297 Shares 1545 views

Jak „Android”, aby zwiększyć pamięć systemową? Brak pamięci systemowej na „Android”: co robić?

Wielu właścicieli smartfonów i tabletów jest bardzo często zastanawiam się, jak „Android”, aby zwiększyć pamięć systemową. Problemem jest to, że konieczne jest wyraźne rozróżnienie między pojęciem typów pamięci. Rozważmy kilka opcji.

Brak pamięci systemowej na „Android”. Co robić w najprostszym przypadku?

Najsmutniejsze jest to, że użytkownik nie zawsze rozumieją różnicę między pamięci systemowej i pamięci RAM.

Pamięć systemowa jest już jasne, że jest to wewnętrzny napęd, w którym jest zainstalowany system operacyjny, urządzenie bez których praca nie będzie prosta. RAM jest odpowiedzialny za wykonanie układu, jeśli to nie odnosi się do dysku w czasie wykonywania pewnych czynności.

Tak więc możliwe jest, aby podwójne wniosku, jak wyczyścić pamięć systemową do „Android”. Tylko dwie opcje: albo usunąć pliki z dysku wewnętrznego lub zakończyć procesy, które zużywają zbyt wiele zasobów systemowych. Zazwyczaj większość użytkowników zazwyczaj zachowuje grafiki i wideo, absolutnie nie myśleć o tym, gdzie system generuje pliki. Ale domyślnie jest to wewnętrzny napęd, a nie SD-card. I nie mówi o pamięci podręcznej przelewowym i historię przeglądania w przeglądarce (pliki tymczasowe dla fast ładowanie stron również zajmują dużo miejsca). Dlatego sama kwestia, jak wyczyścić pamięć systemową do „Android”, który został pierwotnie ograniczone do usunięcia „śmieciami”. Ale nie każdy właściciel smartphone lub tablet nie wie, gdzie je znaleźć.

Gdzie są pliki zostaną usunięte?

aplikacje zwykle tworzyć w sekcji krajowej własnych katalogów. To głównie chodzi o sieciach społecznościowych takich jak VK lub programów takich jak Viber. W mediach krajowych są postrzegane elementarny (wystarczające do ustalenia każdego menedżera plików lub wykorzystanie narzędzi systemowych).

Gorzej, gdy oszczędzanie odbywa się w innym folderze. Zazwyczaj takie DCIM. Tu i trzeba kopać. Śmieci będą wystarczające. Powstaje pytanie, w jaki sposób „Android”, aby zwiększyć pamięć systemową można rozwiązać tylko za pomocą tej metody. Ale to nie wszystko.

pozostaje programy

Jak dodać pamięć systemową w „android”? Tak, wystarczy usunąć pozostałości plików z programów, które zostały odinstalowane. to nie jest tak proste, jak można się domyślać, zrobić. Niektóre elementy mogą być ładowane z układu, nawet w postaci resztkowego.

I nie może obejść się bez niepotrzebnego usuwania tych produktów oprogramowania. Można to zrobić przez dwóch sprawdzonych sposobów użycia ręcznego wydobycia zasobów systemowych lub skorzystać z pomocy specjalnego narzędzia. Pierwsza opcja jest trudniejsza, ponieważ użytkownik nie zawsze dokładnie wyobraża lokalizację zainstalowanego programu. Druga metoda jest znacznie lepsza, ponieważ niektóre aplikacje są w stanie oczyścić system automatycznie bez udziału użytkownika.

Ended pamięci systemowej na „Android”: narzędzia systemowe

Teraz dotknąć kwestii optymalizacji bezpośrednio. Pierwszą rzeczą, którą trzeba podjąć, mówiąc o rozwiązanie problemu, jak „Android”, aby zwiększyć pamięć systemową, – usunąć niepotrzebne pliki.

Pierwszym krokiem jest, aby wprowadzić ustawienia, wybierz aplikację, którą chcesz i całkowicie wyczyścić pamięć podręczną. Jak wynika te obiekty mogą wziąć na dysku wewnętrznym sporo przestrzeni.

Ponadto, jeśli użytkownik często korzysta z Internetu, trzeba także wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki i usunąć pliki tymczasowe z historią wizyt.

Następnie na pytanie, jak „Android”, aby zwiększyć pamięć systemową, możliwe jest, aby zaoferować inne rozwiązanie, które ma przekazać niektóre pliki na kartę pamięci. Zazwyczaj, gdy przestrzeń nie jest wystarczająca, system zaproponuje przeniesienie do wymiennych nośników obrazów, muzyki i filmów. Jeśli taki proces jest niezbędny do produkcji ręcznie, najlepiej jest instalować żadnego menedżera plików i używać go (tak, to będzie dużo łatwiej).

Inną techniką, która pozwala na zwiększenie ilości pamięci ma być przenoszone do karty pamięci zainstalowanych aplikacji użytkownika (oczywiście pod warunkiem, że urządzenie obsługuje tego trybu). Można to zrobić bezpośrednio w aplikacji systemu za pomocą sekcji, ale łatwiej sposobem jest zainstalowanie aplikacji, takich jak App2SD (AppMgr II). Nie należy również zapominać, że pamięć podręczna aplikacja, też muszą rzucać na urządzeniu przenośnym (zazwyczaj folder w katalogu Android ÖBB).

Jeśli program nie chce być używany do transferu do zastosowań zewnętrznych urządzeń, będzie musiał dać na głównych praw. Tylko w tym przypadku możemy mówić o pomyślnym zakończeniu operacji transferu.

optymalizujące aplikacyjne

Wreszcie, nie angażować się w wiele rzeczy w trybie ręcznym, pożądane jest, aby mieć optymalizatora aplikacji na pokładzie. Nawet ci z Google Play można znaleźć wiele.

Najbardziej znane są programy takie jak CCleaner, czyste, aby Master Master, AVG TuneUp, Du Prędkość Booster, zaawansowany zabójca zadań i inni. Ich zaletą jest to, że są one nie tylko w stanie oczyścić pamięć systemową, ale również w celu optymalizacji „baran”, rozładunku z niego zbędnych procesów. Innymi słowy, jedna prasa może produkować pełną optymalizację systemu.

I jest to najbardziej radykalna metoda zwiększania pamięci można nazwać odinstalować niepotrzebne programy, które są standardowy system. Jednak do tego trzeba mieć roota-praw. Na przykład, jeśli użytkownik nie korzysta z aplikacji Google+, dlaczego więc utrzymać ją na swoim telefonie lub tablecie ciężar? Programy te w standardowym zestawie można znaleźć całkiem sporo.

wynik

Ale ogólnie rzecz biorąc, i wszystko zrobić z niektórych możliwości, aby zwiększyć pojemność pamięci wewnętrznej pamięci masowej, a w tym samym czasie oraz zintegrowanego systemu opieki. Która metoda używać, rozwiązuje się gadżet właściciel. Ale jeśli chodzi o praktyczną poradę można zainstalować odpowiednie narzędzia, optymalizujące, nie radzić sobie ze wszystkimi procedurami majsterkowania. Ponadto system zasobów własnych w tych sprawach jest ograniczone wystarczająco mocno. Zatem wniosek o wykonalności instalacji specjalnych programów automatycznych nasuwa się samo.