720 Shares 9017 views

Statyczne i dynamiczne pamięci w środowisku komputerowym

Środowisko komputera pamięć statyczna i dynamiczna pomaga pracować z dużą ilością informacji. Pierwszy z nich służy do przechowywania niewielkich ilości danych. Jego zasada działania jest podobna do pracy z prostego przełącznika, gdy styk jest zamknięty, prąd elektryczny przepływa swobodnie wnioski komórce pamięci. Komputer, tymczasem widzi to jako jednostki logicznej. A zatem, reakcja odwrotna występuje, gdy styk jest otwarty. Pierwszą pamięć do komputera zawierającego specjalny przełącznik przekaźnika stosowane są jako komórki. W naszych czasach wióry komórek są konwencjonalne przewody, z których wiele ulega degradacji podczas programowania urządzeń specjalnych. Ten rodzaj chipa częściej pełnić rolę stałego urządzenia pamięci masowej.

Pamięć dynamiczna oparta na zdolności dwóch przewodów znajdujących się w pewnej odległości od siebie, pozyskać i utrzymać ładunek elektryczny. Ogniwo jest w tym przypadku reprezentowany przez maleńkim kondensatora mającą uszczelkę izolacyjną między elektrodami. Gdy nie ma zasilania elektrycznego, jedna z elektrod gromadzić pozytywny potencjał, a pozostałe – gromadzi zastrzegają negatywny kierunek. Komputer wykrywa obecność ładunku na zaciskach zarówno jeden bit. Każda komórka ma swój stały adres, za pomocą którego kontroler nie może odczytać informacje.

Jednak czas, podczas którego mikroskopijne kondensatory będzie w stanie utrzymać ładunek, jest rzeczywiście bardzo mały i wynosi kilka milisekund. W tym względzie, pamięć dynamiczna wymaga stałej ładowanie, aktualizując przestrzeń roboczą. Ma całkowitą zależność energetyczną, a więc de zasilania energią komórki nie będą już zaktualizować. Rozładowanie kondensatorów odbywa, a wszystkie dane są zniszczone. Charakterystyczną cechą tego typu jest wysokiej jakości, które w nowoczesnych komputerach jest szczególnie cenione. Pamięć dynamiczna znalazła swoje zastosowanie w dziedzinie komputera jako pamięć o dostępie swobodnym.

Chociaż uważa się, że sukces mikroelektroniki i działań innowacyjnych w rozwoju mikro procesorów umożliwiły zaprezentowanie wydajności komputerów osobistych, w rzeczywistości, ważną rolę odgrywa pamięci dynamicznej. To miało bezpośredni wpływ na programowanie, tworząc sposób wizualny. Jednak warto zauważyć, że komórki są podatne na tle promieniowania i jakość zasilania. Tak więc, dodatkowe kłopoty dostarczyć cząstki alfa i promieni kosmicznych. Chociaż nadal udaje się produkować niezawodna ochrona danych oraz zniekształcenie informacji można było policzyć na palcach współczesnym świecie. Jednak absolutną gwarancję na uszkodzenia danych nie może dać jeden. Jego uznanie dynamicznego sposobu przechowywania był w dużej mierze ze względu na gęstość rozmieszczenia komórek.