876 Shares 8765 views

naprawy ciała „Gazelle” – metody i zalecenia

Nieodłączną cechą każdego wózka – obecność ciała. wykonań wynalazku może być ich kilka. Ten namiot, van, lodówka, meble stoisko, i tak dalej. Ale ponieważ organizm jest stale przewożone ładunki, struktura mocy zużywa się i traci swoją siłę. W dzisiejszym artykule będziemy mówić o tym, jak naprawić ciała „Gazelle” własnymi rękami. одах приведены в этой статье. Zdjęcia i opowieść o met ody wykorzystywane są wymienione w tym artykule.


koralik

Board – jest odwiecznym problemem „Gazela” po roku modelowego 2003. Czy producent zapisywane na metalu lub farby było złej jakości – jest nieznany. Ale bądź co bądź, zgnilizna ciało. A następnego roku od operacji. Co robić?

W pierwszej kolejności przychodzi na myśl ideę malarstwa. Tak, dobry sposób – bo teraz woda nie przenika bezpośrednio na odkrytej powierzchni, a zatem będzie zatrzymać rozprzestrzenianie się rdzy. Ale nie w naszym przypadku. Woda przepływa wzdłuż markizy tak, że dostaje się do wnętrza deski. I są gnije od środka. Jakie jest rozwiązanie tego problemu? wiele metod można wyróżnić

  • „Movil” leczenie antykorozyjne. Zespół obsługiwane wewnętrzne zgrubienie. Jak Kierowcy mówią, efekt jest tam, ale to jest nieistotne – więcej przywiązanie kurz niż wynik.
  • Wymiana płyt metalowych aluminium. Jest to początek wyposażony w nowy „next”. Ale problemem jest to, że istnieją takie tablice prawie o połowę ciała.
  • naprawa ciało Onboard „Gazela” własnymi rękami. Proces obejmuje wytwarzanie nowej ramki z blachy. Taki domowy deska będzie służyć przez długi czas. Nawet przy grubości 2 mm, jest odporny na rdzę i wstrząsu mechanicznego (zwłaszcza tych, które przewożą materiałów budowlanych). Scenografia do fabryki zawiasy. Zalety domowej boki – trwałość, niezawodność i długą żywotność. Ale są też wady. W szczególności, ten wygląd. Ale właściciele samochodów znaleźli rozwiązanie tego problemu. Rozciągają się namiot, chowając się za nim całym gnieździe domowe desek. Wygląda to w następujący sposób.

Paul

Jak w tym przypadku, aby naprawić ciała „Gazela” własnymi rękami? Zazwyczaj te piętro wózek wykonany jest z drewna. Ma tendencję do gnić. Również podłoga spadnie jeśli przeżywa ciężkie ładunki w jednym miejscu (na przykład płyta pęknięty przy załadunku ciężkich palet Rockley). W związku z tym pojawia się pytanie o naprawę nadwozia. Naturalnie, aby zainstalować nowy zarząd nie ma sensu. W związku z tym, można je umieścić w górnej części blachy. Optymalna grubość – 2 mm. Masa podłodze 4-m „Gazelle” wynosi 125 kg. Arkusze mają dobry margines bezpieczeństwa i nie zginać. Instalacja jest przykręcona. Do wiercenia otworów przelotowych w podłodze i przymocować arkusze po obu stronach.

Ważnym punktem! Górna część śruby musi być płaska, jak pokazano poniżej. W przeciwnym razie przesyłka zostanie zarysowany na jej powierzchni.

Dno zamontowany grube ograniczenia i skręt nakrętki. Konstrukcja jest bardzo solidna i praktyczna.

jest zespawana z fałdami

naprawa ciała, „Gazela” to nie tylko wzmocnienie boków i podłogi. Również zużycie i spód konstrukcji. Ale to jest cała nadbudowa stoisko. Poniższa fotografia pokazuje jeden sposób, aby zaprojektować wzmocnienie. Podobnie, można naprawić ciało „Gazelle”. Podkłady mogą uginać się pod obciążeniem. Aby temu zapobiec, niektóre wstawki jest przyspawany na wszystkich poprzeczkami. Można iść w drugą stronę. Na przykład, zamiast zgrzewania fałd stali parapet profil od początku do końca samego elementu poprzecznego.

tylne stojaki

Jest to problemem dla kierowców samochodów, których organizm wysokości ponad dwóch metrów. Seryjny metal nie jest przeznaczony do takich obciążeń. Dlatego, kolumna tylna (w którym zamontowana zasuwa lub osłonowej tylnego kurtynę) są odkształcone. Z biegiem czasu, zaczynają lyuftovat. Pęknięć. Niektóre rozwiązania tego problemu poprzez instalację do napinania pasów, na zasadzie „na krzyż”. Dla najlepszego efektu należy naprawić ciała „Gazela”. Wszystkie istniejące pęknięcia trzeba zrobić. Należy także wzmocnić konstrukcję. Szaliki należy unikać, ponieważ będą one ukryć część szerokości podłogi. Dlatego też wytwarzać spawarkę profil w kształcie litery L. I mamy spoin w jednym kawałku na podłogę, a drugi – do samego biurka. Tak więc, wszystkie obciążenia są wyrównane.

Tą samą metodą mogą być naprawiane i centralnego słupka. Ale tylko wtedy, gdy jest nieusuwalne. W przeciwnym razie na załadunku bocznego, można go zapomnieć.

Jaki rodzaj sprzętu używanego do spawania?

Najlepszym rozwiązaniem – półautomatyczny falownik. W odniesieniu do grubości elektrody powinna być rzędu dwóch milimetrów. To wystarczy, aby zapewnić jakość i gładką spoinę.

Grubość metalu

Wyprodukowanie naprawy ciała „Gazelle”, należy wziąć pod uwagę ciężar metalu jest spawana. Po tym wszystkim, ze sobą szalik i strefy stoisko wzrostem masy ciała, nie wspominając blach. Jest to konieczne, w celu obliczenia ciężaru materiału. Jeśli chodzi o ich grubość, optymalne możliwości – 2-3 mm. We wzmacnianiu poprzeczek i może trwać grubszy materiał. W każdym przypadku, nie będzie gnicie i rdzy można usunąć, jeśli jest to pożądane, konwerter cynku.

wniosek

Więc zorientowali się, jak możemy naprawić ciała „Gazela”. Po takich manipulacji ładowni samochód będzie trwać przez długi czas. A co jest najbardziej niezwykłe – prace budżet nie przekracza trzech tysięcy. Najdroższe kosztów w przypadku instalacji podłogowej z blachy. Co do reszty, navarka chustki i profile – tani i łatwy sposób, aby naprawić ciała „Gazelle” własnymi rękami.