306 Shares 4441 views

Jak zaktualizować wersję "Android"?

Często nowe smartfony i właściciele tabletów mają takie pytanie: "Jak zaktualizować wersję" Androida "?" Sprzęt jest nowy i nie zawsze jest jasne, jak z tym pracować. Stąd zaczyna się panika i lęk przed popełnieniem błędu. W rezultacie podjęto decyzję o zastosowaniu do centrum serwisowego, w którym ekspert dokona tej usługi. Ale, jak się okazuje, w tym nic skomplikowanego. Każdy może poradzić sobie z tym zadaniem, niezależnie od poziomu ich przygotowania.


Dlaczego jest to konieczne?

Przed aktualizacją wersji "Androida" dowiemy się dlaczego. Początkowo ten system został opracowany przez firmę o tej samej nazwie. Ale na pewnym etapie jego rozwój znalazł się w sferze zainteresowania Google, która później ją pochłonęła. Pierwsza wersja tego systemu została wydana w 2008 roku. Od tego czasu jest regularnie aktualizowana. W każdej nowej wersji błędy są poprawne i dodawane są nowe funkcje. Dlatego, aby wszystkie programy działały w smartfonie lub tablecie, musisz zainstalować na nim najnowszą wersję. W przeciwnym razie mogą wystąpić problemy z uruchomieniem lub uruchomieniem aplikacji. Z tej perspektywy pojawia się pytanie: "Jak zaktualizować wersję" Androida "w smartfonie lub tablecie?" – Więcej niż istotne. Wszakże niezawodne i stabilne działanie urządzenia mobilnego zależy od jego skuteczności.

Aktualizacja

Zależnie od ustawień gadżetu zarówno system operacyjny, jak i zainstalowane aplikacje mogą być aktualizowane automatycznie lub ręcznie. Domyślnie większość smartfonów i tabletów jest wyposażonych w drugą wersję, jak zaktualizować wersję "Android". Dlatego skoncentrujemy się na tym. Kolejność w tym przypadku jest następująca:

  • Łączymy bezprzewodowe połączenie z Internetem (lepiej używać nieograniczonego połączenia Wi-Fi, ponieważ ilość przekazywanych informacji jest imponująca, a dla GSM i 3G takie rozwiązanie nie pasuje);
  • Przejdź do menu "Aplikacje", a następnie znajdź "Ustawienia";
  • Następnie potrzebujemy sekcji "System", przejdź do sekcji "O telefonie" lub "O tablecie" (w zależności od tego, który gadżet ma);
  • Na następnym etapie potrzebny jest "System aktualizacji";
  • Po wywołaniu w tej sekcji zostanie otwarta lista dostępnych aktualizacji, w tym systemu operacyjnego. (Klikając na każdy z nich, przeprowadzamy instalację.)

W przypadku braku nowych wersji oprogramowania zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat. Jeśli instalacja zostanie ustawiona na automatyczną, urządzenie mobilne może zaktualizować "Android" do wersji 40 lub późniejszej bez interwencji użytkownika. Dopiero po zakończeniu zostanie wyświetlony komunikat, że instalacja oprogramowania zakończyła się sukcesem. Ale taka decyzja nie zawsze jest uzasadniona. Lepiej używać trybu ręcznego do osobistego monitorowania tego procesu.

Podsumowanie

Zaktualizuj "Android" do najnowszej wersji nie jest trudne. Ten materiał zawiera przewodnik krok po kroku, który pozwala rozwiązać ten problem bez problemów. Nie można jednak lekceważyć jego znaczenia. Najnowsze oprogramowanie pozwala zapewnić niezawodne i stabilne działanie mobilnego gadżetu.