704 Shares 5206 views

Zdiagnozowane jako „rak podstawnokomórkowy”? Co to jest za patologię?

Rak podstawnokomórkowy, który jest Rak podstawnokomórkowy skóry, na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie nieszkodliwe choroby. Nowotwór pojawia się, zwykle na twarzy. Człowiek wykonuje podstawowy dla normalnego krosty, które pojawiło się na grzbiecie nosa, czoło, szyję lub nosa skrzydła. Jednak ta choroba jest bardzo niebezpieczna. Na przedwczesną leczenia skóry są ciężkie straty. Przy dalszej progresji choroby prawdopodobnego zniszczenia kości i chrząstki.

Rak podstawnokomórkowy. Co to jest za patologię?

Choroba dostaje swoją nazwę od komórek podstawnych położonych w górnej warstwie skóry. Spośród tych, choroba rozwija.

Nowotwór, który pojawia się na skórze, to jest rak podstawnokomórkowy. Co to jest? Jest to bardzo powszechna choroba onkologiczna skóry. Procent występowania tej choroby jest bardzo wysoka. Według statystyk medycznych, rak podstawnokomórkowy występuje siedemdziesiąt razy na sto w onkologii skóry. Otrzymany guza stopniowo zwiększa się rozmiar w ciągu kilku lat. Na szczęście, to nie ma wpływu na rozwój limfatycznego i krwionośnego sposób, a także resztę ciała.

rodzaje patologii

Istnieją różne formy raka podstawnokomórkowego. Jest powierzchowne rodzaj patologii nowotworu, wrzodów, pigmentu i sklerodermopodobny. W zależności od postaci choroby i są objawy.

Powierzchowny rak podstawnokomórkowy komórek – co to jest? Ta choroba, która przejawia się jako plamy o okrągłym lub owalnym kształcie. Na tych samych guzów mogą mieć różne odcienie różu.

Obecność guzów sterczących z powierzchni skóry charakteryzuje guza raka komórek podstawnych. Nowotwory mają gładką powierzchnię i wyraźnie widoczne małe naczynia. Zdarza się, że na powierzchni pojawiają się obszary erozyjne, które są pokryte skorupami.

Wrzód rak podstawnokomórkowy – co to jest za patologię? Ta choroba powstaje na głównej postaci guza. Jest to wynikiem nasilenia erozji powierzchni. Podobny zewnętrznie do guza z owrzodzeniem widocznym na obwodzie walca. Czasami wielkość guzów jest znacząca. Może to być dziesięć centymetrów lub więcej.

Zabarwienie uszkodzenia a następnie pigmentu rak komórek podstawnych. Forma Sklerodermopodobnaya patologia jest podobna do gęstej białawych płytek, które są na obwodzie wzrostu kieszeni.

Przyczyny choroby

Rak podstawnokomórkowy powstaje ze względu na częste i dłuższego pobytu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Przyczyną patologicznych mogą służyć wpływ na organizm benzen, smoły węglowej lub tytoniu, arsen, toluen lub promieniowania jonizującego. Rozwój choroby może wywołać predyspozycje genetyczne.

leczenie

W tym przypadku, gdy guz jest mały, chirurgiczne usunięcie jest raka podstawnokomórkowego. Eksperci gości polecić tę metodę jako najbardziej skuteczny we wczesnych stadiach rozwoju choroby. Jednak używać go w lokalizacji guzów tylko tułowia lub nóg. Wynika to z faktu, że po zabiegu pozostają blizny na ciele.

Laserowe leczenie raka podstawnokomórkowego jest najnowocześniejszym sposobem usunięcia guzów. Zaleca się do lokalizacji nowotworu na nosie lub innych widocznych obszarach skóry. Wynika to z faktu, że po takim zabiegu pozostają blizny niepozorne. Procedura usunięcie raka podstawnokomórkowego w tym przypadku jest nowotworem lasera odparowanie.

Po usunięciu guzów może być osiągnięte przez radioterapię, elektrokoagulacji lub kriogenicznego zniszczenia. W niektórych przypadkach, specjalista może być przypisany do grupy leków cytostatycznych. Należą do nich leki „Bleomycin” i „Prospidin”.