684 Shares 3479 views

Nie wyciągnij pasa bezpieczeństwa – co zrobić? Naprawa własnego pasa bezpieczeństwa

Pas bezpieczeństwa jest obowiązkowym elementem wnętrza samochodu. Ma to na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa zranienia podczas wypadku. Zasady ruchu wskazują na obowiązkowe zastosowanie tego urządzenia. Dlatego, jeśli z jakiegoś powodu pas został uszkodzony, należy go pilnie naprawić. Można to zrobić ręcznie.

, можно произвести ряд действий, которые помогут быстро решить эту проблему. Jeśli pas bezpieczeństwa nie jest rozciągnięty , można wykonać szereg działań, które pomogą szybko rozwiązać ten problem. Doświadczona mechanika samochodowa jest gotowa podać kilka wskazówek, jak poprawić awarię. Jednocześnie unikaj odwiedzania centrum opieki nad dziećmi i dodatkowych kosztów.

Urządzenie pasów bezpieczeństwa

Jeśli pas nie wyjdzie z gniazda, najprawdopodobniej utkniesz. Aby rozwiązać ten problem, musisz zrozumieć zasadę tego elementu samochodu. Przy takim awarii istnieje duże prawdopodobieństwo, że mechanizm blokujący działa niepoprawnie. Czasami pas może nie rozciągać się po wypadku. Istnieje specjalna technologia, jak wyeliminować takie awarie.

. Przede wszystkim należy zrozumieć pas bezpieczeństwa . Wewnątrz mechanizmu blokującego znajduje się specjalny element, który odpowiada za mocowanie. Wygląda jak piłka, która porusza się przez dźwignie. Jednocześnie przywiera do biegów zwojów.

реагирует на слишком быстрое вытягивание, при этом блокируя шарик. Uchwyt pasa reaguje na zbyt szybkie pociągnięcie, blokując piłkę. To właśnie w tym systemie problemy mogą rozwinąć się w czasie. W takim przypadku taśma nie może być rozciągnięta, a odwrotnie zamykana w zapiętej pozycji.

Przyczyny problemu

Istnieje kilka głównych powodów, dla których pas bezpieczeństwa nie jest wyciągnięty. Przede wszystkim należy zauważyć banalne zużycie systemu. I może odnosić się tylko do jednego z jego elementów, na przykład napinaczy pasów bezpieczeństwa lub urządzenia blokującego może się nie powieść wskutek zużycia. Mechanizm wałka może być zużyty.

Niekorzystne warunki pogodowe również powodują takie nieprawidłowe funkcjonowanie. Może to spowodować poważne zmrożenie.

Czasami napinacze pasów bezpieczeństwa nie wypadają po wypadku. Może to złamać blokadę cewki lub cały główny mechanizm. Po wypadku w wielu samochodach pas może nie zostać pociągnięty do zamierzonego miejsca. Jest to spowodowane aktywacją piro-wkładów systemu.

Jeśli samochód dostał się w wypadek, nawet z gładkim pociągnięciem, mechanizm może się zaciąć. Wtedy musimy znaleźć przyczynę awarii i ją wyeliminować.

Co będzie potrzebne do naprawy?

Z powyższych przyczyn pasy bezpieczeństwa nie są czasami wydłużane. ? Co mam zrobić ? Porada doświadczonej mechaniki samochodowej pomoże. Najpierw trzeba zdemontować skorupę i zdejmować cewkę. W niektórych modelach należy zdemontować fotele w miejscu, w którym wystąpiła awaria.

W tym celu należy przygotować śrubokręt (płaski i krzyżowy), jak również klucze. Ich średnica powinna być inna. Również trzeba kupić uniwersalny smar. Siedzenia powinny być chronione przed przypadkowym wciąganiem oleju. Wymagane są serwetki i druty.

Naprawa może być prosta i bardziej skomplikowana. W niektórych przypadkach trzeba całkowicie zmienić cewkę. Dla niektórych modeli maszyn konieczne będzie przygotowanie specjalnych narzędzi. Ale samo naprawa pasów oszczędza dużo pieniędzy z budżetu rodziny.

Naprawa cewek

чаще всего выполняется в области катушки. Naprawa pasa ręcznego jest najczęściej wykonywana w obszarze cewki. Aby to zrobić, musisz usunąć podszewkę panelu bocznego. Może być zamocowany za pomocą klipsów lub śrub.

