220 Shares 3033 views

Małogabarytowe: Japońska technologia w naszym środowisku

W rolnictwie, bez mechanizacji jest niezbędny. Ale dla małego decyzji prywatne spółki do nabycia standardową wersję ciągnika nie zawsze jest uzasadnione. Czy istnieje alternatywa do pełni funkcjonalny jednostki? Z większością problemów można łatwo uporać ciągników. Mechanizmy Japończycy są tradycyjnie znane z jakości i niezawodności. I nie był wyjątkiem, i kompaktowej maszyny na cztery koła.

Mini ciągnik

Każdy właściciel prywatnego domu, do dyspozycji nawet mały kawałek ziemi, prędzej czy później myśleć o potrzebie mechanizacji prac nad nim. Rolnictwo, ogrodnictwo, ogród ziemia – zawsze pod ręką samobieżne maszyny na kołach. Wiele rozwiązać ten problem, coraz tyłu ciągnika. Ta technika jest sprawdzony i niedrogi, ale z czasem przychodzi zrozumienie, że te dwa kółka do normalnego zarządzania nie jest wystarczające. A nasi rzemieślnicy nauczyli się zmieniać jednoosiowe w kompaktowych ciągników. Japońskie modele o małej wielkości maszyn rolniczych często służyć jako przewodnik dla nich.

Ale domowych zmiana nie może konkurować z technologią przemysłową. Mini-traktor – opłacalne, zwinny i funkcjonalne urządzenie, które można wykonać szeroki zakres prac w ciasnych przestrzeniach. Duży zestaw rozłącznego mocowania pozwala wykorzystać wszystkie zalety mechanizacji. Pług, plantator, kultywator, koparka, kosiarka – lista urządzeń rolniczych i pomocniczych może być kontynuowana. Wózek transportowy, narzędzia śnieżne, wózek widłowy – to kompaktowy mini ciągnik zęby. Gdzie standardowe urządzenie nie będzie w stanie podróżować, nawet rozwijać.

Japońskie mikrociągniki: Opinie

Rolnicy na całym świecie doceniają jakość sprzętu rolniczego. Uszkodzenia ciągnika w polu podczas siewu lub zbiorów zawsze przynosi wiele problemów. Małe prywatne przedsiębiorstwo może pochwalić się prawie dużego parku koła w stanie w każdej chwili wymienić uszkodzony silnik. Dlatego też, każdy stara się wybrać jako głównych „żywicieli rodziny” Time-testowany kompaktowych ciągników.

Japońscy projektanci zaprojektowali nasze jednostki tak, aby pomieścić mechanizm małej wielkości maksymalnego możliwego zestawu wydolności. Urządzenia z silnikami Diesla-15-25 KM może dostarczyć nawet w trudnych warunkach terenowych, wymaganą objętość prac rolnych i pomocniczych. W tym samym łatwość obsługi i zarządzania warunkach japońskich programistów technologii zawsze zwracać należytą uwagę.

Informacje zwrotne od klientów indywidualnych, firm ciągników Mitsubishi, KUBOTA, YANMAR, ISEKI, HINOMOTO, Shibaura – to gwarantowana wysoka jakość wykonania, oszczędne silniki wysokoprężne z długą żywotnością i niezawodne zawieszenia. Ceny na technice mogą wydawać się wysoka naszych konsumentów. Po tym wszystkim, koszt kompaktowego japońskiego mini ciągnika jest całkiem możliwe, aby uzyskać w pełni funkcjonalny dom jednostki standardowej wersji.

Maszyny

Rzeczywistość jest taka, że japońskie mikrociągniki przychodzą do nas już z przebiegu. Co dziwne, towary szybko znajdzie nabywcę, gdyż koszt takich jednostek jest dwa razy niższa niż nowe. Uzasadnione, czy decyzja o zakupie małej farmie dawny wiadomo, kto małogabarytowe konsumpcji, ponieważ jest to w pewnym stopniu loteria?

W Japonii rolnicy rząd stwarza korzystne warunki dla odnowienia sprzętu roboczego. I są gotowi do zmiany ich jeszcze całkiem robocze pięć i dziesięć miniciągniki bardziej nowoczesny i komfortowy. Neat japońska technika śledzić regularnie. Każda jednostka często wykonywać jedną lub dwie operacje. Dlatego też, nawet używany ciągnik dziesięć ma nieznaczną produkcję. Silnik, podwozie i zawieszenie z tych jednostek może służyć przez wiele lat.

Konserwacja i naprawa

Jeśli urządzenie przechodzi wstępne szkolenie przed wysłaniem z Japonii, a następnie, jak pokazuje doświadczenie, nowy właściciel, a nawet ciągnikiem dziesięcioletnią przez kilka sezonów działa bez żadnych problemów. Dalej jest jak ktoś szczęście. Niektórym udaje się do pięciu lat, aby zmienić tylko jedną żarówką. Forum Właściciele b / y rolna jasne, że części do japońskich mikrociągniki znaleźć trudne. Szczególnie dotyczy to technologia, która ma już ponad 20 lat.

Jeżeli silniki Diesla wykonane są w Japonii, nawet w tym wieku nadal działać, drobne elementy i zespoły ciągniki nieuchronnie nosić: guma skasowane, rdze metalowe, rury tracą elastyczność. Nowa żarówka i pasy nadal możliwe, aby podnieść i zapisu katalogów do motocykli. Ale żeby wymienić kołnierz wału lub tulei, często trzeba skręcić Turner wyrzeźbić podobne.

Po takich zmianach jednostki przestaje być „Japanese”, ale że nie traci skuteczność. A nasi domorośli „techniczni” są w stanie dużo. Okazuje się, że właściciele doświadczony japońskie mini ciągniki nie zgadzają się, aby zmienić jej dziesięć „pracoholik” w nowym „chiński”, nawet za opłatą.

488 shares 6954 views
232 shares 7832 views
Kiedy spud pomidora, co to robi?
141 shares 8446 views