888 Shares 7511 views

Cukinia „przystojny czarny”: cechy odmian i zasad uprawy

Jest mało prawdopodobne, że każdy fan ogrodzie jest zaplanowanie warzyw sadzenia, w tym cukinia. Hodowcy wyhodować nowe odmiany tej rośliny rocznie, co upraszcza zadanie rolnika. On może podnieść roślin, biorąc pod uwagę konieczność karmienia i warunków klimatycznych, co jest jego wybranej marki. Ponadto, nie jest zbiorem hodowli krzak squash, które pomogą zaoszczędzić dużo miejsca na stronie. Do jednego z nich należy cukinia „czarny przystojny mężczyzna.”

opis

Ta odmiana dyni kultury należący do kategorii cukinia. On typowy ciemny zielony kolor i błyszcząca powierzchnia. Nawiasem mówiąc, kolor może się nieznacznie różnić. To zależy od warunków, w jakich tawerna „Czarny przystojny” został umieszczony. Obejmuje to, a jego lokalizacja na działkach warzywnych i nawożenia, a warunki klimatyczne, w którym był. Zaobserwowano, że nawet na jeden krzak owoce są w różnych odcieniach. wielkość owoców – ok. 20 cm długości rzutów Compact sadzonek krzewów z pięknymi rzeźbionymi liśćmi, biały rozwód.

charakterystyczne różnice

W przeciwieństwie do klasycznych cukinia, cukinia „czarnych przystojnych” do smak jest bardziej jak dynia, niż jego „braci”. W niektórych krajach, wszystkie rodzaje squash zwany cukinię. Jednak owoce zielony kolor mają swoje charakterystyczne cechy.

  • Znani na ciele przetargowej i skórek, których nie można powiedzieć o pubach jasnych kolorach.
  • Cukinia mogą być spożywane świeże. Od nich przygotować pożywne sałatki, bez poddawania obróbce cieplnej.
  • Cukinia „piękny czarny” jest oznaczona jako jednej z odmian większości wysoko wydajnych.
  • Ponieważ kultura rozwija się w formie krzewu za nim łatwiejsze w pielęgnacji i nie trzeba przeznaczyć ogromne terytorium pod jego lądowania.
  • kultura Spray można zamocować 5 owoce jednocześnie.
  • Odmiana jest odporna na mączniaka prawdziwego i innych chorób grzybiczych.

lądowanie

Cukinia „przystojny czarny” Miłość i wzbogacone o strukturze gleb. Ich nasiona są wysiewane jako sadzonki, jak i bezpośrednio w ziemi.

Metoda sadzonka obiecuje ogrodnik szczególną ostrożność zakładu, ponieważ cukinia nie tolerują przeszczep. Z drugiej strony, przyspiesza pojawienie się owoców z należytą starannością. Sadzonki muszą wylądować wygląd 2-3 lisci.

Ponieważ wszystkie dyniowate bezpretensjonalny metoda siewu nasion jest uważane za bardziej wygodne. Jeśli nasiona są wstępnie namoczyć, możliwe jest, aby znacznie przyspieszyć kiełkowanie. Siew głębokość. – 4 cm Ważne jest, aby wziąć pod uwagę warunki pogodowe. Cukinie – rośliny ciepłolubne i przy niskiej temperaturze nasiona mogą gnić w ziemi.

Doświadczeni rolnicy wysiewa nasiona cukinia w terenie, gdzie wcześniej uprawiane rośliny strączkowe, okopowe i psiankowatych. Gdzie poprzednio wzrosła jakiekolwiek rośliny z rodziny dyni, cukinii nie mogą być sadzone.

Odstęp rzędów 70-80 cm jest w lewo. Lepiej jest umieszczenie rośliny w sposób rozłożony w czasie. Optymalna odległość tej metody – 60 cm.

prawo opieki

Odmiana ta została stworzona przez zagranicznych hodowców, więc najlepiej jest uprawiać w regionach o klimacie umiarkowanym i południowych. Sądząc po opiniach, cukinia „czarny przystojny„rozwijać się w obszarach regionu moskiewskiego. Wyprowadzenie nowego typu cukinia zostało obliczone, aby zapewnić, że w ciągu 40 dni stało się możliwe, aby usunąć pierwsze cukinię.

