729 Shares 7432 views

Szkło ochronne lub film – co lepiej chronić ekran telefonu?

Pomimo faktu, że nowoczesne telefony są już wyposażone w niezawodne i solidne wyświetlacze, nadal chcę w jakiś sposób zabezpieczyć urządzenie. Jednak przebudowa budzi się we wszystkich nowych sprawach. Dopiero po pewnym czasie przyzwyczajają się do nich, zaczynają lubić mniej miłości. Tak więc z smartfonami. Czas mija – i są już rzucane, ale nie wkładane, często siadają i wkładają kawę. Ale to dopiero potem.

A teraz nowe urządzenie zostało wyjęte z pudła, powinno być chronione przed wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwami. W tym celu na obudowie należy nałożyć obudowę, a na szybie klejonym ochronnym szkłem lub folią. Co jest lepsze z nich, należy zrozumieć poniżej.

Co to jest film ochronny?

Nie musisz uważać filmu na ekran jako produkt high-tech. Tworzyw sztucznych od dawna nauczył się produkować, tylko do takich celów nie było potrzebne. Typowo folie mają trzy warstwy, a najwyższa zapewnia ochronę. Środkowa warstwa powinna absorbować promieniowanie ultrafioletowe z telefonu, a dolna – silikon – aby przylegać do ekranu.

Bardzo ważne jest, aby móc poprawnie nakleić film, jeśli zdecydujesz się zrobić to samemu. Dopiero przedtem lepiej pomyśleć kilka razy, ponieważ będziesz musiał przeprowadzić cały szereg wydarzeń. Ale o tym później. A teraz, w dalszej części tematu, który jest lepszy – szkło lub film w telefonie, zrozumiemy, jakie rodzaje miękkich plastików napotyka.

Rodzaje folii ochronnych

Są więc trzy główne rodzaje takich filmów: błyszczący, matowy i lustrzany. Dlaczego tak wiele gatunków? W końcu to akcesorium jest małym plastikowym plastikiem, z którego można wybrać? Faktem jest, że gdy filmy stały się popularne, często kupowano ich, a potrzeba rozszerzenia zasięgu. Każdy z istniejących filmów ma dziś swoje własne właściwości, które należy wziąć pod uwagę.

Błyszczący film

Wielu ludzi, zastanawiających się nad tym, co jest najlepsze – film lub szkło dla smartfona, zatrzymaj się w tej opcji. Jest on odpowiedni dla tych, którzy doceniają praktyczność przede wszystkim, jeśli chodzi o funkcję ochronną, jest realizowana. Opatrując urządzenie w takim akcesorium, możesz mieć pewność, że jakość obrazu nie zostanie naruszona. Istnieją jednak wady – błyszczący film może szybko migotać, szybko złoczyć i straszliwie kocha gromadzenie odcisków palców.

Matowy film

Jeśli chodzi o ten typ filmu, to jest mniej popularne. Jego główną zaletą jest to, że jest w stanie wchłonąć odblaski i ukryć odciski palców. Ale to tylko jej zasługi. Ze względu na niezwykłą strukturę często pogarsza się jakość obrazu. Ale ktoś tego nie zauważa, ponieważ wiele osób wybiera tę wersję filmu, kiedy zdecyduje, co jest najlepsze – ochronne szkło lub film ochronny w smartfonie.

Film lustrzany

W przeciwieństwie do wcześniejszych próbek, tworzywo lustrzane nie stało się często protektorem wyświetlaczy. Jego osobliwością jest to, że może odzwierciedlać przedmioty, tzn. Wyłącza ekran w lustro. Ale, jak film matowy, akcesorium może zniekształcać obraz.

Szkło ochronne

Ta opcja ochrony ekranu jest uważana za bardziej nowoczesną. Jest otrzymywany chemicznie ze szkła hartowanego. Jest twardszy i grubszy niż zwykła folia, dzięki czemu może zapewnić nie tylko ochronę przed zadrapaniami i odciskiem palców, ale także od uderzeń, a nawet wilgoci. W takim przypadku zachowana jest czułość, kolor i jasność wyświetlacza.

Grubość szkła (0,25-0,50 mm) wyjaśnia jej wielowarstwowość. Zwykle pierwsza warstwa jest oparta na silikonie, aby mocno przylegać do ekranu. Następnie następuje warstwa mocująca, która nie pozwala rozbić fragmentów w przypadku złamania integralności szkła. Trzecia warstwa jest antyrefleksyjna, jej zadaniem jest zachowanie widoczności obrazu w jasnym świetle. Od uderzeń, upadków i innych rodzajów uszkodzeń zapisze warstwę ochronną. I wreszcie oleofobowa powłoka zapewniająca ochronę przed wilgocią, odciski palców, a także upraszcza czyszczenie ekranu.

