882 Shares 3995 views

Inżynieria menu "Android", konfiguracja,

Zakup nowego smartfona lub tabletu – to prawdziwa uczta dla wielu. Każdy właściciel oczekuje, że gadżet będzie jeszcze przez wiele lat, aby zadowolić swoją niezawodną pracę oraz brak jakichkolwiek problemów. Niezależnie od tego, kto jest kolektor, a które kontrolują system jest zainstalowany.

Jednak, jak to często bywa, dzisiejsze urządzenia mobilne jest prawie idealny, ponieważ po pewnym czasie po rozpoczęciu korzystania określone punkty, które właściciel chce, aby to naprawić, taki czy inny sposób wyrafinowany część oprogramowania swojego telefonu asystenta do ideału. Oczywiście, w ich zrozumieniu. Jednym z dostępnych narzędzi – menu technika „Android”.

Tajne ustawienia, które są znane wszystkim

W końcowym etapie gadżet oprogramowania konfiguracyjnego jest uruchomiony w ramach systemu „Google”, twórcy wykorzystywane menu tzw Technicznych „Android”. Ten interfejs jest specjalny program, który pozwala na dokonywanie zmian w urządzeniu, aby przeprowadzić testy technologiczne, wyświetlanie informacji z czujników. Ponieważ bezmyślne wykorzystanie tego narzędzia może prowadzić do nieprzewidywalnych rezultatów, najczęściej dostępny jest ukryte przed użytkownikami. Jednak w rzeczywistości, sekret jest już znany wszystkim – nauczyć się przyczyną wspomnianego menu, aby dać wystarczająco dużo tylko kilka minut, aby znaleźć zalecenia.

Kilka ważnych punktów

Niemniej jednak, w ogóle nie urządzenia mobilne w pozycji menu technika może być wykonana „Android”. W celu skorzystania z jego możliwości, upewnić się, że urządzenie spełnia określone wymagania.

Po pierwsze, procesor musi koniecznie być produkowane przez MediaTek (lub MTC). Spreadtrum na niedrogich modeli, na przykład, SC-6825, popularny od Snapdragon firmy Qualcomm, różne Tegra Nvidii i Intela spróbuj uruchomić menu technika „Android” jest bezużyteczny. To nie ma. Wydajność nie może być osiągnięty nawet jeśli foresight zainstalować odpowiednią aplikację.

Po drugie, różne zmodyfikowany system operacyjny, na przykład, popularne w niektórych kręgach CyanogenMod nie pozwala, aby uruchomić program konfiguracyjny, jak pierwotnie opracowany dla urządzeń z procesorem Qualcomm, która nie obsługuje menu inżynierskiego „Android”. Ponadto, bardzo pożądane jest, że system operacyjny stworzył oryginału lub w oparciu o podstawy.

Po trzecie, sam (Plik) aplikacji musi być obecny wśród programów, nawet jeśli ukryte ze standardowego przewodu. Na przykład, niektórzy producenci urządzeń mobilnych Po dokonaniu ustawień programu po prostu usunąć z menu inżynierskiego „Android”. Opis i zalecenia dotyczące użytkowania, w tym przypadku okazać się bezużyteczny, to jest oczywiste.

tajne połączenie

Aby dostać się do menu ustawień inżynierii „Android” na kilka sposobów. Nie możemy powiedzieć, który z nich jest lepszy, ponieważ bezpośrednie porównanie jest nieprawidłowe. Dlatego uważamy je po kolei.

Jednym z najbardziej „starożytnego” opcji, który został użyty już w pierwszych modeli smartfonów i tabletów, jest to, że użytkownik jest w programie-Dialer (tzw dialera) zyskuje żadnego numeru telefonu, a także specjalny kod menu inżynierskiej „Android” przez analogię z testu środki na rachunku. Jeśli połączenie jest rozpoznawane i akceptowane, występuje konfiguracja uruchamiania aplikacji. Niektóre firmy budowniczych urządzeń mobilnych użyciu własnego kodu zmodyfikowany, więc standardowy zestaw nie zawsze działa. Reszta menu na wezwanie powinna wybrać następującą kolejność bez szczelin znaków – * # * # 36 # 46 # * 633 *. To takie proste.

Zwykłym sposobem dostępu

Korzystanie z tajną kombinację nie zawsze jest wygodne, choćby dlatego, że kolejność symboli następujące łatwe do zapomnienia. Ponadto, w przypadku zmiany zestawu łatwiejsze w użyciu program, zamiast poszukiwać właściwej sekwencji znaków. Jednym z najbardziej znanych zastosowań – tak zwany „mobile wujek” lub MobileUncle Tools. To jest wolny, więc problemy z Znajdowanie i instalowanie zazwyczaj nie powstają. W chwili pisania tego tekstu, rzeczywistej oficjalnej wersji 2.9.9 lub 3.1.4 zespół posiada pewne dodatkowe wsparcie dla nowych procesorów.

