z wersją dla komputerów stacjonarnych wszystko powinno być proporcjonalne, a największe elementy w centrum. Ponadto konieczne jest przeprowadzenie gruntownej dezynfekcji, tak aby w Twoim florarium nie było bakterii i pleśni. W tym celu podgrzać ziemię dobrze w piecu, gotować kamienie i traktować muszle alkoholem. Teraz możesz zacząć sadzić rośliny. Wlać glebę w wazie około 4-5 centymetrów i posadzić rośliny w swoich miejscach. Z góry rozłożył specjalny mech, aby obraz był bardziej harmonijny. I w końcu, pięknie rozłożyć kamyczki, muszle i inne jasne elementy dekoracyjne. Aby kompozycja wyróżniała się w Twoim domu, zainstaluj małą lampkę na pokrywie florarium. Aby uniknąć wyjątkowego florarium, napisz ją sam. Do tego celu użyj farb akrylowych. Kładzie to nacisk na właściwe miejsca.