352 Shares 9045 views

Przygotowanie nasion ogórka do sadzenia w ziemi, na sadzonki w szklarni

Każdego roku, od stycznia do marca każdego ogrodnika pochodzi ekscytujący moment – przygotowanie sadzonek ulubione warzywa. Wszystkie ogrodnicy, oczywiście, mają swoje własne tajemnice firmowe uzyskać doskonałą wydajność. Ale co z tymi, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia w takich sprawach? Przygotowanie sadzenia nasion ogórków i ogórkiem w otwartym polu lub w szklarni – kwestie te są żywotnie zainteresowani w wielu rozpoczynających ogrodników. Więc skupmy się na głównych punktach.


Wybór odpowiednich nasion

Przede wszystkim, przygotowanie nasion do uprawy ogórka zaczyna się od wyboru wysokiej jakości materiału siewnego. Jeśli zaniedbamy ten punkt, wszystkie wysiłki mogą pójść na popiół, nie dostaniesz uprawy.

Najwyższa jakość są kompletne, nasiona tyazhelenkie głównych proporcjach. Zidentyfikować takie bardzo prosta – odbywa się to za pomocą roztworu soli fizjologicznej. W jednym litrze wody potrzebnej do rozpuszczenia 30 g (nieco łyżeczka) sól i dokładnie wymieszać. Takie rozwiązanie powinno zostać usunięte nasiona i pozostawić na 10-15 minut. Po upływie tego czasu, widać, że część nasion zatonął, a niektóre pozostały unoszące się na powierzchni wody. Jest to „manekiny”, z której można łatwo pozbyć – zbiory z nich nadal nie będzie działać. Po przeprowadzonych manipulacji płukania pozostałe zarodki czystą, bieżącą wodą przez kilka minut, a przejście do następnego etapu.

Wybierając pojemniki na sadzonki

Kolejnym punktem, który obejmuje przygotowanie nasion ogórka do sadzenia, – wybór pojemnika, gdzie będą rosnąć. Piękno uprawy sadzonek ogórka jest to, że można to zrobić w czegokolwiek – co najważniejsze, do dwóch następujących warunków:

 • Średnica pojemnik nie powinien być mniejszy niż 7,5 cm;
 • trzeba zrobić jak najwięcej otworów drenażowych;

Użyj lądowanie może być plastikowe kubki, pojemniki z jogurtem lub kwaśną śmietaną, pak mleka lub jogurtu, i tak dalej. Można również spędzić kilka – są teraz w sklepach dla rolników oferowane ogromną różnorodność i plastikowych kubków torfowych, małych pojemnikach cieplarnianych, wyposażonych w przezroczystych okładek i wiele więcej. Możliwe jest również, aby wyhodować sadzonki w pelet torfowych. Doświadczeni ogrodnicy wolą nadal w kształcie kwadratu opakowanie – jest to, że tworzą one do systemu korzeniowego roślin korzystniejszych warunkach niż rundy.

Innym sposobem, aby zaoszczędzić pieniądze na kontenery – jest, aby im się z kilku warstw gazety lub tektury. Ich jedynym wadą – takich szkieł szybko wysycha, a ten problem może być rozwiązany, które rozprzestrzenia się w zasobniku pod sadzonek macie kapilarnej, cienki kawałek pianki lub wypychania poliestru.

gleba

Nawet jeśli preparat nasion ogórka do sadzenia powiedzie, nie będzie nadal być dobrym żniwa, jeśli wybierzesz złą glebę. Etap ten jest również niezwykle ważne – określa, czy komputer sadzonki są mocne i wydajne, a bogatych zbiorów.

Na sadzonki nie pasuje do zwykłej ziemi podjęte w ogrodzie lub w pobliżu ogrodu. Po pierwsze, może zawierać nasiona chwastów, która nie pozwoli na ogórki dobrze wznoszenia, po drugie, na przykład gleba szybko wciśnięty kiełki są trochę powietrza i wilgoci.

Ogórków najbardziej odpowiednim składzie gleby zalewania:

 • 2 części kompostowania nawozu lub kompostu;
 • 2 części torfu pobrane z nizyna;
 • 1 część starych, ubiegłorocznych żetonów;

Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać. Następnie, dla każdego segmentu mieszaniny torfu należy dodać:

 • 3 łyżki. l. Popiół drzewny (uprzednio przesiane);
 • 1 łyżka. l. lek „Kemira wagonu” lub „Rastvorin”;
 • 1 łyżka. l. nitrofosfatu;
 • 1 godz. L. mocznik;
 • 1 łyżka. l. superfosfat proszku, podwójne;
 • 1 godz. L. siarczan potasu.

Oczywiście, możliwe jest korzystanie z innych mieszanin oraz najprostszy sposób na zakup gotowego sklepu podłoża. Jeśli zdecydujesz się zebrać gleba siebie, to musi być zrobione jesienią, zimą do mieszanki dokładnie zamrożone w szopie lub na balkonie. To znacznie zmniejsza ilość bakterii chorobotwórczych. Ponadto, do niszczenia patogenów różnych chorób zaleca gotowane na parze gleby. Odbywa się to w bardzo prosty sposób:

 • wylano do starego wiadra o litrze wody;
 • top umieszczano drobnych oczkach, ekran lub jakieś banku wykonane otwory w nim;
 • w durszlak i umieścić w ziemię kij lub łyżką podejmowania środka A szeroki lejek.