Szkło ochronne lub film – co lepiej trzymać front smartfona? Nadal trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, ale już wiadomo, że film ma kilka typów, z których każdy właściciel ekranu dotykowego może wybrać właściwy. To prawda, musisz poświęcić coś – albo jasność obrazu, czy czysty, "nie podzielony" ekran.

W związku z tym okulary są prostsze. Nie ma nic do wyboru, ponieważ w strukturze są one w przybliżeniu takie same. Tylko nazwa i producent różnią się. Ale zachowują jasność obrazu i ukrywają odciski palców dzięki powłok oleofobowej. Z tego samego powodu szkło ochronne jest łatwe do czyszczenia, chociaż wymaga pewnej staranności.

Czy warto to opiekować?

Szkło lub film na telefonie? W dalszym ciągu rozumiemy. Jak już wspomniano, film jest bardziej miękki niż szkło, a zatem jego żywotność jest mniejsza. W każdym kontakcie ze stałymi "ostrymi" przedmiotami, staje się porysowany i ostatecznie staje się niezdatny. Aby wydłużyć życie nie ma sensu, łatwiej jest kupić nowy akcesorium.

Z szkłem jest kolejna sytuacja. Przede wszystkim ma warstwę ochronną, która powinna być zabezpieczona przed przypadkowym upadkiem lub uderzeniem. Istnieje również powłoka oleofobowa, która odpycha brud z wyświetlacza. Wystarczy wytrzeć szmatką. Ale ta powłoka zużywa się w czasie, jest to nieuniknione. Jednakże, jeśli jest odpowiednio pielęgnowane, to potrwa dłużej.

Nadszedł czas, aby oczyścić okna

Przed przystąpieniem do czyszczenia szyby, należy najpierw sprawdzić jego integralność. W tym celu można wylać trochę wody na jej powierzchni. A jeśli zacznie zbierać krople, to wszystko jest normalne. Jeśli ciecz rozprzestrzenia się, powłoka jest uszkodzona lub wcale.

Nie czyść szklanki roztworami alkoholu, tak jak w przypadku innych środków czyszczących, nawet jeśli jest to ich główna dziedzina zastosowania. Po prostu zawierają pewne związki, które mogą usunąć powłokę antyrefleksyjną. Lepiej używać roztworów wodnych, które muszą być nałożone na bawełniane szmatki i delikatnie wytrzeć ekran urządzenia.

Możliwe jest jednak poprawienie sytuacji wraz z zanikiem warstwy oleofobowej. W takich przypadkach sprzedawane są specjalne zestawy powłok oleofobowych. Zestaw zawiera miękką substancję i szmaty do jej aplikacji i dystrybucji. Musisz szybko wszystko robić, ponieważ narzędzie natychmiast wysycha. Następnego dnia pożądane jest powtórzenie procedury.

Film lub szkło na ekranie? Teraz, wybierając między tymi akcesoriami, należy wziąć pod uwagę fakt, że ochrona filmu nie wymaga opieki, ale również nie trwa długo, dlatego często musi być wymieniana.

Szkło jest bardziej wytrzymałym dodatkiem, ale może szybko stracić swoje właściwości z powodu niedbalego użycia. Trzeba się tym zająć, co wielu właścicieli urządzeń przenośnych może się nie zgadzać. Jednak ci, którzy ośmieli się to zrobić, szkło potrwa od ponad roku.

Przygotowanie do klejenia filmu

Niezależnie od tego, co zostało wybrane – folia ochronna lub szkło na telefonie, każda z opcji będzie musiała "zaprzyjaźniać się" z wyświetlaczem. Dlatego trzeba wiedzieć, jak to się robi. Pierwszym testem będzie film.

Warto zauważyć, że procedura ta może być wykonana na różne sposoby. Oczywiście zostanie rozważony tylko jeden, ale to nie znaczy, że inne opcje nie będą działać.

Film lub szkło na telefonie iPhone lub innym urządzeniu mobilnym jest zwykle wklejane przy użyciu specjalnych elementów upraszczających ten proces. W tym przypadku potrzebne są następujące rzeczy: plastikowa karta, tkanina z mikrofibry, ciecz do czyszczenia wyświetlaczy i dużo cierpliwości.

