352 Shares 1780 views

Telefon LG K10 LTE: opinie o produkcie

LG weszła na segment rynku, oferując nową serię telefonów budżetowych serii K. LG K10 LTE i K7 LTE to pierwsze urządzenia z tej linii, które zostały ogłoszone tuż przed CES 2016, gdzie udało im się zdobyć doświadczenie w praktycznym użyciu. W Rosji LG uruchomiła wersje tych telefonów LTE, a niniejszy artykuł będzie dotyczył modelu LG K10 LTE (specyfikacje i recenzje zostaną podane poniżej). W cenie wahającej się od 200 USD smartfon napotyka trudną konkurencję z podobnymi urządzeniami: Xiaomi Redmi Note 3, LeEco Le 1s, Lenovo Vibe K4 Note i Motorola Moto G Turbo Edition.


Jak widać, nie ma niedoboru opcji, a każdy z tych smartfonów jest dobrym wyborem na swój sposób. Czy nowa oferta firmy LG może zdobyć niszę na tak zatłoczonym rynku?

Usprawnij ciało

Wymiary K10 są większe niż w innych modelach linii. Błyszczący wygładzony projekt K10 LTE – to pierwsza rzecz, która zwraca uwagę. Nie ma ostrych linii, zakrzywiony kontur pasuje idealnie do teksturowanego panelu tylnego bez wyraźnego przejścia. Dzięki okrągłemu wzornictwu i szybkomocerycznym 2,5 cala telefon jest wygodny w dotyku w dłoni. Panel czołowy wygląda jak całość, szkło jest wygięte do tyłu. Smartphone czuje się niewiarygodnie lekki, nawet przy masie 142 g przy użyciu baterii.

Obudowa K10 jest wykonana z tworzywa sztucznego, usuwany jest tylny panel strukturalny, co pozwala na zainstalowanie wymiennej baterii. Ramka chromowana podkreśla lekko wystającą kamerę i przyciski sterujące marką producenta. Tekstura tylnego panelu jest przyjemna w dotyku, ale wciąż jest zbyt śliska.

LG zakłada usprawniony projekt, który daje telefonowi wygląd organiczny. Błyszczący panel przedni kontrastuje z matowym tyłem.

Sztywność przypadku na odpowiednim poziomie, jednak silny pchnięcie sprawia, że widoczne są ciekłe kryształy ekranu. Telefon próbuje zdeformować telefon, ale pozostawia wrażenie trwałego i niezawodnego urządzenia.

Ekran wysokiej rozdzielczości

K10 LTE jest wyposażony w 5,3-calowy wyświetlacz IPS 1280 x 720 pikseli, co pozwala na uzyskanie stosunkowo czystego tekstu i obrazu. Szkło ochronne z filtrem polaryzacyjnym i powłoką oleofobową nie jest w stanie wytrzymać zarysowań, więc LG natychmiast klei ekran folią ochronną. Nie obejmuje to jednak całego panelu przedniego LG K10 LTE K430ds. Opinie klientów wskazują, że wygląda raczej brzydko. Telefon reaguje powoli o zmianę oświetlenia otoczenia, a gdy tak się stanie, przejście jest dość surowe. Ponadto nie ma wskaźnika powiadomień LED.

Jasność wyświetlacza nie różni się: 376 cd / m 2 nie jest wystarczająco dużo. Zawodnicy i klasa LG oferują znacznie jaśniejsze ekrany. Przynajmniej równomiernie pomalowane są oświetlenie 92% jednorodnych i dużych powierzchni. Czarny poziom 0,28 cd / m 2 jest dość niski, więc ciemne obszary nie wydają się być za dużo zaświetlone. Kontrast 1321 do 1 jest dobry.

Subiektywnie, kolory wyglądają bardzo żywe. Bardzo wysoka średnia temperatura barwowa 9000 K jest nieoczekiwana, ale wyjaśnia widoczny niebieskawy odcień przy jasnoszarym poziomie. Kolory są znacznie chłodniejsze niż w oryginale, ze względu na dużą zawartość niebieskiego elementu. Przemieszczenia kolorów są bardzo silne, szczególnie w niebieskim obszarze. Niska maksymalna jasność nie pozwala rozróżnić niczego w świetle słonecznym – urządzenie musi być używane w cieniu.

