547 Shares 8620 views

Przegląd smartfonów Samsung Xcover: opis, cechy i recenzje

Samsung Xcover – to pierwszy smartfon koreańskiego producenta, który szczyci ochronę przed kurzem wilgoci. Później pojawił się na rynku dwa kolejne generacje tego urządzenia. Stwierdzono również wydany mobilnej bezpieczny telefon, który również należy do tej serii urządzeń. To właśnie te cztery gadżet zostaną szczegółowo omówione w naszym materiale.

nisza

Osoby prowadzące aktywny tryb życia, wymagają specjalnych inteligentnych telefonów, które mogą pochwalić się wysoką ochronę przed kurzem i wilgocią. Jest to dla nich i opracowała szereg urządzeń Xcover. Obejmuje 4 urządzenia. Początkowo, w 2011 roku udał się na sprzedaż S5690 smartfonów i telefonów komórkowych Samsung B2710 Xcover. W roku 2013, świat zobaczył drugą generację smartfonów Xcover 2, który miał oznaczenie S7710. Następna aktualizacja urządzenia linii miało miejsce w 2015 roku, kiedy sklepy tam Xcover 3 lub SM-G388F. Natychmiast warto zauważyć, że wysoki poziom wydajności, urządzenia te nie mogą się pochwalić. I autonomia nie są one na bardzo wysokim poziomie. Ich główną zaletą – wysoki stopień ochrony obudowy. Dlatego największe zainteresowanie ta linia jest tylko dla tych, którzy chcą, aby uzyskać wysokiej jakości „inteligentny” telefon z zabezpieczeniem przed wilgocią i kurzem. W tym przypadku, dla tej funkcji będzie musiał przepłacać i stracić trochę funkcjonalność w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami.

zestaw

Wszystkie urządzenia z tej serii, w tym Samsung Galaxy Xcover na 2, może pochwalić się w następujących konfiguracjach:

  • samo urządzenie.
  • Bateria.
  • Ładowarka.

Inne opcjonalne akcesoria (torba, folia ochronna, stereofoniczny zestaw słuchawkowy i dysk flash USB), będą musiały kupić oddzielnie.

Design, ergonomia i zarządzanie

Wszystkie urządzenia z tej serii są z tworzywa sztucznego wzmocnionego kadłuba. Wszystkie porty komunikacyjne są zabezpieczone specjalnymi gumowymi korkami. Przycisk w danych devaysakh mechaniczne. Ponadto istnieje oddzielny przycisk do sterowania kamerą. To rozwiązanie konstrukcyjne pozwala usunąć, na przykład za pośrednictwem telefonu Galaxy Xcover 2, nawet w wodzie. Największa przekątna wyświetlacza serii smartfon Xcover 3 wynosi 4,5 cala. Przyciski sterujące na powierzchniach bocznych gadżetu są zgrupowane. W rezultacie, aby kontrolować to urządzenie handheld tylko palcami jednej ręki nie jest trudne. To samo odnosi się do innych członków tej linii gadżetów.

edytor

Samsung B2710 Xcover stosunkowo telefon komórkowy ma konkretnych informacji o rodzaju chipa, może to jedynie tylko domyślać. Pierwsza generacja smartfonów w tej serii opartej na procesorze Marvell MG2. Obejmuje on tylko jeden rdzeń przetwarzający, który może rozpędzić się do 800 MHz na najbardziej intensywnego stresu. Samsung Xcover drugiej generacji został zbudowany na dwurdzeniowy układ NovaThor U8500, zaprojektowany z Ericsson. Jego częstotliwość zegara może być zwiększona do 1 GHz. Najbardziej wydajne chipset Xcover 3 – ARMADA PXA1908, zaprojektowany przez Marvell. Składa się on z modułu 4-obliczeniowych, które w większości warunków obciążenia wzrosła do 1,2 GHz. Jak widać z powyższych specyfikacji, tak szybko jak to trzecia generacja tego urządzenia posiada akceptowalny poziom wydajności do tej pory.

