368 Shares 1438 views

Marchew: uprawa i konserwacji. Wskazówki dla początkujących

Marchew są cennym źródłem karotenu, ulegając jego ilości tylko pieprzu. Również marchew są witaminy B1, B2, K, C, kwas foliowy, wapń, fosfor, żelazo, jod. Sok z marchwi jest szeroko stosowany w leczeniu ludowej. Na przykład, wykazano, pije w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych, chorób nerek i wątroby.

Jeśli zdecydujesz się mieć ogród domku, nie zapomnij, aby sadzić marchewkę. Uprawa i dbanie o jej proste, ale żniwa należy się przydać. Marchew może być spożywane w stanie surowym, smażone, gotowane, jako dodatek do sałatek, zup, etc.

technologia uprawy marchwi pozwala mu wzrastać w otwartym polu iw szklarniach. Jednak w warunkach letnich najłatwiej jest sadzić marchewkę na łóżkach.

Marchew, uprawa i utrzymanie

Ten rodzaj warzyw bardziej wymagający pod względem wzrostu. Marchew miłość słoneczne miejsca, a co najważniejsze, miękkiej ziemi. Dzięki tej ostatniej właściwości, rośnie długa i płaska. Fakt, że dany rodzaj gleby nie nadaje się do uprawy kultury, mówi o sobie znać wygląd. Przygotowanie do uprawy gleby przeprowadza się jesienią. To koniecznie wykopane, a następnie dokonać nawóz i humus.

Szczególną uwagę należy zwrócić na przygotowanie nasion do sadzenia. Fakt, że nasiona marchwi zawierać w swoim składzie olejków eterycznych, które zatrzymywania i nie absorbuje wilgoć, co powoduje zahamowanie kultury kiełkowania. Aby tego uniknąć, nasiona są moczone w wodzie, aż do momentu pojawienia się kiełków. Zwykle trwa około 10 dni.

uprawa marchwi w otwartym terenie należy rozpocząć jak najwcześniej, zwłaszcza jeśli nie wcześniej kiełkują nasiona go. Szacunkowe liczby: 20-25 kwietnia w odniesieniu do odmian wczesnych i 25 maja-5 aprelyay później.

Przed sadzenie poluzować koniecznie, usuwanie korzeni chwastów i dużych kamieni. Siew może odbywać się na dwa sposoby. Można po prostu wlać nasiona w bruzdach, nie oglądając się odległość między nimi. W tym przypadku, kiedy ma rosnąć marchwi do przerzedzania tak, że pomiędzy każdej rośliny w odległości 20-22 cm. Odległość między rzędami wynosi około 12 cm. Drugi sposób jest, gdy nasiona uprzednio wysiano w uprzednio określonej odległości, zaś w później, nie będą potrzebne przerzedzenie. Przed ułożeniem bruzda nasion należy wlać (można użyć roztworu nadmanganianu potasu czerwony), zrobić humus w nich nie jest konieczne. Jeśli to możliwe, łóżko z marchwi musi być pokryta folią tak, że pomiędzy podłożem a materiał miał niewielki dystans. Film można usunąć, gdy pojawią się pierwsze prawdziwe liście.

W trosce o wzrosła marchew chodzi o podlewanie, usuwanie chwastów, przerzedzenie (jeśli to konieczne), nawożenia i zwalczania szkodników. Marchew, uprawa i pielęgnacja które były prawidłowe, dają dobre plony. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że nie rośnie, to nie potrzebują wilgoci i składników odżywczych. Podlewanie umiarkowane, w zależności od warunków pogodowych. Należy zachować ostrożność tak, że marchew nie są porośnięte trawą, inaczej uprawa będzie bardzo niska. Kopiące ziemię, i zrobić to lepiej po podlaniu, wzbogaca marchew tlen. Jeśli mówimy o żywieniu, to powinny być wykonywane dwa razy w sezonie. Pierwszy opatrunek jest przeprowadzana w około miesiąc po pojawieniu się pędów, a drugi pogłównego – po około dwóch tygodni po pierwszej. Roztwór substancji odżywczych można w następujący sposób: 10 litrów wody 1 łyżka nitrofosfatu lub NPK. Podlewanie szybkością 5 litrów na 1 m2. Bliżej do upadku może rozpocząć zbieranie. Marchew, uprawa i które miały prawo opieki, w tym samym czasie dostarczyć wszystkie niezbędne warunki, które dadzą dobre plony, nawet z małym obszarze. Jeśli coś z tej kultury to nie podoba, to wszystkie „korzenie” są krzywe i małe, pozbawione składników odżywczych i witamin.