193 Shares 1881 views

Smartfon Meizu MX4: opinie, dane techniczne, opinie

smartfon Meizu każdy model – jest to urządzenie jakość na codzień. Ten artykuł zbada możliwość zeszłorocznego rozwiązania flagowego producenta – MX4. Nie będzie też porównanie jego właściwości i parametrów z innym gadżetem, że spółka – M2 Uwaga, których wyniki będą identyfikować swoje mocne i słabe strony, oraz będą mieli porady na zakup każdej z nich.


urządzenia niszowych

Urządzenie MX4 rok temu, oczywiście, jest flagowym rozwiązaniem od tego producenta. Teraz jest to typowy przedstawiciel środkowym przedziale cenowym. Tak, jego komponentów sprzętowych i oprogramowania nie straciły znaczenie, ale to będzie na sprzedaż bardziej wydajne urządzenia najnowszej generacji, które są droższe i znacznie lepsze osiągi. Dlatego MX4 – to telefon średniej cenie z atrybutami urządzenia premium. Na tej samej niszy zorientowanych smartphone Meizu m2 Uwaga. Opinii w tej kwestii. Koszt to poniżej, ale komponenty sprzętowe są wyraźnie słabsze niż w zeszłorocznym flagowego. Ale przekątna wyświetlacza trochę więcej.

Zawartość opakowania

Dostarczone przez producenta urządzenia jest identyczny, niezależnie od niszowych gadżetu. Coś niezwykłego w tym zakresie nie może znieść smartfon Meizu. Recenzje wskazują na obecność takich składników i akcesoriów:

 • Smartphone z wbudowanym akumulatorem w nim.
 • Ładowarka.
 • Kabel interfejsu.
 • Stereo gospodarka.
 • instrukcja obsługi z kartą gwarancyjną.
 • Instalacja klip do wydobywania gniazdo karty SIM.

Lista ta nie jest wystarczająco jasno pokrywa i folia ochronna. Mają nowo wykonane właściciela do nabycia za dodatkową opłatą. Identyczny dostarczany z M2 Note. Na liście brakuje te same akcesoria, jak w MX4. Dodatkowo, lista ta nie jest wystarczająca pamięć zewnętrzna. Ponownie, to wszystko będzie musiało być zakupione oddzielnie i, rzecz jasna, za dodatkową opłatą.

projekt

Pojawienie smartfon Meizu MX4 mocno przypomina ostatnią generację iPhone: zaokrąglony kształt, szczupłe ciało i tylko jeden przycisk, aby kontrolować realizację. Dokładnie to samo może się pochwalić drugim przedstawicielem tego przeglądu – M2 Uwaga. Większość z przednim panelu każdego z tych urządzeń obejmuje ekran. W MX4 przekątnej jest 5,36 cala, a M2 Uwaga – 5,5. Poniżej wyświetlacza jest tylko jeden przycisk do sterowania i wyświetlane konwersacyjne głośnik, czujniki i przednią kamerę nad nim. Nieco inny układ kontroli na powierzchniach bocznych tych urządzeń. MX4 przycisk blokady znajdujący się na górnej krawędzi niej i huśtawka dla regulacji głośności – po lewej stronie. Z kolei na m2 Uwaga wszystkie te przyciski są zgrupowane po lewej stronie twarzy, co pozwala zarządzać tego urządzenia tylko z palcami jednej ręki. Port 3.5mm każdy z tych modeli wyświetlane w ten sam sposób – przy górnej krawędzi. Ale mikro-YUSB znajduje się w dolnej części gadżetu. Dzięki ergonomicznemu nieco lepiej wygląda m2 Uwaga, co jest korzystne kontrole mechaniczne są zgrupowane na jednym z jego boków.

moc obliczeniowa

Model smartfon Meizu MX4 wykorzystuje jako platforma obliczeniowa MT6595 chipa z „biblioteki”. Obejmuje on 4 rdzeniowy architekturę „Cortex A17”, który może przyspieszyć do 2,2 GHz w trybie maksymalnego obciążenia oraz moduł obliczający 4 „Cortex A7”, zdolne do pracy przy częstotliwości 1,7 GHz, co z maksymalnych obliczeń holdingowych. Należy również zauważyć, że te dwa obliczeniowa klastra działają naprzemiennie. W odpowiedzi na te najbardziej wymagających czynności w rdzeniu są „A17”, jeżeli poziom obciążenia zmniejsza się do średniej lub niska, urządzenie automatycznie, gdy moduł przechodzi do jąder „A7”. Jeśli w trakcie pracy, aby rozwiązać problem wystarczająco mniej niż 4 moduły, niewykorzystaną moc obliczeniowa wyłączone. To jest prawdziwe dla obu modułów oparta architektura „A17” i dla „A7”. Wszystko to kwota pozwala łączyć zarówno sprawność energetyczną oraz wysoki poziom wydajności. W rezultacie, MX4 można łatwo rozwiązać prawie wszystkie problemy współczesności.

Jedynym wyjątkiem w tym przypadku jest oprogramowanie, które wymaga wsparcia 64-bitowym. Niestety, platforma obliczeniowa nie jest przeznaczony do takich zadań. Więcej „świeże” CPU stosowane w m2 Uwaga. Dokładniej, to MT6753. Obejmuje ona osiem rdzeni, które mogą być jednocześnie w eksploatacji. Opierają się one na bardziej progresywnej architektury o nazwie kodowej „Cortex A53.” Częstotliwość taktowania każdego trybu w największym obciążeniem wzrasta do 1,3 GHz. Istnieje również 64-bitowego obliczeniowej. Z pełnieniem stanowiska MX4 wygląda lepiej, ale jeśli potrzebujesz wsparcia dla najlepszego oprogramowania, M2 Uwaga kontynuować będzie.