Wyświetlacz i grafika

Każda linia Xcover smartfon wyposażony akcelerator graficzny. Jest to rozsądne rozwiązanie technika może znacznie zmniejszyć obciążenie CPU ze względu na fakt, że procesor graficzny przypada na karcie graficznej. Najskromniejszy Akcelerator graficzny zainstalowany w Samsung Xcover S5690. To AdrCG800. Jego moc obliczeniowa jest wystarczająca do przetwarzania obrazów w rozdzielczości 320×480 (co jest rozdzielczość wyświetlacza tego gadżetu). Matryca opiera się na matrycy TFT. W związku z powyższym, gdy odchylenie od prostej kąt widzenia jest zniekształcenie wyświetlacza. Co więcej, ta obserwacja jest ważna dla wszystkich urządzeń z tej serii. Znacznie lepiej niż w specyfikacjach technicznych w Xcover 2. Ma przekątną ekranu wynosi 4 cale i rozdzielczości 800×480. Gdy wyjście obrazu zapewnia karta graficzna „Mali 400MP.” Nawet lepsze opcje w Samsung Xcover 3. To jest zainstalowany układ graficzny Vivante GC7000UL. Przekątna w tym przypadku jest powiększona i wynosi 4,5 cala. Ale rozdzielczość jest taka sama jak jego poprzednik – 800 x 480. Jednak najbardziej skromne parametry układu graficznego w tym rodziny wyrobów mieć V2710 telefonu komórkowego. Ekran o przekątnej 2 cale, a jego rozdzielczość – 240×320.

Aparaty fotograficzne, video i zdjęcia szans

Wszystko linia gadżetów Xcover posiada zdolność do strzelania zdjęć i nagrywanie wideo. Najbardziej skromne cechy aparatu w Samsung Xcover GT – B2710. Ona Sensor – 2 megapiksele. Wszelkie dodatkowe technologie (autofocus, system stabilizacji, podświetlenie) nie jest obecny. Dlatego też jakość zdjęć jest bardzo, bardzo skromny w dobrym świetle. Ale w nocy sytuacja byłaby jeszcze gorsza. Z możliwością nagrywania wideo sytuacja jest podobna. Urządzenie może nagrywać filmy w rozdzielczości 160×128. Nieco lepszy aparat Xcover w pierwszym pokoleniu. Ona już 3,2Mp czujnika i podświetlenie LED. I czujnik Xcover 2 ma świateł 5MP, prowadziły i auto-focus. Jakość obrazu jest akceptowalna. Film jak to urządzenie może nagrywać w 720 p. Identyczny z elementem czujnika jest zainstalowany w Samsung Xcover 3. zdjęcie z niego wszystkich podobnych, ale może nagrywać wideo w formacie 1080p już. Istnieje również przedni aparat o rozdzielczości 2 megapikseli, który może być stosowany do wykonywania połączeń wideo.

pamięć

Tylko 40 MB zainstalowane w telefonie komórkowym Samsung Xcover. To nie wystarczy, aby wygodnie pracować i rozwiązać problem niedoboru pamięci, właściciel tego gadżetu będzie musiał zainstalować dodatkową kartę pamięci flash, maksymalną kwotę, która może wynosić maksymalnie 32 GB. A problem braku wbudowanej pojemności jest wspólny dla wszystkich urządzeń z tej serii. To może być rozwiązany tylko za pomocą zewnętrznego napędu. W pierwszej serii smartfonie RAM wynosi 512 MB, a wbudowany pojemność wynosi 150MB. Druga generacja wyposażona jest w 2 Xcover posiada 1GB pamięci RAM i 4 GB zintegrowanej pamięci masowej (z których tylko 1 GB przeznaczone na instalację programów i przechowywania danych osobowych użytkownika). Jeszcze lepiej sytuacja w pamięci Xcover 3. Istnieją już jest 1,5 GB pamięci RAM i 8 GB wbudowanego dysku (w tym przypadku właściciel może obliczyć Gadget 3 GB).

autonomia

Wysoki stopień autonomii posiada telefon komórkowy tej linii. Pojemność baterii jest jej 1300 mAh. Dodając do tego tylko jednej karty SIM – i przekątnej 2 cali i dostać 4-5 dni życia baterii w trybie „dialer” (czyli tylko za połączenia telefoniczne i SMS). Jeśli urządzenie jest używane jako kompas, wskazana liczba dni zostanie zmniejszona do 3. Ale w maksymalnym trybie ekonomicznym, to urządzenie może rozciągnąć 7 dni. Pojemność baterii 1500 mAh można liczyć na 2-3 dni na jednym ładowaniu, przy średnim poziomie obciążenia. W większości trybie intensywnym, wartość ta zostanie zmniejszona do 1 dnia, również w ramach gadżetu maksymalne oszczędności, które mogą pracować 4 dni. Proporcjonalne zwiększenie pojemności baterii Xcover 2 do 1700 mAh i ekran 4 cale pozwala liczyć na dokładnie takich samych parametrach autonomii. Więcej baterii w Samsung Galaxy Xcover 3 – 2200 mA. Ale wykorzystuje większą wydajność procesora oraz zwiększenie rozmiaru ekranu do 4,5 cala. W efekcie indeksy autonomii tego typu smartphone jest niemal identyczne do tych z jego dwóch poprzedników.