Technologia IPS pozwala wyświetlać obraz nawet pod dużym kątem. Kolory nie są odwrócone, a jasność pozostaje stabilna.

Złącza i akcesoria

Gniazdo słuchawek i port microUSB znajdują się u dołu, a przyciski zasilania i głośności znajdują się na tylnym panelu w stylu korporacyjnym firmy LG. Trzeba trochę czasu, aby się przyzwyczaić do nich, ale działają tak, jak zwykłe przyciski po bokach sprawy. Istnieje jednak również niedogodność: nie można opuścić trybu gotowości, jeśli telefon znajduje się na stole. To prawda, LG K10 można aktywować, klikając dwukrotnie ekran.

Użytkownicy uważają, że przyciski głośności są zbyt plastyczne, co czyni je łatwymi do przypadkowego kliknięcia podczas jazdy. Tekstura tylnej pokrywy zapewnia dobrą przyczepność bez nieprzyjemnego "lepkiego" wyglądu. Można śmiało powiedzieć, że LG K10 LTE jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku telefonów z tworzyw sztucznych. Smartfon jest dostępny w kolorze białym, złotym i indygo.

K10 LTE jest wyposażony w ładowarkę 4.2W, kabel USB, słuchawki i pokrywę z przechylną pokrywką. Walizka posiada półprzezroczysty pasek pionowy, który umożliwia wyświetlanie głównych powiadomień, pogody, czasu pracy baterii, a także godziny i daty. Jakość sprawy jest normalna, ale pozostałe akcesoria wyglądają bardziej wytrzymałe.

LG K10 LTE: Dane techniczne

Dla różnych rynków firma LG stworzyła kilka opcji telefonu. K10 LTE (K420ds) jest sprzedawany w Rosji, jest wyposażony w ośmiordzeniowy chip Mediatek MT6753 o częstotliwości 1,3 GHz i 1,5 GB pamięci RAM. Grafika pracy zapewnia akcelerator wideo Mali-T720. Jest to średni poziom, który poradzi sobie z większością bieżących zadań, ale nie ma dla niego przyszłości. 16 GB pamięci wewnętrznej można rozszerzyć do 48 GB przy użyciu specjalnego gniazda kart MicroSD.

Telefon obsługuje 4G z VoLTE, ale tylko dla pierwszego gniazda karty SIM. Druga obsługuje transfery danych tylko przy prędkości 3G. Gorące wymiany karty SIM nie jest możliwe, ponieważ musisz odświeżyć urządzenie, aby pobrać pierwszą lub drugą kartę. Telefon obsługuje standard Wi-Fi 802.11b / g / n, Bluetooth 4.1, radio FM i GPS. Nie ma skanera linii papilarnych, NFC i USB OTG.

Oprogramowanie

Ta wersja telefonu pochodzi z Androida 6.0 "Marshmallow". Własny interfejs użytkownika Opinie użytkowników LG K10 LTE K430ds są dość sprawne i znane z najnowszych smartfonów LG. W przeciwieństwie do flagowego LG G5, K10 LTE posiada tradycyjny interfejs z panelem aplikacji. Pasek nawigacyjny Androida u dołu jest skonfigurowany do dodatkowych przycisków służących do przechwytywania zrzutów ekranowych, wyświetlania powiadomień i przełączania kart SIM. Ten ostatni jest konieczny, gdy używasz dwóch kart SIM, ponieważ dla każdego z nich nie ma oddzielnych przycisków.

Opinie o telefonach LG K10 LTE są pochwalne przez właścicieli za różne poziomy dostosowywania:

  • Możesz zmienić ekran blokady i animację panelu głównego;
  • Dodaj motywy z aplikacji SmartWorld;
  • Kliknij dwukrotnie, aby odblokować ekran;
  • Zamocuj niektóre programy do przełącznika aplikacji;
  • Panel powiadomienia wyposażony jest w przełączniki i suwaki dla jasności i objętości.

Pływające aplikacje, które są obecne w droższych modelach LG, nie są dostępne tutaj, ale w przypadku, gdy inny program jest otwarty, można uzyskać wyskakujące powiadomienia o połączeniu przychodzącym.