Łaźnia parowa jest gotowy. Następna konstrukcja pokryta pokrywą i umieszczone na ogniu 40-45 minut. Po pochvosmes dobrze parze, że chłodzi się, miesza się dobrze i rozprzestrzenia się w naczyniu do hodowli roślin.

przygotowanie nasion

Przygotowanie nasion ogórka do sadzenia sadzonek – to jest bardzo odpowiedzialny, ponieważ trzeba odpowiednio przygotować nie tylko ziemię, ale również nasiona. Przede wszystkim konieczne jest również do dezynfekcji. W tym celu wybrane nasiona moczy się przez okres 15-20 minut w roztworze kwasu manganu, potasu (0,5 g na 1 litr wody), po czym przemywa się czystą wodą.

Dalsze przygotowanie nasion ogórka do sadzenia jest następujący: – czysty, zdezynfekowane nasiona umieszczono w workach wykonanych z miękkiego materiału lub kilka warstw gazy i moczono przez 12 godzin. Roztwór mieszaniny składników odżywczych może być:

 • 1 łyżeczka nitrofosfatu .;
 • 1 godz. L. Popiół drzewny;
 • 1 litra czystej wody.

Po tym czasie, nasiona są ponownie myte i umieścić na wilgotną ściereczką lub gazą puchnąć przez 1-2 dni w temperaturze t = + 23 ° C, w tym przypadku, należy pilnować, aby przyszłe ogórków nie kiełkują, a tylko trochę „klapa”. Gdy wszystkie nasiona procedury umieszczone w lodówce przez 24-40 godzin.

kiełkowanie

Po wszystko zrobić przygotowujące manipulacja nasiona ogórka można uznać za ponad przed sadzeniem. Następnie przejdź do kolejnego kroku – sadzonki kiełkowania. Można to zrobić na dwa sposoby:

 1. Umieścić nasion na płaskiej płyty lub talerza, umieszczając go między kilka warstw gazy. Umieścić projekt w ciepłym miejscu i upewnić się, że nasiona, z jednej strony, a nie suche, ale z drugiej – nie unoszą się w wodzie. Najszybszy proces będzie w temperaturze 28-30 ° C.
 2. Incipiently kiełkujące nasiona mogą siać bezpośrednio w doniczkach. Jest to na pewno szybciej, ale nie można zrozumieć, co nasiona kiełkujące, a co – nie.

Sadzenia w otwartym terenie

Przygotować nasiona ogórka do sadzenia w ziemi jest różny od szklarni przez tylko jeden punkt – dobre utwardzenie. Jeśli pamiętasz, po tych wszystkich zabiegach nasiona są umieszczone w lodówce. To jest to – hartowanie. Ma to na celu zapewnienie, że kiełkowanie szło dobrze i w niskiej temperaturze. Ponadto, podczas lądowania w otwartych ogórków gruntowych przerwano kolejny etap zalążkowy, dużo wcześniej „rzucać” żeńskie kwiaty, a zatem żniwa będzie coraz starsze szybciej.

W celu zwiększenia odporności roślin na spadek temperatury zewnętrznej, poddaje się hartowaniu i sadzonki dorosłych. Na tydzień przed sadzeniem pojemniki powoli doprowadzić do ulicy (na balkonie), po południu, wieczorem i nocą, z codziennym wzrost czasu przebywania 15-20 minut.

Szklarnia – kiedy sadzić

Przygotowanie nasion ogórka do sadzenia w szklarni jest praktycznie nie różni się od „brudu”. Różne natychmiast, chyba że termin sadzenia i utwardzania nasion w tym przypadku, wiele zaniedbań.

Nasiona mogą być wysiewane w szklarni wczesną do połowy kwietnia, a pełne sadzonki będą dobrze się tam czują się na początku maja. Jeśli folia Teplicka i ma ogrzewanie, to jest możliwe, aby strukturę składającą się z dwóch warstw, z polietylenu, z pozostawieniem szczeliny pomiędzy 2,5-3,5 cm. Zapobiega to mrozy sprężyn i przechowywania zbiorów.

Cechy lądowania

Gdy preparat nasion ogórka na uprawy w szklarni, powinno ono również przygotować glebę. Najlepiej jest rozpocząć szkolenie w upadku – traktować ziemię roztworem wybielacza. Wiosną przed sadzeniem gleba powinna być również „parzony” wrzącej wody w celu rozcieńczenia go w roztworze kwaśnym potasu manganu nie powinien być bardzo mocny, jasny kolor różowy.

Jeśli istnieje taka potrzeba, gleba powinna być wykonana nawozy i całkowicie rozluźnić.

Ogórki sadzenia potrzebne w małych rowków, głębokość 1,5-2 cm oraz posypać na górze mieszaniny torfu połowie trocinami. Taki sposób umożliwia dłuższy sadzenia wilgoci syfonu i zapewnia dobre zbiorów.

W trosce o ogórkach

Oczywiście, odpowiednie przygotowanie do sadzenia nasion ogórka jest bardzo ważna, ale równie ważna jest troska follow-up dla roślin. Ogórki są bardzo higrofilnych, więc, przede wszystkim, trzeba zapewnić doskonałą podlewania, najlepiej z systemu kroplówki. Pamiętaj, że musisz być podlewane ciepłą wodą jak zimno lub nawet chłodny znacznie spowalnia wzrost roślin. Dlatego konieczne jest, aby upewnić się, że woda, a zwłaszcza nawozy, spada na liściach ogórka lub mogą „spalić”.

Warto też tak często, jak to możliwe, aby rozluźnić glebę, próbując jednak, aby nie uszkodzić trzpienia – jest bardzo nietrwały. Jeśli rosną ogórki w szklarni, a następnie starają się zapewnić stałą wentylację, zwłaszcza w ciepłe dni. Jest to bardzo dobry wpływ na wzrost i plon ogórka.