323 Shares 7950 views

Jak przywrócić system Windows XP z powrotem do kilku dni

Bieganie każdego dnia komputerze osobistym, jesteś zobowiązany wnieść do niego coś nowego. Nie ma znaczenia, czy po prostu surfować po Internecie lub instalacji nowych programów. Po zalogowaniu się na dowolnej stronie internetowej, można łatwo podnieść których wirus lub ustalenia nie wiedząc o tym, szkodliwy program. Dziś będziemy rozmawiać o tym, jak przywrócić do systemu Windows XP z powrotem.


Zarezerwowane – forearmed

Znany przysłowie zabiera nas w obecnym kontekście jest dość jasne i określone znaczenie. Pamiętaj, że istnieje tylko jeden sposób, aby przywrócić system, a to wymaga obowiązkowego szkolenia wstępnego. To narzędzie jest wbudowane w użytkowego OS „System Restore”. Ale żeby to może pomóc przywrócić komputer do poprzedniego stanu, trzeba zadbać wcześniej do takiego punktu nie. Wielu użytkowników uważa, że tworzenie kopii zapasowych systemu zajmuje dużo miejsca na dysku twardym. Jest to częściowo prawda, ale niezadowolenie spędzenia czasu, gdy nie jest to sytuacja, gdzie w krótkim czasie może być konieczne, aby przywrócić. Więc zanim przywrócić do systemu Windows XP z powrotem, bądźmy jasne, w jaki sposób utworzyć punkt przywracania.

pozycja wyjściowa

Jak już zostało powiedziane, musimy stworzyć pewien punkt wyjścia, do którego chcielibyśmy odzyskać komputer w przypadku pęknięcia lub infekcji wirusa. Oczywiście, można wybrać czas instalacji systemu operacyjnego na komputerze, ale jaki jest sens, jeśli będzie to łatwiejsze do ponownej instalacji całego systemu?

Tak, wykonaj następujące czynności, aby utworzyć punkt przywracania. Przejdź do „Start” – „Programy” – „Akcesoria” – „Narzędzia systemowe”. Tam wybierz „Przywracanie systemu”. W interfejsie, należy wybrać, aby utworzyć punkt przywracania i czekać na komputerze, aby wykonać całą operację aż do końca. Teraz trzeba będzie powrócić w razie wystąpienia problemu z komputerem.

Jeśli używasz nowej generacji użytkownika, na przykład Windows 7, to nie należy dbać o danej pozycji, jak przywrócić system z powrotem. Windows XP, w przeciwieństwie do siódemki, nie tworzy kopii i automatycznie podczas instalacji nie obejmuje automatyczne tworzenie kopii zapasowych tych państw.

regeneracja

Wreszcie, mamy bezpośrednio do pytania, w jaki sposób przywrócić do systemu Windows XP z powrotem. Aby to zrobić, trzeba będzie powtórzyć wszystkie czynności opisane w poprzednim akapicie, z wyjątkiem, że trzeba będzie w programie, aby wybrać podpunkt „Przywróć komputer do wcześniejszego stanu.” W tym przypadku, będzie oferowane listę wszystkich stanów w czasie. Jak przywrócić do systemu Windows XP z powrotem? Musisz wybrać odpowiedni stan. Domyślnie pogrubione zostaną podświetlone w najnowszej dostępnej pozycji. Wybierając odpowiednią opcję i kliknij „Next” – „Zakończ”

W rzeczywistości, nikt nie wie, co jest prowadzony przez komputer osobisty z przywracania systemu. Może usunąć zainstalowanych programów, a może zostawić. Straciłeś najnowsze zdjęcia … Albo nie zniknie. W każdym razie, nie zapomnij do tworzenia kopii zapasowych plików. To, nawiasem mówiąc, jest kolejnym sposobem, aby przywrócić system z powrotem. Windows XP Professional pozwala na użycie narzędzia innej firmy, aby zapisać stan systemu.

niezależne programy

Istnieje kilka sposobów, aby zapisać i przywrócić system. Aby z nich korzystać, nie trzeba specjalnej wiedzy, ale ci, którzy mają wątpliwości co do swoich umiejętności, to lepiej skorzystać z pomocy ekspertów.

  1. backup danych. Istnieje wiele programów przeznaczonych do ochrony plików komputerowych, a także stworzyć dysk twardy jako całości. Na przykład, "Acronis". Zatrzymywania danych z jej pomóc w każdej chwili móc zainstalować system w całości, a następnie przywrócić zawartość dysku twardego.
  2. Specjalny program do odzyskiwania skasowanych plików. Oczywiście, z ich pomocą nie jest możliwe, aby przywrócić system w prawdziwym tego słowa znaczeniu, ale powrót niektórych plików jest jeszcze możliwe. Zaleca się korzystać z pliku Rescue Pro.

dysk systemowy

Jeśli nadal masz płytę instalacyjną dla systemu operacyjnego, można przywrócić system do przeprowadzenia z nim. Aby to zrobić, należy włożyć ją do napędu i uruchom ponownie komputer z dysku. Zanim trzeba będzie wyświetlony ekran instalatora systemu operacyjnego. Jak przywrócić system z powrotem? Sam Windows XP sugeruje rozwiązania. na dole ekranu widać napis „R – przywrócenie”. Nacisnąć odpowiedni przycisk.

Komputer będzie szukać zainstalowany system operacyjny. Po tym, pojawi się menu, w którym należy wybrać przywrócony system. Określ chcesz nam przywrócić system operacyjny, jego numer jest wpisany i naciśnij Enter.

Po tym, wprowadź hasło, jeśli to konieczne, i przejść do odzyskania. Aby to zrobić, musimy napisać polecenie, aby przywrócić sekcje fixmbr. Akcji afirmatywnej. Następnie musimy przywrócić zespołowi obszar rozruchowy Fixboot. Po tym, typ wyjścia i restartu.

Podsumowując, warto zauważyć, że jeśli szukasz instrukcje, jak przywrócić system Windows XP z powrotem przez BIOS, należy wiedzieć, że ten sposób nie jest możliwe. Wszystkie zmiany można dokonać za pomocą systemu BIOS, system operacyjny nie wpływa bezpośrednio. Maksymalna kwota, jaka może zostać poinformowani – to wyciągnąć baterię na płycie głównej – „pigułka” W tym przypadku należy zresetować wszystkie ustawienia BIOS zostaną stracone hasło na komputerze, a niektóre niedawne zmiany znikają.