456 Shares 1951 views

A czy wiesz, co to jest hibernacja?

Większość z nas nawet nie zgaduje, że komputer, podobnie jak telefon, może zostać zawieszony. Ponadto nie musi być wyłączane, gdy trzeba pozostawić na chwilę. W tym artykule dowiesz się o hibernacji i włączaniu / wyłączaniu tej hibernacji. Rozważ wszystkie zalety innych trybów.

Co to jest hibernacja?

W języku angielskim oznacza "pójść spać" lub "spać". Innymi słowy, tryb hibernacji jest trybem, w którym wszystkie otwarte pliki i strony internetowe są przechowywane na dysku C, a komputer wyłącza się. Energia w tym przypadku zużywa się w minimalnych ilościach. Tryb hibernacji Windows 8 jest dobry tylko wtedy, gdy musisz zostawić komputer przez chwilę, a wyłącz go całkowicie nie chcę.

Korzyści

Co to jest hibernacja, stało się dla nas jasne, dowiedzmy się teraz, jaki jest naprawdę dobry reżim.

  • Po pierwsze, czas, aby obudzić komputer po długim okresie bezczynności jest znacznie zmniejszona. Oznacza to, że jeśli wcześniej zajmie to 10-15 minut, aby włączyć je i załadować wszystkie potrzebne programy, to teraz wystarczy 20 sekund, aby w pełni uruchomić i uruchomić.
  • Po drugie, przed zamknięciem komputera nie ma potrzeby zamykania wszystkich uruchomionych programów. W tym trybie wszystkie uruchomione aplikacje i narzędzia mogą nadal działać. A po włączeniu komputera nie trzeba ich uruchamiać ponownie, wszystkie programy będą takie, jak je zostawiłeś.
  • Po trzecie, jeśli używasz trybu hibernacji, część procesów automatycznych (kopie zapasowe, defragmentacja dysku itp.) Mogą być przenoszone w nocy.

Jak włączyć / wyłączyć hibernację?

Zarządzaj tym trybem, w zależności od tego, które urządzenie będzie używane (komputer, laptop), możesz to zrobić inaczej. Spójrzmy na kilka opcji. Aby aktywować tryb hibernacji na komputerze, musisz:

  1. Przejdź do menu "Start", a następnie kliknij przycisk "Shutdown" i wybierz opcję "Hibernate" z sugerowanych sposobów wyłączania komputera;
  2. Aby kontynuować pracę z komputerem, wystarczy nacisnąć klawisz zasilania, aw ciągu kilku sekund pojawi się słowo "Windows Renewal".

Jeśli często korzystasz z laptopa, możesz go nawet skonfigurować, aby hibernacja – włącza się automatycznie, gdy pokrywa jest zamknięta. Aby to zrobić, musisz wprowadzić pewne ustawienia.

  1. Przejdź do menu "Start", a następnie "Panel sterowania" i kliknij wiersz "Zasilanie".
  2. W oknie, które pojawi się po lewej stronie, kliknij przycisk "Działania przy zamykaniu pokrywy", a następnie ustaw niezbędne parametry.
  3. Aby ustawienia zaczęły obowiązywać, naciśniesz przycisk "Zapisz zmiany".

Wnioski

W oparciu o powyższe możemy stwierdzić, że tryb hibernacji jest bardzo wygodny dla wszystkich użytkowników. Jest to szczególnie wygodne dla użytkowników, którzy spędzają wiele czasu na laptopie. Teraz, gdy wiesz, co to jest hibernacja, wyłączyć i włączyć komputer, to tylko daje przyjemność. W końcu nie ma więcej niż 20 sekund, aby pobrać i otworzyć wszystkie uruchomione wcześniej programy.