Komunikowanie

Najbardziej skromny zestaw interfejsów w telefonie komórkowym w tej serii. Jest tylko „Bluetooth” (do komunikacji z podobnych urządzeń), GSM (pozwala na wykonywanie połączeń, odbieranie i odbieranie wiadomości SMS i MMS oraz połączenia z Internetem), GPS (pozwala na korzystanie z gadżetu jako pełnego nawigatora) i „MikroYuSB” (synchronizacja z PC do tego samego gniazda i stereofonicznego zestawu słuchawkowego jest podłączony). Smartfony Ta seria może się pochwalić takimi interfejsami:

  • Jedno gniazdo na kartę SIM. W pierwszym smartfonem wspierać tylko GSM – sieć, Samsung Galaxy Xcover S7710, ta lista poszerzyła 3G. Ale w Xcover 3 dodaje także LTE. Wszystko to pozwala na wykonywanie połączeń, wymiana SMS i MMS, uzyskać informacje z internetu.
  • „Wi-Fi” – podstawowy interfejs bezprzewodowy, który pozwala odbierać i wysyłać informacje z globalnej sieci.
  • „Bluetooth” pozwala na podłączenie do bezprzewodowego zestawu słuchawkowego telefonu, udostępnianie plików z podobnych urządzeń mobilnych.
  • Dostępność czujników GPS oraz wsparcie dla technologii A-GPS pozwala na dokładną i bardzo szybko ustalić lokalizację urządzenia.
  • Port micro-YUSB pozwala gadżetów tej serii synchronizacji z PC. Jest również używany do ładowania akumulatora.

oprogramowanie systemowe

W telefonie komórkowym tej serii zastosować system operacyjny z minimalnym zestawem funkcji. Wszystkie smartfony z tej serii, co oprogramowanie systemu wykorzystuje najpopularniejszą platformę oprogramowania dla urządzeń mobilnych – „Android”. Pierwsze urządzenie działa pod kontrolą wersji 2.3. Na drugim gadżet zainstalowany w wersji 4.1. Dobrze, Samsung Galaxy Xcover 3 jest wyposażony w dość najnowszej wersji 4.4. Z punktu widzenia zgodności oprogramowania optymalnie wygląda, że trzeci przegląd tego gadżetu. Powinien on być zainstalowany bez problemu wszystkie istniejące aplikacje.

cena

Sprzedam Samsung Galaxy Xcover pierwszej generacji nie jest już możliwe. On już dawno został wycofany, a jego zapasy są wyprzedane. To samo odnosi się do B2710 telefon komórkowy. Nie jest to zaskakujące. Wszakże ich sprzedaży zaczęły więcej niż cztery lata temu, aw tym czasie stały się przestarzałe zarówno moralnie i fizycznie. Xcover 2 można jeszcze nabyć z zapasów. Jego obecna wartość to $ 180. Ten dość wysoki koszt urządzenia z takich cech sprzętowych. Jednak, jak wspomniano wcześniej, to koszt jest dzięki specjalnej konstrukcji obudowy. To samo odnosi się do Xcover 3, sprzedaż, która rozpoczęła niedawno. Koszt tego urządzenia – $ 250.

Liczba właścicieli

Samsung Galaxy Xcover pierwsza generacja może okazać się doskonała. Większość opinii jest pozytywna o tym urządzeniu: jakość obudowy, wydajności procesor, ekran o przekątnej – to nie wszystkie jego zalety. Ale braki ma tylko dwa: niski stopień autonomii i łącznie 150 MB zintegrowanej pojemności. Pierwszy problem można rozwiązać przez zainstalowanie dodatkowej baterii zewnętrznej, a drugi – przez ustawienie lampy błyskowej – karty. I tu na Xcover 2 nie ma tych wad. Aby to są przedstawienia takiego roszczenia: błyszczącą obudowę powlekania i niskiej jasności ekranu. W pierwszym przypadku jest on rozwiązany przez osłony ochronnej folii. Jednak, aby rozwiązać problem z brakiem jasności, można użyć matową folię ochronną. Jedyną wadą trzeciej generacji tego urządzenia – niski poziom wydajności procesora, który nie wystarcza do rozwiązywania wymagających zadań. Ale to urządzenie zostało zakupione na codzień, a ten gadżet z nimi żadnego problemu.

streszczenie

Wszystkich linii Samsung Xcover urządzeń ma znaczenie tylko smartfon trzeciej generacji. On i komponent sprzętowy może rozwiązać większość codziennych zadań i oprogramowanie całkiem świeże. Pozostali przedstawiciele tego spisu są przestarzałe zarówno moralnie i fizycznie.