Aby zapewnić zgodność z przepisami bezpieczeństwa, należy wyjąć końcówkę przewodu ujemnego z akumulatora. Ponadto, styki, które prowadzą do poduszek bezpieczeństwa (jeśli to możliwe) są odłączane. Kolory odpowiednich przewodów są określone w instrukcji obsługi.

Te proste czynności zapobiegają przypadkowemu uruchomieniu wkładu piro. W przeciwnym razie może dojść do kontuzji podczas naprawy.

Ciało wężownicy musi być otwarte. Najprawdopodobniej wiosna mechanizmu powrotnego taśmy nie powiodła się. Element ten można wymienić. Łatwiej go dostać niż zastąpić.

Jak zdemontować system?

, нужно правильно разобрать систему. Jeśli pasek bezpieczeństwa nie zostanie wyciągnięty , należy go prawidłowo rozmontować. Na dolnym panelu filaru drzwi (w środku) odkręcić cztery śruby. Następnie wykończenie jest starannie demontowane.

Konieczne jest przygotowanie spinacza. Teraz możesz zdjąć pasek. Szczególnym okiem jest mocowany klipsem. Następnie można odkręcić śrubę trzymającą cewkę. Że pas nie jest skręcony, jest zamocowany w tym samym klipsie.

Cewka jest łatwo wydobywana na zewnątrz. Mechanizm blokujący znajduje się z boku, w którym piłka zadzwoni. Możesz potrząsnąć urządzeniem i łatwo określić właściwy kierunek. Odkręcić 4 tłoki, w pozycji poziomej odkręcić pokrywę. Więc możesz dostać się do zapadki.

Wpływ mrozu

может не срабатывать из-за сильного мороза. Czasem zamka pasa bezpieczeństwa może nie działać z powodu silnego mrozu. Nie musisz zmieniać żadnych szczegółów. W niektórych starszych samochodach izolacja mechanizmu może okazać się niewystarczająca. Staje się to powodem zacięcia pasa.

W tym przypadku olej smarujący system staje się bardziej gęsty w mrozie. Będę musiał zdemontować cewkę i smarować jej elementy specjalną substancją. Musi być odporny na mróz. Może to być np. Smar silikonowy lub litol.

W niektórych przypadkach sytuacja pozwala skorygować zginanie pod mniejszym kątem "stopy" mechanizmu kulki metalowej. W pozycji pionowej cewki, element ustalający nie może stykać zębów koła zębatego. Powinno się to zachodzić tylko wtedy, gdy szpulka jest nachylona.

Wymiana cewki

требует полной замены катушки. W niektórych przypadkach naprawa własnego pasa bezpieczeństwa wymaga całkowitego zastąpienia cewki. Jeśli po wykonanych czynnościach taśma nadal nie jest usuwana z rolki, to najprawdopodobniej nie można tego uniknąć.

Charakterystycznymi cechami, gdy wymieniona jest cewka, jest brak zmian po oczyszczeniu tego systemu. Jeśli po usunięciu go z zewnątrz i smarowaniu nową substancją, a także zginając metalową stopę, taśma nadal nie ma, konieczne jest nabycie nowego mechanizmu.

Dla każdej marki samochodu należy wybrać własny specjalny typ urządzenia. W związku z tym sklep musi pokazać starą kręgę. Pozwoli to wybrać odpowiedni mechanizm.

Narzędzie diagnostyczne

, причину поломки может показать качественный автосканер. Jeśli pas bezpieczeństwa nie jest ciągniony , jakość automatycznego skanera może wskazywać przyczynę awarii. Eksperci zalecają zakup urządzeń wysokiej jakości sprawdzonych producentów. To dokładnie określi przyczynę awarii.

Ponadto autoscanner będzie w stanie zidentyfikować wiele innych problemów. I program można zainstalować w smartfonie. Wykorzystanie takich urządzeń pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Nie musisz odwiedzać wyspecjalizowanych usług i wykonywać drogich czynności konserwacyjnych.

, можно произвести замену или ремонт механизма самостоятельно. Po rozważeniu, dlaczego pas nie został rozciągnięty , można samemu wymienić lub naprawić mechanizm. Jednocześnie nie musisz odwiedzać centrum serwisowego i płacić za kosztowne naprawy prezentowanego systemu.