Nasiona cukinii „czarny przystojny”, podobnie jak innych odmian elitarnych, opiera się na zasadzie wzajemnych korzyści. Jeśli cukinia nie otrzymuje wystarczającej ilości minerałów i wodą, a następnie żniwa będą skromne.

Nawożenie i podlewanie – dwa główne czynniki w opiece nad squasha. Ważne jest również, i rozluźnienia gleby.

Z reguły przeprowadzane 3 opatrunku.

  1. nawozów azotowych. Mogą to być zarówno naturalne substancje organiczne i nieorganiczne, takie jak mocznik lub azotan. Na przykład, 500 g obornik uderza wiadro wody.
  2. Zintegrowany opatrunek. Od cukinii bardzo czuły nawozów, karmienie odbywa się w następujący sposób: + Nitrophoska humianu potasu lub kupić specjalne złożonych nawozów. W takich procedurach, ważne jest, aby przestrzegać dawkę podaną na opakowaniu. Niektórzy ogrodnicy używać napar ziołowy z dodatkiem popiołu.
  3. Popiół drzewny. Obejmuje on podstawowe elementy niezbędne do formowania owoców, takich jak fosfor i potas. Popiół azotu zawiera znacznie mniej. Jeśli to konieczne, taki opatrunek można powtórzyć.

Zalecenia te nie są tutaj regularność. Są one przeznaczone dla zubożałego kraju. Jeśli wystarczająca ilość cząstek organicznych dokonano podczas wytwarzania gleby, możliwe jest, że niektóre z opatrunku nie będzie potrzebne. Każdy ogrodnik powinien nauczyć się intuicyjnie czują potrzebę ich zakładów.

Aby uzyskać jak największe, squash trzeba zrywać czas, w przeciwnym razie będą one ciągnąć składniki odżywcze, a tym samym zapobiega powstawaniu i rozwojowi nowych owoców.

Jeśli okresowo zerwać stare liście na krzakach, można znacznie przedłużyć żywotność życia rośliny. Ponadto metoda ta aktualizacja chroni miąższ z chorobą.

Cukinia cukinia w kuchni

Soczysty i gęsty miąższ z cukinii jest doskonałym składnikiem do gotowania różnych potraw. Delikatna skórka umożliwia fantazji tych, którzy nie spodziewa się długo w kuchni.

Dla świeżych sałatek trzeba usunąć cukinii, gdy owoc jest jeszcze mleko, około 10 cm.

Aby oszczędzać dynie „przystojny czarny” na zimę, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z nich zbyt miękki miąższ. Jeśli są one poddawane długotrwałym obróbki cieplnej, stracą elastyczność, potrawa nie odpowie do gustu.

Ze względu na bardzo ciemny kolor, który odróżnia go od innych cukinii, „przystojny czarny” będzie miał dobrą obsługę w zakresie projektowania tabeli.

Dla dzieci i dietetycznego tego typu squash jest niezbędnym produktem.

Korzystne odmiany jakościowe dla tych, którzy rosną cukinia na sprzedaż

Wyjątkowość odmiany jest to, że wczesne dojrzewanie. Jest to przydatne dla tych, którzy nie mają czasu, aby zasiać ziarno wcześnie. Kultura jest bardzo szybko nabiera wysokości i sprawia, że jest możliwe, aby uzyskać wczesne zbiory. Dodatkowe nawożenie przedłużyć okres owocowania, cukinia pojawi się na krzakach aż do jesieni.

Kolejną zaletą tawernie „przystojny czarny” w tym, że dłuższy okres przydatności do spożycia.

Dla tych, którzy uprawiają warzywa na sprzedaż, będzie ozdobić licznik. W połączeniu z innymi odmianami cebuli, zwłaszcza mając jasny żółty, cukinia wygląda całkiem kuszące. Można to zaobserwować na dostarczonych zdjęć z cukinią „czarnej przystojnego mężczyzny.”

Ponadto, cukinia przewoźne, nie jest podatna na uszkodzenia i przejawów plamy i zarysowania jak zwykle białych cukinia. Pomimo delikatnego mięsa, zachowują swój kształt.

wniosek

Od OPIS kabaczki „czarny przystojny”, to można stwierdzić, że odmiana posiada wielościenne możliwości. Nawet fani innych rodzajów tej kultury byłoby dobrze, aby wypełnić swój domek letni kilka kęp cukinii.