723 Shares 8185 views

poziom SAR i ochrona przed nim

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, co ogranicza SAR dla urządzeń mobilnych. Dziś postanowiliśmy omówić sprawę. poziom SAR – jest to specjalny środek, który jest w stanie scharakteryzować największą wartość dla promieniowania elektromagnetycznego o różnych modeli i marek telefonów komórkowych.


spór

Jeśli wcześniej miał do czynienia z informacją o tym, jak telefon komórkowy jest w stanie wpływać na ludzkie ciało, w tym przypadku, ten artykuł będzie mógł uzupełnić swoją wiedzę, jak ci ludzie, którzy nigdy nie widzieli odpowiednie dane będą mogli dowiedzieć się wiele o sobie. Na przykład, poziom SAR Philips może znacząco różnić się pod względem cech z innych telefonów komórkowych. To będzie interesujące dowiedzieć się, jak urządzenie jest w stanie wpływać na ludzkie ciało. Oczywiście, obecnie w wielu różnych sporów w tym zakresie. Niektórzy eksperci szukają wszystkie tropy, aby udowodnić, że promieniowanie urządzeń może spowodować wiele szkód dla ludzi. Z drugiej strony, naukowcy są przekonani, że niebezpieczny składnik w urządzeniach mobilnych nie jest w stanie przekroczyć pewnych standardów, a zatem, komunikatory są całkowicie nieszkodliwe. Teraz na pewno wielu z was zastanawiało się jak poziomy SAR mogą mieć wpływ na ciało, a także w jaki sposób zidentyfikować urządzenia mobilnego, który produkuje najwięcej emisji.

jednostka

W rzeczywistości, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a raczej nikt tak naprawdę nie wie, jak te fale mogą mieć wpływ na ludzkie ciało. poziom dla telefonu komórkowego – pewna część współczynnika absorpcji promieniowania elektromagnetycznego przez organizm ludzki. Dane te mogą być mierzone w watach na kilogram.

dopuszczalnych norm

Z pewnością wiesz, że prawie wszystkie telefony komórkowe, które są sprzedawane obecnie w salonach, przechodzą specjalny certyfikat, a procedura ta może być zakończona powodzeniem tylko wtedy, gdy wartość poziomu SAR nie może przekraczać ustalonych norm. Istnieją konkretne organy regulacyjne, które są zaangażowane w badania i pomiaru tych parametrów, w większości krajów wskaźnik SAR wynosi 1,6 watów na kilogram. Odnosi się do jednostki masy człowieka. Na przykład, poziom SAR Nokia jest wskazany oddzielnie dla każdego modelu. To samo można powiedzieć o wielu innych popularnych producentów telefonów komórkowych. Wielkość urządzenie charakteryzuje się na działanie promieniowania elektromagnetycznego o maksymalnej mocy. Sądząc z praktyki, to jest bezpieczne, aby wspomnieć, że poziom wskaźnika jest znacznie niższa krytyczna, ale wzrost tych parametrów może zależeć od różnych rodzajów czynników, takich jak obecność sygnału.

Jak zmniejszyć negatywny wpływ komunikatora

Jestem pewien, że wiele osób chce dowiedzieć się o podstawowych zasadach, które są w stanie zmniejszyć wpływ promieniowania urządzenia mobilnego na organizm człowieka. Teraz musimy dać niektóre z tych zasad, a można z nich korzystać, jeśli chcesz. SAR jest rzeczywiście zdolny niekorzystnie wpływać na ludzkie ciało, ale z pomocą specjalnych zasad może cofnąć się od takiego promieniowania, oczywiście w 100% to nie okaże się osiągnąć. Pierwsza zasada jest taka, że należy nosić urządzenie mobilne jak najdalej od ciała, szczególnie ważnych narządów, na przykład, takich jak serce. Podczas rozmów telefonicznych często zaleca się stosowanie specjalnego zestawu słuchawkowego, lub po prostu zawierać zestaw głośnomówiący, a samo urządzenie jest konieczne, aby trzymać z dala od siebie tak daleko, jak to możliwe. Jeśli jesteś w miejscu, w którym urządzenie mobilne odbiera sygnał jest źle, to jest rozsądne, aby zrezygnować z długich rozmów, ponieważ w takich przypadkach, że promieniowanie może być zwiększona nawet o kilka razy. Tace komórkowego do ucha jest zalecane tylko po połączenie jest absolutnie rozmówca, jak przy wybieraniu Telefon zacznie pracować z maksymalną wydajnością.

ciasnota

W celu zmniejszenia poziomu SAR, spróbuj tak mało, jak to możliwe, aby korzystać z telefonu komórkowego w komunikacji miejskiej lub samochodem, ponieważ pojazdy metalowy korpus może tylko pogorszyć poziom sygnału, w tym przypadku, komunikator musi ponownie uzyskać maksymalną moc. Jeśli rozmawia przez telefon w każdym pokoju, w tym przypadku konieczne jest, aby wybrać tylko obszar, gdzie sieć jest najlepszy połowy. Istnieją również inne przepisy zalecenia, ale dzisiaj możemy powiedzieć tylko najważniejsze z nich, że ludzie często naruszają lub po prostu zapomniane. To wszystkie informacje, chcieliśmy udostępnić. Mam nadzieję, że to pomoże chronić przed szkodliwym działaniem telefonów komórkowych.