900 Shares 2091 views

Przegląd i opinie: Nokia 230 Dual SIM

Jak pokazuje praktyka, są potrzebne poparcie nie tylko smartfonów dotykowych o dużym ekranie i działających na Androidzie, WP lub iOS OS. Z mody nie idzie i innej kategorii telefonów – z kluczy, prostego "szkła" wyświetlacz i o zwartej wielkości. Dziś będziemy mówić o jednym z tych urządzeń.


Poznaj przed nami produkt opracowany przez firmę Microsoft w połączeniu z firmą zależną Nokia. Telefon posiada złożony obraz popularnych modeli Nokia, wyposażonych w fizyczną klawiaturę, z powodu tego, co zostało wydane pod tą marką. Dowiedz się więcej o tym, co twórcy telefonów stacjonarnych mogą zaoferować swoim klientom w tym artykule.

Pozycjonowanie

To prawda, że opracowanie telefonu z fizyczną klawiaturą w czasach zaawansowanych technologii dotykowych jest niespodziewanym krokiem nawet dla firmy Nokia. Nie, pamiętamy o bardzo udanej linii 6300 i podobnych, ale dzisiaj uwolnienie tego modelu wygląda nietypowo.

Telefon, najwyraźniej, został stworzony w celu zastąpienia niszy prostych, przystępnych, ale niezawodnych urządzeń. Teraz nadal są one potrzebne, a Nokia 230 Dual SIM, którego przeglądujemy dzisiaj, jest oczywiście stworzony, aby to zaspokoić.

Gadżet jest stosunkowo niedrogi – około 50 dolarów. W związku z tym jest już bardziej korzystna niż niektóre urządzenia konkurencyjne z tej samej niszy. Jego ogromnym plusem jest fakt, że jest to produkt chwalebnej Nokia, która ma najcenniejsze doświadczenie w promowaniu modeli klawiatury wśród innych firm. Wszystko to jest podstawą do pozycjonowania urządzenia jako przystępnego, ale funkcjonalnego smartfona.

Wygląd

W projekcie telefonu nie ma nic nowego. Nokia 230 Dual SIM (czarno-białe – dwa dostępne kolory) ma klasyczny wygląd: pasek na cukierek z klawiaturą wizualnie oddzieloną w dolnym segmencie obudowy, a także ekran na górze. Nawiasem mówiąc, tutaj przy okazji wizualnie wydaje się większy niż w rzeczywistości, ze względu na grube krawędzie, malowane w ciemnym kolorze.

Logika "segmentacji", którą widzimy na przedniej stronie karty Nokia Asha 230 Dual SIM, trwa od tyłu. Tam, górna i dolna część ciała są malowane w jednym kolorze, a pokrywa baterii (wykonana z metalu szczotkowanego) jest nieco ciemniejsza, tworząc kontrast. Wszystko to, jeśli mogę powiedzieć, "kompozycja" wygląda całkiem atrakcyjnie. Telefon naprawdę chce być trzymany w ręku i używany wielokrotnie.

Nawigacja jest realizowana zgodnie z klasycznym schematem, opracowanym w starszych generacjach "klawiatur" firmy Nokia – tutaj znajduje się joystick o krytycznym kształcie.

Wyświetlacz

Ekran ma małą rozdzielczość (zwłaszcza w porównaniu z nowoczesnymi gadżetami) w rozmiarze 240 na 320 pikseli. To wystarczy, aby pracować z urządzeniem wyposażonym w klawiaturę fizyczną: łatwo można poruszać się po menu, listach kontaktów, wiadomościach. I choć fizyczny rozmiar wyświetlacza wynosi zaledwie 2,8 cala, wizualnie wydaje się znacznie wyższy (z powodu ciemnych wkładek opisanych na początku tego artykułu).

Mimo to, w odniesieniu do ekranu, należy zauważyć jego efektywny energetycznie tryb pracy. Dowiadujemy się o tym dopiero po zapoznaniu się z charakterystyką techniczną, ale jej obecność potwierdza opinie. Nokia 230 Dual SIM to bardzo zoptymalizowany telefon, który może działać przez długi czas na jednym ładowaniu.

Aparat fotograficzny

Podobnie jak inne urządzenia klawiatury opracowane przez firmę Nokia, model 230 ma dwie kamery do tworzenia prostych obrazów, a także do pracy z selfies. Rozdzielczość obu matryc wynosi 2 megapiksele, każdy z nich jest połączony z potężną lampą błyskową LED, dzięki czemu zdjęcia nawet w słabym oświetleniu.

Oczywiście jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia na tle typowych matryc 8-megapikselowych; Możesz jednak tworzyć podstawowe zdjęcia od reszty do umieszczenia w sieciach społecznościowych.

