770 Shares 7327 views

Błąd 0x000000ED Windows XP: jak rozwiązać najprostsze metody

„Ekspishka” chociaż jest uważane za przestarzałe, jednak nadal cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników ze względu na jej bezpretensjonalny zasobów systemowych. Jednak dość często można zauważyć pojawienie się niewydolności 0x000000ED (Windows XP). Jak to naprawić prostych metod, czytaj poniżej.


Opis 0x000000ED błąd w systemie Windows XP

Najsmutniejsza manifestacje objawem tego błędu jest pojawienie się „niebieskiego ekranu”, który rzuca wiele ludzie są w szoku. Jednak nic naprawdę złego tutaj. Porażka nie jest krytyczny (błąd 0x000000ED Windows XP). Jak rozwiązać tę sytuację? Po pierwsze, należy rozważyć naturę problemu.

Większość ekspertów w dziedzinie pracy z systemem Windows zapobiegania wyjaśnić występowanie takiej awarii, uszkodzenia systemu plików z powodu nagłej awarii zasilania lub przepięciami. Z tego powodu, dysk twardy pojawiają się tzw bad sektorów, a zawarte w nim informacje muszą zostać przywrócone. Nietrudno się domyślić, że błąd 0x000000ED Windows XP (jak to naprawić, zostaną omówione w dalszej części), w tym przypadku może odnosić się wyłącznie do awarii oprogramowania.

Zdarza się, że podobna sytuacja objawia się w wyniku uszkodzenia dysku twardego lub luźnych połączeń, kabli taśmowych oraz technik oprogramowania w celu wyeliminowania problemu nie pomaga. Tutaj jest to konieczne, aby zmienić dysk twardy lub pętle. Jeżeli uszkodzenie jest zbyt ciężka, najprawdopodobniej, płyta nie będzie mógł nawet do formatu.

0x000000ED błędzie w systemie Windows XP: jak rozwiązać standardową metodę?

W najprostszym przypadku, trzeba płytę instalacyjną do systemu dystrybucji lub innego nośnika startowego, z której trzeba uruchomić wybierając priorytet dysku w ustawieniach BIOS.

Oczywiście, dotyczy to przypadków awarii 0x000000ED Windows XP. Jak rozwiązać ten konkretny problem lub podobny błąd? Na początek, można wybrać, aby przywrócić w menu Start jednak tymczasowa awaria systemu plików może nie działać.

Dlatego konieczne jest, aby zrobić inaczej, a następnie wybierz z okna z listą możliwych działań, aby korzystać z linii poleceń lub w trakcie rozruchu, naciśnij Shift + F10. W konsoli trzeba zarejestrować polecenie, aby rozpocząć atrybut wyboru dysku automatycznego korygowania błędów chkdsk c: / r (litera dysku nie może być używany). Po zakończeniu skanowania i naprawy awarii może zamknąć wyjście konsoli lub wpisz polecenie exit, a następnie ponownie uruchomić system.

Można naprawić awarię bez płyty instalacyjnej?

Jednak niektórzy użytkownicy Jest jeszcze inny problem związany z błędem 0x000000ED Windows XP: Jak naprawić bez konieczności jazdy taką awarię? Po tym wszystkim, nie wszyscy użytkownicy dbają o utworzenie nośnika startowego w nagłych przypadkach.

Uważa się, że to nie jest możliwe. Jednak w skrajnych przypadkach, jeśli system „wisi” nie raz, ale jeszcze jakoś działa, podobny test można wykonać we właściwościach partycji systemowej, aw niektórych sytuacjach może pomóc przywrócić do poprzedniego stanu, dostęp do parametrów, które są produkowane w standardowym „Panelu sterowania ”. Można spróbować kilka razy zmuszony do wyłączenia komputera lub laptopa przez długie naciśnięcie na przycisk zasilania, aby ponownie uruchomić, kiedy sam system zainicjowała proces odzyskiwania. Ale jeśli dysk zaczął się „rozpadać”, żadne metody programowania nie pomagają.