884 Shares 9647 views

Jak zmyć farbę z ubrania szybko i łatwo?

Ile razy pożegnaliśmy ich ulubione dżinsy i kurtkę tylko dlatego, że ich wygląd był nękany pikantne miejsce. Pamiętasz? I zgadzają się, że głównym powodem rozstania z ulubioną rzeczą była niechęć do czynienia z defektem dokładnie. Może nadszedł czas, aby zatrzymać działając na zasadzie „nie sprawa – nie ma problemu” i dowiedzieć się wszystko jedno, aby wyeliminować tylko miejsce na ubrania, a nie same obiekty szafa? Tłuszcz, kawa i herbata, które odcisnęły swoje piętno na powierzchni wyrobu, mogą zniknąć po praniu. A oto jak do mycia farbę ubrania? Spróbujmy nauczyć.

Farba na odzieży wełnianej

Wybór środków do zwalczania takich plam zależy od jakości materiału stosowanego do produkcji wyrobów bezpośrednio z barwnika. Tak, kaszmir i wełniane rzeczy, które nie powinny być narażone na acetonem lub naftą. Co i jak zmyć farbę ubrania z tych „kapryśną” tkanki? Musi być bardziej środkiem sparing w postaci oleju słonecznikowego. Niewielka ilość jest niezbędna do kroplówki na obszarze zagrożonym i pozostawić na chwilę. Następnie przemyć mydła. Jeśli boisz się zostawić olej na torze sukna, trzeba najpierw oczyścić miejsce z pomocą „Wróżka”, lub jakiekolwiek inne użycie detergentu, a następnie spłukać produkt w całości.

Wyroby z tkanki płucnej

Jak zmyć farbę z ubrań z lekkich tkanin, takich jak jedwab lub szyfonu? W niektórych przypadkach problem może być rozwiązany w powyższy sposób. Jednak nie zawsze jest skuteczne. Ponieważ, jeśli jeszcze udało się plami swoją ulubioną jedwabną bluzkę z farbą, wszystkie nadzieje na alkohol. zastąpi takich „agresywnym” oznacza jak aceton, benzen, nafta, które są stosowane w tym przypadku niemożliwe. Ale nawet tutaj, przed zastosowaniem sprawdzić reakcję tkanki do alkoholu z niewłaściwej stronie produktu.

Jako rozpuszczalnik stosuje się do usuwania plam

Jesteś zdesperowany? Nie wiem, jak do mycia farbę ubrania? Aceton lub benzyna prawdopodobnie poradzi sobie z tym problemem. Inna sprawa, że trzeba je stosować z dużą ostrożnością. Po pierwsze, należy pamiętać, że niektóre kolorowe tkaniny blaknięcie pod ich wpływem. Po drugie, materiałów syntetycznych skórzanych nie tolerują kontakt z wymienionych czynników. Po zbadaniu reakcji tkanki z niewłaściwej stronie, można przystąpić do eliminacji plam. Aby to zrobić, zanurza się w rozpuszczalniku do farb z wacikiem powinien zacząć przeszukać obszar problemu w kierunku drogi do centrum miasta. Jeśli zdecydujesz się usunąć farbę z pomocą benzyny, użyj tylko oczyszczony agenta. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zepsuć cały produkt, zanieczyszczających go jeszcze bardziej.

To plamy z farby do włosów

Często wynikiem barwienia włosów na głowie jest zniekształcony przez „zdradliwe” barwnik zdeponowane w zwykły ubrania. Stwierdzono, że aceton, benzen i inne rozpuszczalniki można łatwo farby olejne PF. Włosy są stosowane w tym samym barwnikiem pigmentu. Ze względu na skład chemiczny rozpuszczalniki mogą być stosowane w takim przypadku. farbowania włosów mogą być usunięte i narzędziem, który jest używany na fali chemicznej. Konieczne jest, aby zwilżyć plam stronę odzieży i pozostawić na 30-40 minut. Następnie trzeba umyć produkt. Starych plam z farby górnej i 3% nadtlenku wodoru i 9% octu winnego.