Austere minimalizm

Z zadowoleniem przyjmuje się możliwość zastąpienia podmenu "Ustawienia" z kartami LG K10 LTE, ponieważ ich zdaniem ułatwia to orientację. W zainstalowanych aplikacjach oprogramowanie zużywające dużo zasobów jest minimalizowane. Jest tylko menedżer plików, program kopii zapasowych, program do tworzenia szybkich notatek QuickMemo +, który może być zsynchronizowany z kalendarzem Google, serwisem zdalnym i menedżerem zadań.

Klawiatura miękka LG jest łatwa w użyciu i wyraźnie zorganizowana. Cyfry cyfrowe znajdują się nad literami, klawisze są dość duże i umożliwiają drukowanie bez częstych błędów. Możesz przejść do klawiatury Google lub zainstalować inny z magazynu aplikacji.

LG K10 LTE: recenzje, opinie użytkowników

Ze względu na lekki interfejs dla aplikacji zazwyczaj wynosi około 1,4 GB wolnej pamięci RAM. Ogólna ocena opinii klientów LG K10 LTE jest nazywana dobrym pomimo niewielkich okresowych opóźnień podczas przełączania się między programami lub podczas przewijania powiadomień. Nie ma problemu z wydajnością 4G lub jakością połączenia. Klawiatura podstawowa jest również wygodna w obsłudze. Składana osłona bagażnika zwiększa jego wymiary, ale bez tego K10 LTE mieści się bardzo łatwo w kieszeni. Stałe korzystanie z telefonu z jednej strony jest niemożliwe, ponieważ na ekranie jest sporo plastiku.

W odtwarzaniu filmów LG K10 LTE K430ds w odtwarzaczu LG opinie użytkowników nie narzekają – smartfon jest w stanie odtwarzać pliki multimedialne z dużą szybkością transmisji, chociaż nie wszystkie kodeki audio są obsługiwane. Nie można odtwarzać dźwięku AC3 z odtwarzaczem MX. Odtwarzacz muzyczny obsługuje funkcję FLAC, ale nie ma korektora, aby dostosować dźwięk. Dostarczony zestaw słuchawkowy jest dobry do połączeń głosowych, ale jest dość mierny do odtwarzania plików multimedialnych. Ponadto, słuchawki mają nie bardzo wygodne dopasowanie. Głośnik na tylnym panelu jest wystarczająco głośny, aby zostać powiadomiony, ale znowu nie jest odpowiedni do plików multimedialnych.

Aplikacja LG do wykonywania połączeń wygląda nieco inaczej niż standardowy program Google i łączy telefon z kontaktami, ale oferuje podobne funkcje. Po jego uruchomieniu użytkownik jest kierowany na dużą klawiaturę. Zakładki dla list połączeń, kontaktów, ulubionych i grup wyświetlane są u góry. Karty można odbudować lub usunąć.

Jakość transmisji głosowej w przeglądarkach LG K430 K10 LTE 16 GB jest nazywana wystarczającą do wyraźnego usłyszenia rozmówcy. Maksymalna głośność głośników jest imponująca, chociaż jej dźwięk nie jest całkiem czysty. Ponadto mikrofon czasami generuje cichy hałas, ale w przeciwnym razie ma stosunkowo dużą czułość, dlatego rozmówca nie powinna zbyt głośno mówić, aby usłyszeć. Ogólna jakość połączenia jest dobra, ale wysokiej klasy smartfony dowodzą, że wciąż jest miejsce na poprawę.

Zestaw z telefonem zawiera "standardowe" akcesoria. Obejmują one ładowarkę, kabel USB i zestaw słuchawkowy.

Obsługiwane standardy komunikacji i nawigacji

Smartphone obsługuje komunikację komórkową w systemach 2G, 3G, 4G, Wi-Fi, Blurtooth i GPS, A-GPS i GLONASS. Maksymalna prędkość LTE wynosi 150 Mb / s przy odbiorze i 50 Mb / s przy wysyłaniu danych. Siła sygnału w obszarze miejskim jest całkiem dobra, nawet w budynku.

