164 Shares 5554 views

Interesujesz się robić papier? Powiemy!

Ponieważ ludzie zaczęli potrzebować listu, potrzeba pojawiła się w produkcji papieru. Konieczne było ustalenie ich myśli i przekazanie innym. Gdy nie było papieru, trzeba było coś pisać. W biegu były kamienie, kawałki drewna, skóry zwierzęce, suszone ryby. Ale potrzeba pisania i czytania każdego dnia wzrosła, ludzie zaczęli myśleć o wygodniejszych środkach i zaczęli szukać sposobów na papier.

Trochę z historii robienia papieru

Po raz pierwszy w Chinach wymyślono metodę wytwarzania papieru. Użyto konopi, jedwabiu, wadliwych kokonów jedwabnika. Wszystko to było drobno zmielone w proszek, zmieszane z ciepłą wodą, dokładnie wymieszane. Następnie konieczne było umieszczenie mieszaniny w specjalnych formach i wysuszenie. Społeczeństwo rozwijało się, pojawiły się różne techniki, a automat papierowy został wymyślony.

Jak zrobić papier samemu

Dzisiaj prawie wszystko można kupić w sklepie. Ale czasami chcesz coś zrobić samemu. To ciekawe i ekscytujące. Weź co najmniej kawałek papieru. Jest sprzedawany: kolorowy, ozdobny, falisty, gęsty, cienki. Ale oryginał wyjdzie tylko wtedy, gdy zrobisz to własnymi rękami. Jesteś zainteresowany, jak zrobić papier w domu? To bardzo proste. Zajmie się cienkim papierem: toaletą lub blotting-papers, czy starą gazetą. Lepiej jednak wziąć je tylko w ostateczności. Mają na nich farby, i będzie trochę trudniej dać piękny odcień. Potrzebna będzie również rama, część siatki (dobrze sito), flanelowa lub inna gęsta tkanina bawełniana, mała gąbka i płytki pojemnik (można użyć dowolnego pojemnika, filiżanki, garnka). Dobrze, jeśli masz blender na rękę.

Robienie papieru w domu

Kiedy wszystko jest gotowe, będzie tylko jedno – aby zacząć tworzyć. Papier toaletowy, blotting lub białe serwetki powinny być rozdarte na małe kawałki i umieścić w pojemniku z ciepłą wodą. Potem trzeba wszystko dokładnie wymieszać, a nawet lepiej rozdzielić się na blender. Musi być masą, która przypomina zboże. Dowiedziemy się dalej, jak zrobić papier kolorowy. Możesz używać dowolnych barwników, farb, gwaszów. Zanim zaczniesz mieszać zboże, musisz odrobić wodę. Konieczne jest kapanie w wodzie farbą dowolnego koloru i nadanie pożądanego odcienia. Następnie należy umieścić całą masę na ramie, pod którą powinna znajdować się dowolna pojemność, ponieważ nadmiar wody musi być spuszczony. Wielu ludzi interesuje się, jak zrobić papier na własną rękę. W następnym etapie, gdy nadmiar wody spłynie, trzeba wziąć gąbkę i dokładnie wchłonąć całą masę. Powinno być równomiernie umieszczone w kadrze. Gdy masa jest dobrze i dokładnie zagęszczana na siatce, otrzymany półprodukt powinien być rozmieszczony na bawełnianej szmatce, która rozprzestrzenia się na płaskiej powierzchni, a następnie jest pokryta od góry i pozostawiona w ciepłym, suchym miejscu. Papier będzie gotowy po całkowitym wyschnięciu. Zwykle trwa trzy lub cztery dni.

Produkcja różnych rodzajów papieru

Metoda opisana powyżej jest najprostsza. I zastanawiam się, jak zrobić projektowy papier? Jasne, nietypowe. Z tego można tworzyć oryginalne karty dla znajomych. Materiały i urządzenia będą takie same, jak w przypadku zwykłego papieru. Tylko w tym przypadku lepiej jest wziąć biały miękki papier toaletowy lub serwetki, ponieważ musimy osiągnąć określony kolor. Możesz dodać trochę brokatu wraz z farbą. W tym celu pocięto na małe kawałki folii, kolorowego papieru. Można malować w oryginalny sposób. Jest wiele sposobów. Nie można odbarwiać wody, ale w masie rozsyła wiele różnych kolorów farby. Schemat kolorów będzie nietypowy. Jedyne co musisz najpierw zaplanować, co dokładnie zostanie wyprodukowane później z tego dokumentu. Na przykład na ciemnym kolorze tekst będzie słabo widoczny. Wielu będzie zainteresowanych tym, jak zrobić trójwymiarowy (z papieru dekoracyjnego) ręcznie lub pocztówkę. Metody produkcji mogą być takie same, które są przeznaczone do zwykłego papieru.

Inne sposoby wytwarzania papieru

Jak mówią: "sprawa mistrza się boi". Papier, który już uczył, a nie tylko prosty, ale również dekoracyjny, teraz pozostaje tylko nauczyć się robić faliste. Jest to również łatwe. Ale potrzebujesz trochę cierpliwości i dokładności. Należy wziąć kartkę papieru, linijkę i ołówek. Po lewej stronie arkusza, ciągnij paski, lepiej, jeśli odległość między nimi nie jest duża. Następnie, wzdłuż planowanych linii, trzeba składać fałdy naprzemiennie: po lewej stronie, a potem po prawej stronie. Kiedy już opanowali robienie falistego papieru, pozostaje tylko dowiedzieć się, gdzie go zastosować. Z tego dokumentu można zrobić wszystko i mieć pewność, że prezent będzie najbardziej oryginalny. Jak popularna mądrość mówi, nie ten dar, na które wydawane jest wiele pieniędzy, ale ten, który został stworzony z duszą, jest dobry.