201 Shares 9750 views

Czy mogę zrobić kuszę własnymi rękami?

Wielu mężczyzn lubi sport strzelanie. A o miłości przedstawicieli silniejszego seksu do broni i mówienia nie jest konieczne – to jest ich pasja, która nazywa się "we krwi". I nic dziwnego – każdy podświadomie wojownik i myśliwy – jest to nieodłączny z nas naturą. Jedną z najstarszych broni jest kusza – rozwój cebul, przez wieki, skutecznie używany w wojnie i polowania. Arbalesty do polowania własnymi rękami są dziś robione. Dlaczego nowi mężczyźni wybierają kuszę własnymi rękami? Faktem jest, że ta broń, choć znana od czasów starożytnych, ale nie tak powszechna, jak na przykład łuki. Brak częstości występowania tłumaczy się niewłaściwym wyborem przemysłowych krateczek, a także niewystarczającą obecnością sprzętu strzeleckiego na rynku. Poszukując kuszy, możemy stwierdzić, że nawet jeśli gotowa broń zostanie znaleziona na rynku, będzie to kosztowne. Dlatego rozważamy produkcję kuszy z własnymi rękami.


Może się wydawać, że wykonanie kuszy z własnymi rękami jest bardzo trudne, ale nie należy zapominać, że nasi przodkowie używali tej prostej i skutecznej broni, aby używać tylko prostych narzędzi i materiałów, które były pod ręką. Ich sukces w dziedzinie produkcji broni strzeleckiej wynika z prostego projektu, który charakteryzuje się kuszą. Tak, aby zrobić kuszę własnymi rękami jest dość proste, rozważyć, jak to zrobić.

Najważniejszym elementem kuszy jest łóżko, które jest podstawą broni. Do produkcji drewna jest potrzebny do lepkiego drewna. Są to takie wspólne drzewa jak orzech, brzoza lub popiół. Oczywiście, jako materiał do produkcji łóżka, można wybrać metal, a następnie zainstalować drewniane listwy, ale z tego podejścia nie można mówić o prostocie procesu produkcyjnego.

Więc musisz podnieść płytę, której grubość wynosić będzie 3 cm i możesz zacząć robić tyłek. Na szczycie jest utworzony rowek, który służy jako strzałka prowadząca. Wysoce pożądane jest wzmocnienie tego rowka przez instalowanie metalowych szyn wzdłuż ich boków.

Następnie musisz łuki kuszy. Do ich produkcji można używać sprężyn samochodowych, które są obrabiane na maszynie do pożądanego rozmiaru. Ponadto zrobi to łuk z łamanego łęku sportowego. Łańcuchy są przymocowane do specjalnego buta, ale bez niego można bez niego. W tym przypadku konieczne jest mocne przymocowanie ramion kuszy do pudełka lub wykonanie metalowej ramy, która będzie mocno trzymała dziób i łóżko przyszłej broni.

Kiedy kusza wykonana jest ręcznie, mistrz nie powinien zapominać, że nie powinno się rozciągać sznurowadła, dlatego też należy dobrać takie materiały, jak szybkie światło, dejenema czy lavsan jako materiał do tego. Struny smyczkowe owinięte są po rozciąganiu na dwa gwoździe. Trzeba też pamiętać pętle, które tworzą na końcach sznurka, które później pozwalają na ubieranie. Po tym, jak taśma jest gotowa, należy ją założyć na kuszy, po czym poziom napięcia jest regulowany. Wyżej opisany typ taśmy daje możliwość wykonania dużej liczby zdjęć – do 10 tysięcy.

Po tym, jak sznurowadło jest gotowe i przymocowane do kuszy, możesz zacząć produkować mechanizm odpowiedzialny za zejście. Jest to dźwignia wykonana z drewna i wbudowana w kuszę. Aby kusza mogła strzelać dokładnie, potrzebujesz wzroku. Ten ważny składnik może być mechaniczny, składający się z much i dioptrii, gdzie cała jest zastąpiona przez diopter – płytę wyposażoną w okrągły otwór. Ponadto, wraz z kuszą, możesz użyć optycznego lub laserowego wzroku, którego nie możesz zrobić samodzielnie, musisz je kupić w sklepie.