138 Shares 7043 views

„Pobieda” GAZ-M72 – duma radzieckiego przemysłu samochodowego

Posłuchaj, jak dumny brzmi – „Victory”. W historii tego legendarnego radzieckiego samochodu GAZ M 72 odgrywał rolę, Nikita Chruszczow. W 1954 roku zaproponowano modernizację GAZ-69. Oznacza to, że maszyna powinna być bardziej komfortowa. W rezultacie, sekretarki wiejskie Komitetu Partii i prezesi największych kołchozów były w stanie uzyskać usługi off-road. Ale wojsko stało się również zainteresowanie tym samochodem. Tak wygodne i wysokiej przepuszczalności GAZ M-72, zdjęcie, które widzisz przed sobą, stają się „generałowie”. A w wolnym czasie jazdy na szczycie rządu „zwycięstwa” w swoich terenów łowieckich.


Na wiosnę 1954 roku GAZ oficjalnie otrzymał warunki odniesienia. H. Wasserman, założyciel GAZ-67 i GAZ-69, został powołany na stanowisko głównego projektanta. Oprócz niego, przyszłość samochodu rządu prowadzi dział specjalistyczny. Wszystkie z nich w tym samym czasie zaangażowany w tworzeniu GAZ-69. Dlatego też wszystkie subtelności maszynach były one znane.

Więc co zrobili projektanci? Nowy samochód przenoszenia konstrukcji nadwozia i panele z GAZ-M-20, przy czym szczegóły zostały zmodyfikowane. Przeniesienie przekładnia otrzymuje poprzeczny korpus skrzynkowy i wzmacniacz mocy jest w kierunku wzdłużnym. Miał on być opuszczony całkowicie. W celu skompensowania tych elementów mocy i zwiększają sztywność poprzeczną i wzdłużną korpusu weszła Langeron dach i słupki drzwiowe. Gaz-M72, w przeciwieństwie do GAZ-M-20 otrzymały nową ramę. Został on zaprojektowany specjalnie do mocowania sprężyny zawieszenia przedniej osi.

Na GAZ-M72 ma szczegółów i przez 69. modelu. Jest to zmodernizowana oś przednia i przeniesienie przypadek. Biegów jest bardzo średnia z GAZ-M-20. Oś tylna opracowany specjalnie dla nowej „Victory”. Aby zwiększyć wysokość przejażdżki, sprężyny na osi.

Korpus wyposażony jak 20. modelu „Victory”: tapicerka jest miękka, nie jest grzałka, zegar, radio dual-band. Dlatego samochód ucieleśnia ideę luksusowych SUV-ów. Muszę powiedzieć, że za granicą nawet nie myślał o masowej produkcji takich pojazdów.

Gaz-M72 wyposażony w przypadku przekazania, która miała Splitter i zdejmowane Osie przednie. Zestaw kół 16-calowe o większych końcówek. Dało to dobre dośrodkowanie śnieg, piasek, błoto i połamanymi dróg.

Jak przystało na rząd i wojskowy samochód terenowy, samochód musiał przejść test. Samochód wykazały dobrą „trwałość” kruszyw i ciała. Również doskonałe właściwości przepuszczalności dodatnich. W lecie 1956 roku, trzech dziennikarzy na nowym „zwycięstwa” Made bieganie na trasie Moskwa-Władywostok. Ta odległość (15 tys. Kilometrów) GAS-M-72 nie został odebrany poważne awarie. Z tych odległych lat przyjść do nas kroniki filmowej, w którym Nikita Chruszczow wraz z Fidelem Castro wysłał do tego samochodu dla polowania zimnego.

W 55. czerwca linia montażowa spadła pierwszy niepewny GAZ-M72, a rok później rozpoczął główne wydanie. Samochód nie stał się masowy i „out” mała seria od 1955 do 1958 roku. Gdy produkcja samochodów GAZ M-20 „Victory” został zakończony, to zatrzymał się montażem nowego GAZ-M72.