341 Shares 7553 views

Ile żołądki krowy: funkcje trawienia

pomysły AGD o strukturze ciała niektórych zwierząt czasami powodować logiczną zdumienie w bardziej oświeconych ludzi. Na przykład prowokacyjne pytanie : „Ile żołądków krowę?” jest niezwykle zaskoczony tymi przyzwyczajeni logiczne założenie, że we wszystkich większych ssaków, całkowicie standardowego układu pokarmowego, jest wyposażony w tylko jeden żołądek.

Niemniej jednak struktura tego układu trawiennego żywej istoty zależy od jego stylu życia i diety, więc to nie jest tak oczywiste w przeżuwaczy roślinożernych, które zawierają zwykłe krowy domowej.

Cztery krowy żołądek: powoduje zamieszanie

Pod wieloma względami, średnia znajomość rezydent wiejskie, nie obarczony edukacji akademickiej, w oparciu o własne doświadczenia. I doświadczenie w uboju bydła mają więcej niż miasto. Po uboju krów może posiadać oczy, aby upewnić się, że pytanie „Ile żołądki krowy?” Nie jest bezczynny – wyraźnie widać cztery różne karty, i nie można go umieścić w ślepy zaułek.

Jeśli po tym przeciętny mieszkaniec miasta, aby powiedzieć, że dużo mieszkańcy wiedzą lepiej, i widziałem na własne oczy, że krowa cztery żołądki, jest mało prawdopodobne, aby mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości. Program szkoły, jeśli nie jest bezpośrednio związane z codziennych czynności przez długi czas nie utrzymywał w umyśle. Dlatego możliwe są wszelkiego rodzaju incydentów informacji o wewnętrznej strukturze zwierząt gospodarskich.

Ile żołądki krowy

Co powinniśmy wierzyć – oczy lub dane naukowe? Jak poruszać się sprzeczne informacje? Odpowiedź na pytanie „Ile żołądkach krów?” bardzo prosty – zwierzęta te mają tylko jeden żołądek, ale to wielokomorowe, czyli składa się z czterech działów. Ta blizna, sieci, książka i podpuszczki.

Jednocześnie wizualnie z tuszy patroszenia jest naprawdę możliwe, aby upewnić się, że nie jest to tylko worek mięśniowy pokarmowego jako drapieżniki lub wszystkożernych. żołądek cztery komory pozwala krowy i inne przeżuwacze jeść grubej materii roślinnej, wydobywając z niego jednocześnie maksymalne składników odżywczych.

Cechy trawienia krowy

Bydło można nazwać idealnymi wegetarian. Oni są naprawdę dobrze zrobić bez dodatków białka zwierzęcego, jeśli istnieje wystarczająca ilość zielonej masy w diecie. Patrząc z praktycznego punktu widzenia, który w żołądku krowy, jedna tylko może zastanawiać inteligentne i osobliwe urządzenie w układzie pokarmowym zwierzęcia.

Instynkt samozachowawczy nakazuje roślinożerne, tak szybko jak to możliwe, aby jeść duże ilości materii roślinnej, ale proces trawienia jest lepiej zrobić w bezpiecznym miejscu. Największą część żołądka – żwaczu, chodzi tu prawie żuć części roślin spożywanych przez krowy. Część tego ciała stałego żywności burped powrotem do jamy ustnej w celu dokładnego żucia. Powtarzające guma połykania spada już w sieci, ale nie w żwaczu.

Niektórzy eksperci w odpowiedzi na pytanie „Ile dywizji w żołądku krowy?” zwany żwacza i książka żwacza netto, ponieważ cały proces trawienia odbywa się w trawieńca. Ale pozostaje poprawna odpowiedź akademickiej – żołądek krowy jednym, i składa się z czterech działów.

Jak dostosować dietę krów w świetle struktury żołądku

Czy muszę jakoś dostosować dietę zwierzęcia, zwłaszcza po gospodarz uczy wiele działów w żołądku krowy? Oczywiście, należy uznać, szczególnie w zimie, kiedy otwarte pastwiska i zwierzę nie może znajdować się na wnętrzach.

Unikalny wewnętrzne krów struktura sugeruje, że za jakiś czas zwierzę spędza w metodycznego gumy do żucia – Hard niestrawionych części roślin. Proces ten promuje dobre trawienie, jeśli krowa nie przeżuwa, więc jej zły stan zdrowia, dieta lub po prostu nie dać jej szansę.

Wet Mash karm – piękne wysokokaloryczne jedzenie, które poprawia zwierząt mlecznych, jednak żuć ponownie po takim posiłku jest prawie nic. Zmniejsza to właściwą równowagę drobnoustrojów w układzie pokarmowym. W diecie krów pamiętać o siano, jakąś małą część słomy specjalnie dla gumy wieczorem. Pozwoli to zwierzę pozostanie zdrowe iw pełni pokrywają pastewnych, warzyw i kiszonek.