Standardowy Wi-Fi pozwala pracować z prędkością do 300 Mb / s. Sygnał jest dobry.

Moduł GPS nie pozostawił dobrego wrażenia. W pomieszczeniu komunikacja z satelitami jest niemożliwa, a tylko z jednego satelity wykryto z zewnątrz, co jest niewystarczające do określenia lokalizacji. Odchylenia od trasy wynoszą 2%, co jest dopuszczalne.

Kamery z przodu iz tyłu

Aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 megapikseli na tylnym panelu i przedni panel o rozdzielczości 5 megapikseli wyposażony w telefon LG K10 LTE K430ds firmy LG ocenia opinie klientów na dwa sposoby. Z jednej strony kamera tylna przyciąga pejzaże i jest blisko światła dziennego. Ale skupienie i zapisywanie obrazów jest nieco powolne, a nawet w innych warunkach słabych. Poziom szczegółowości i dokładność kolorów w makrze jest znacznie lepszy niż w krajobrazach z dobrym oświetleniem, ale zdjęcia i filmy wideo wykonane w warunkach słabego oświetlenia są pełne hałasu i szczegółów. Jest to bardzo oczywiste, gdy powiększy się skalę zdjęć. Kolory są blado.

Przednia aparat doskonale usuwa selfies, nawet w pomieszczeniach zamkniętych. Transfer kolorów jest dobry, a zdjęcia nie są zbyt rozmazane, gdy są powiększone.

Oprogramowanie aparatu

Twórcy smartfonów LG K10 LTE K430ds są nazywani minimalistycznymi: aplikacje aparatu pozwalają na spust migawki i inne parametry nałożone na wizjer lub na ich ukrycie, a także dotknąć dowolnego miejsca, aby zrobić zdjęcie. Ta ostatnia opcja może być dobra dla użytkowników, którzy nie potrzebują ręcznego ustawiania ostrości.

Nie ma nic zbędnego w odniesieniu do ustawień lub trybów fotografowania. Istnieją opcje dla timera i wyzwalaczy reagujących na głos lub gest dla siebie. Powodem trudności w fotografowaniu krajobrazu i braku przyzwoitych zdjęć podczas fotografowania w świetle opinii użytkowników LG K10 LTE K430ds jest brak filtrów, zdjęć HDR i panoramicznych zdjęć.

Wideo można nagrywać w trybie Full HD z szybkością 30 kl./sek. Jakość jest zadowalająca, ale kolory wyglądają blado.

Żywotność baterii

Bateria 2300mAh w opinii klientów LG K10 LTE jest zadowalająca. Zasilanie energii wystarcza na 10 godzin i 24 minuty odtwarzania wideo. Ładowanie telefonu wymaga czasu, ponieważ obsługa szybkich opłat jest niedostępna. Przez pół godziny akumulator przywraca tylko 16%. Pomimo faktu, że w dzisiejszych standardach nie jest to bardzo szybkie, dobrą wiadomością jest to, że przy regularnym użyciu akumulator nie wychodzi bardzo szybko. Jeśli nie używasz 4G i Wi-Fi dużo, możesz trwać dłużej niż jeden dzień.

Werdykt

Szacowany LG za 210 USD Recenzje użytkowników LG K10 LTE są uważane za zbyt drogie ze względu na ich cechy charakterystyczne. Wydaje się, że telefon nie konkuruje w swoim segmencie cen, a w połowie 2016 r. Trudno uzasadnić taki koszt za pomocą takiego zestawu funkcjonalnego. Bardziej odpowiedni poziom ceny dla niego byłby o połowę wymagany dziś, biorąc pod uwagę, że smartfon nie ma nic specjalnego, z wyjątkiem jego projektu, dobrego ekranu i przyzwoitego czasu pracy baterii.

Jest zbyt wiele rzeczy, które mogłyby poprawić smartfon LG K10 LTE. Opinia właścicieli wskazuje, że urządzenie nie ma bardziej wydajnego procesora, szybszego ładowania, najnowszej wersji systemu operacyjnego i normalnej pracy co najmniej jednej z kamer. Są to rzeczy, które oferują konkurenci, więc K10 LTE potrzebuje korekty cen, jeśli LG naprawdę liczy na sukces jego potomstwa.