Łączność

Ci, którzy opracowali telefon komórkowy Nokia 230 Dual SIM (srebrny), zdały sobie sprawę, że to urządzenie będzie przede wszystkim używane jako niezawodny środek komunikacji. Użytkownik zwraca uwagę na jakość połączenia i rozmowy, dzięki czemu telefon doskonale trzyma sygnał i działa we współczesnych standardach GSM. Należy również zwrócić uwagę na możliwość pracy z dwoma kartami SIM. Jest on dostępny w jednej z dwóch odmian urządzenia: jest telefon Nokia 230 Dual SIM, a podstawowa wersja bez prefiksu Dual SIM, oznaczająca obecność jednego gniazda karty SIM. Nie trzeba tłumaczyć po raz kolejny, że popularność cieszy się wersją "binarną", która umożliwia jednoczesne korzystanie z usług komunikacji między dwoma operatorami.

Pamięć

Nie myśl, że Nokia 230 Dual SIM (przeglądu, który przeprowadzamy) to "cegła", która nie obsługuje funkcjonalności smartfona. W rzeczywistości, w tym modelu istnieje ogromna liczba możliwości. Zapoznaj się co najmniej z dostępem do obsługi karty pamięci.

Zgodnie z dokumentacją, wbudowane tutaj oferuje 6 GB wolnego miejsca na funkcjonowanie systemu, a także instalowanie niektórych programów i pobieranie zawartości multimedialnej. Jednocześnie telefon obsługuje również karty microSD o pojemności do 32 GB. Dzięki temu całkowita przestrzeń na urządzeniu może osiągnąć 48 GB, co wystarcza, aby pomieścić dość obszerną kolekcję filmów, ścieżek dźwiękowych, a nawet programów. Ze względu na to z "dzwonka" Nokia Asha 230 Dual SIM zamienia się w pełnoprawnym smartphone z przyciskami.

Rozrywka

Oczywiście model ma różne możliwości rozrywki i wykonywania pewnych zadań, które należy również wspomnieć w tym artykule. Obejmują one na przykład obecność wbudowanej nagrywarki, latarki (zaimplementowanej za pomocą lampy błyskowej), organizatora. Ponadto z powodu zainstalowanego w telefonie systemu operacyjnego użytkownik może zainstalować swoje pakiety oprogramowania przy użyciu specjalnego katalogu programowego firmy Nokia. W nim można znaleźć nie tylko różne gry tego telefonu, ale także niektóre ulepszone (w porównaniu ze standardowymi) odtwarzacze, przeglądarki, kodeki i tak dalej. To wszystko, jak rozumiesz, poszerza możliwości naszego Nokia 230 Dual SIM (którego cena jest rzędu wielkości niższej od dowolnego urządzenia dotykowego o tej samej jakości).

Recenzje

Biorąc pod uwagę popularność modelu przedstawionego w tym przeglądzie, znaleźliśmy liczne recenzje w internecie. Nokia 230 Dual SIM, według nich, jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią lub nie mogą pracować z urządzeniami dotykowymi; Kto docenia prostotę i niezawodność urządzenia, który lubi jego styl i stylistykę. Wielu ludzi pisze, że zaleca gadżet dla osób z słabym wzrokiem. Przynajmniej jest to pozytywna opinia. Nokia 230 Dual SIM prezentuje się w pozytywnym świetle.

Jeśli chodzi o negatywne cechy, opisują interfejs i logikę oddziaływania urządzenia. W szczególności ktoś kategorycznie nie lubi oprogramowania układowego smartfonu, braku możliwości bezpośredniego przenoszenia kontaktów z telefonu do komputera i wiele innych małych trudności, które poważnie komplikują życie użytkownika. Istnieją również wady w wyborze "karty sim": niektórzy kupujący prosili o pomoc w informowaniu ich, jak wybrać konkretną kartę i jak zachować wybór.

Istnieją również skargi, na przykład na hierarchię poczty. Zdaniem kilku autorów, telefon nie ma dobrze zorganizowanej struktury w pamięci listów. Z tego powodu współpraca z nim nie jest tak wygodna, jak chcemy, ale nie można zmienić tego parametru w ustawieniach.

Wnioski

W rzeczywistości można nadal charakteryzować opinie tych, którzy mają już doświadczenie w interakcji z tym urządzeniem i pozostawili informacje na ten temat przez długi czas. Nokia 230 Dual SIM jest bardzo popularnym modelem: jest używany przez dużą liczbę osób, które odpowiednio komentują pewne niuanse urządzenia. Ponieważ nie wchodzimy w takie szczegóły, łatwiej powiedzieć: smartfon ma zarówno znaczne zalety jak i wady. Są o nich wiedziane przez tych, którzy dokonują wyboru i badają informacje zwrotne innych, ale w tym samym czasie, najczęściej takie negatywne cechy nie są wystarczająco poważne.

Wszakże nawet do złożonego interfejsu można się przyzwyczaić, możesz zrozumieć i zrozumieć, jak to jest zorganizowane; Jeśli chodzi o niezawodność, model jest wyraźnie liderem. Do tego doceniają ci, którzy zaczęli go używać, a jednocześnie nie żałują dokonanego wyboru.