Należy również poważnie rozważyć przygotowanie miejsca pracy. Powinien siedzieć wygodnie, najlepiej przy stole, usuwać wszystkie niepotrzebne przedmioty i umyć ręce. To bardzo ważny punkt. Jeśli pracujesz "na kolanie" i brudnymi rękami, osiągnięcie pozytywnych wyników nie będzie łatwe.

Złożoność przyklejania filmu

Trzymaj film na czystej powierzchni, więc następnym krokiem jest czyszczenie ekranu. Konieczne jest uważne sprawdzenie ekranu, powinno być czyste. Wszakże kurz, złoto, odciski palców i inne rodzaje zanieczyszczeń w końcu pojawią się w postaci pęcherzyków. Tutaj jest odpowiednie narzędzie do wycierania ekranów LCD i powyższej tkaniny z mikrofibry. Tylko, proszę, bez alkoholu. Może to mieć wpływ na sam wyświetlacz.

Szkło ochronne lub folia, bez względu na to, mają lepką powierzchnię, które mają kontakt z wyświetlaczem. Aby zabrudzenia nie dostały się do nich, dodatki są pokryte specjalnymi naklejkami. Folia na ogół jest chroniona przed dwiema stronami. Dlatego przed wklejeniem musisz usunąć pierwszą naklejkę, trzymając film przy boku.

Zaleca się rozpoczęcie klejenia z boku, w którym ustawienie będzie trudniejsze. Na przykład może to być lokalizacja przycisku "domowego", który ma wiele urządzeń. Następnie należy użyć plastikowej karty, aby przejść na górę smartfona. Najważniejsze jest to, że nie ma powietrza pod filmem, ponieważ z tego powodu powierzchnia będzie bańka.

Cóż, załóżmy, że pojawiły się pęcherzyki. Oznacza to, że wyświetlacz pozostawił mały mytek. W tym przypadku zbieramy resztki cierpliwości, weźmy taśmę ze szkła, odklejamy folię w odpowiednie miejsce i usuń przyczynę pęcherzyków taśmą klejącą. Następnie wklejamy akcesorium w ten sam sposób.

Łatwa instalacja szkła ochronnego

Szkło ochronne lub folie? Co lepsze – nadal rozumiemy. Więc film jest wklejony, a teraz nadszedł czas na kieliszek. Piękno tego procesu jest takie, że nie powoduje podrażnień. W tym miejscu nie musisz przebijać wyświetlacza do połysku, usuwa z niego najmniejsze cząstki, a kilka razy odrywa akcesorium, aby usunąć pęcherzyki. Wystarczy tylko wytrzeć ekran miękką szmatką i kontynuować instalację.

Następnie szkło uwalnia się z naklejki ochronnej i naniesiono na urządzenie wyświetlające tak, aby otwory na głośnik i przycisk "Home" były prawidłowe. Jednocześnie zaleca się trzymać szklankę z boku, nieco zgiąć krawędzie w górę. Należy wziąć pod uwagę fakt, że szkło ma grubość do 0,5 mm, dzięki czemu może lekko się wyróżniać na tle obudowy urządzenia. Następnie sytuację można skorygować zaokrąglając krawędzie za pomocą niewielkiego narzędzia do szlifowania. To wszystko. Zabezpieczenie jest zainstalowane.

Podsumowując

Szkło ochronne lub film – co jest lepsze? Ustalenie zwycięzcy w tym konkursie jest dość trudne. Opinie na ten temat mogą być wiele, a każdy z kandydatów na tytuł "Best" w końcu dostaje wielu fanów. Tutaj konieczne jest prawidłowe ustawienie priorytetów. Film jest tańszy, różni się fakturą i może być używany przez kilka miesięcy, jeśli jest używany ostrożnie. Ale nie chroni przed poważnymi uszkodzeniami, a to może być trudne do wklejenia.

Szkło z kolei posiada odporną na uderzenia warstwę, powłokę antyadhezyjną, może trwać kilka lat, a instalacja pozostawia tylko przyjemne wrażenia. Ale na zewnątrz tego akcesorium nie jest zupełnie inne, jego oleofobowa powłoka wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a jej cena jest znacznie wyższa niż koszt filmu. Jak wszystko. Nadszedł czas, aby wybrać, co pasuje – film ochronny lub szkło ochronne w smartfonie.