Aby program do pracy, użytkownik musi najpierw dostać się do gadżetów Route-prawa. Aby to zrobić, istnieje wiele aplikacji, na przykład, KingRoot, SuperSu i tak dalej. W tym artykule nie będziemy mówić o niuanse pracy z urządzeniem rutirovannym, jak to jest osobny duży temat. Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać trzecią pozycję o nazwie Tryb Engineer (po rosyjsku, bo w wersji angielskiej), w otwartym oknie – „Praca z MTK». Gdy pojawi się monit o dostęp root należy odpowiedzieć twierdząco.

Jak przywrócić dostęp do systemu dla inżynierów

Jeśli producent gadżetów mobilnych zadbał o bezpieczeństwo systemu operacyjnego, ostrożnie usuwając oprogramowanie konfiguracyjne, może być ponownie ustawiony. Aby to zrobić, znajdź instalatora internetową, zmniejszając EngineerMode.apk i zainstalować go.

Dokładna nazwa nie określić ze względu na liczebność klonów rówieśników. Na przykład, jeden z nich nazywa – „tryb Inżynieria”. Można też po prostu skopiować brakujący plik do folderu systemowego znajduje się system app ścieżce. Następnie można użyć dowolnej metody dostępu: Jak wybrać i bezpośredniego połączenia z interfejsu programu. Zauważ, że dla tych operacji wymaga właściwej Ruth.

Możliwość programu cud

Ustawienie „Android” poprzez menu inżynierskiej, mimo niejednoznacznej postawy wobec tych właścicieli gadżetów, to sprawia, że możliwe, aby rozwiązać kilka poważnych problemów. W szczególności, należy wyregulować czułość mikrofonu, aby leczyć „choroby wieku dziecięcego”, które przejawia się w braku dynamiki objętość układu, aby zmniejszyć zużycie baterii poprzez wyłączenie skanowania „ekstra” zakresu i skrócić czas wyszukiwania odbiornika satelitarnego globalnego systemu pozycjonowania. Weźmy pod uwagę wyżej wymienione funkcje bardziej szczegółowo, ponieważ są one najbardziej popytu.

dzwonek

Aby zwiększyć głośność dzwonka jest bardzo prosta. prawa sekcja „Audio” chcesz wybrać dla tego machnięcia. Lista trybów. Dla systemu głośników odpowiada LoudSpeaker Tryb, podpunkt Pierścień. Opcja w pierwszym oknie nie powinny być zmieniane, ale drugi można przypisać większą wartość. Programiści mogą być początkowo ustawiony wskaźnik 130, który jest dość cichy, ale 156 – to już blisko do granicy. Maksymalna – jest 160. Po zakończeniu edycji, trzeba nacisnąć przycisk Set znajdujący się tu również i zrestartuj urządzenie prawidłowo wyjść z programu.

Częstotliwość operatorów komórkowych

W celu optymalizacji zużycia energii przez urządzenia łączności ruchomej, można wyłączyć skanowanie „ekstra” częstotliwości. W naszym kraju podczas normalnych sieciach 2G / 3G ze standardowymi częstotliwościami są 900 i 1800 MHz. Kolejna para, 850 i 1900 MHz, to norma USA. Aby włączyć lub wyłączyć trzeba wybrać tryb Band, na przemian przejść do ustawień dla SIM 1 oraz SIM-2 oraz w celu usunięcia umieścić swoje piętno. Potwierdzone przez naciśnięcie przycisków.

Jak poprawić GPS? W celu poprawy globalnego pozycjonowania chcą obejmują bezprzewodowy dostęp do Internetu, w menu inżynierskim „Android” Wybierz lokalizację, przejdź do serwisu Location Based i otwartej EPO. Tutaj trzeba się upewnić, że są checkmarks na pozycjach włączona i Pobierz (jeśli występuje). Następnie należy udać się z powrotem do YGPS i punkt informacji przemian naciśnij „full”, „cool”, „Restart”. Następnie trzeba wybrać „Satellite» (satelity) i czekać na odpowiedź zostanie ustalona (zielony punkt na mapie). Wszystko trwa od 2 do 5 minut. Następnie pozostaje, aby wyjść z menu, zamknij program i uruchom gadżet.

Reasumując

Menu urządzenia inżynieryjne, uruchamianie systemu operacyjnego „Android”, otwiera się do właściciela gadżetu możliwości, których wykorzystanie pozwala skonfigurować urządzenie optymalnie. Często jest to jedyny sposób, aby opóźnić zakup nowego asystenta mobilnego. To menu jest przeciwwskazane tylko do tych, którzy są już w pełni zadowolony z pracy tabletu, smartfona lub przeglądarce.