Wyświetlacz i karta graficzna

Przegląd smartfony Meizu te dwa modele z perspektywy akceleratorów graficznych sugeruje, że w tym względzie poziom wydajności mają prawie takie same. MX4 wyposażone akcelerator wideo PowerVR G6200MP4, które mogą dać 64 GFLOPS. Ale Mali-T720MP3, zainstalowany w m2 Uwaga, może się poszczycić 60 GFLOPS. Na wyświetlaczu MX4 przekątnej 5,36 cala o rozdzielczości 1920h1152, podczas gdy M2 Uwaga – 5,5 do 1920×1080. Gęstość pikseli nieznacznie więcej niż w pierwszym devaysa i przekątnej – w drugim. Cokolwiek to było, ale z pozycji karty graficznej i na ekranie tych urządzeń są niemal równe.

kamera

Smartfon Meizu MX4 jest wyposażony w bardzo wysokim jakości aparatem. Ma produkcję czujnika „Sonia” w 20,7 megapikseli. Jest realizowany również technologie, takie jak automatyczna regulacja ostrości, zoom cyfrowy, stabilizacja obrazu, wykrywanie twarzy i dotykowego ustawiania ostrości. Aby wykonać fotografowanie w słabym oświetleniu, aparat ten posiada podświetlenie LED sekund. Jakość obrazu jest doskonała na niego. Ten aparat może nagrywać wideo w formacie 2160 P z aktualizacją 30 klatek na sekundę. Na przednim elementem czujnika kamery 2 Mn. Jest to wystarczające do połączeń wideo i średniego szczebla „autoportretów”. Skromniejsza w kamerze głównej m2 Uwaga: Posiada wszystkie czujnik 13 megapikseli. Istnieje technologia autofocus i jednostka podświetlenie LED. W przedniej części czujnika aparatu ma 5 megapikseli. W związku z tym „autoportretów” w tym przypadku już uzyskał rząd wielkości lepiej. Ale z wideo rozmowy nie mają problemów. Mimo to, z punktu widzenia uzyskania wysokiej jakości zdjęć i filmów preferowanej wśród tych dwóch gadżetów wygląda MX4. Jego główny aparat jest o wiele lepiej.

pamięć

Model smartfon Meizu MX4 szczyci obecności 2GB RAM. Ten sam numer to i M2 Uwaga. W pierwszym modelu zintegrowanego pojemności może być 16 GB, 32 GB lub 64 GB. Ale w zbiorniku M2 Uwaga osadzone repozytorium informacji może być 16 GB lub 32 GB. To jest wersja z 64 GB nie dzieje. Ale nawet 16 GB dla wygodnej pracy do tej pory jest mało. Jednym z kluczowych wad MX4 – jest brak gniazda na karty flash -. Ale M2 Uwaga właściciele będą musieli dokonać wyboru: albo zainstalować kartę SIM drugiego operatora telefonii komórkowej, lub zewnętrznego urządzenia pamięci masowej, maksymalną ilość pamięci, która może być 128 GB. Z punktu widzenia odzysku możliwe optymalne wykorzystanie usług w chmurze. Na przykład w tym samym Yandex twardym można przechowywać zdjęcia, filmy, numery telefonów, książki, muzykę i inne najważniejsze informacje dla Ciebie. Jeśli smartfon nie działa lub zostały skradzione, najcenniejsze dane w tym samym czasie nie zostaną utracone z jakiegokolwiek powodu. Reszta podsystemu pamięci w MX4 i M2 Uwaga przybliżeniu identyczne.

autonomia

Przegląd smartfon Meizu M2 Uwaga wskazuje, że sprawa nie rozumie. W związku z tym, że bateria nie jest odłączany od niego. Z jednej strony, to poprawia jakość zespołu mieszkaniowego. Ale z drugiej strony, naprawa smartfon Meizu model ten jest skomplikowany przez kilka razy. Pojemność baterii Uwaga kompletnego M2 jest 3100 mAh. Dodaj do tego rozmiaru ekranu 5,5 cala i rozdzielczości 1920×1080 i procesorem 8-rdzeniowego, który może pochwalić się wysoką efektywnością energetyczną, a my dostajemy 1 dzień pracy o średnim poziomie obciążenia urządzenia. Z kolei pojemność baterii na MX4 jest tym samym 3100 mAh. W tym rozmiarze ekranu miał trochę mniej (5,36 cala), ale o wyższej rozdzielczości – 1920h1152 i bardziej energooszczędnego procesora. Wszystko to pozwala nam mieć podobny tryb dotarcia 1,5-2 dni. Dlatego pozycja autonomii korzystnym wygląda dokładnie MX4.

Komunikowanie

Praktycznie taki sam zestaw interfejsów są wyposażone smartfony danych Meizu. Opinie na temat tego często podkreślają. Lista sposobów wymiany danych między nimi jest taka:

 • Głównym sposobem, aby uzyskać informacje z globalnej sieci – „Wi-Fi”. Lista obsługiwanych standardów bezprzewodowej metody transmisji informacji z tych gadżetów są niemal identyczne. Jedyną różnicą jest to, że może pochwalić MX4 wsparcie dla nowszych i bardziej wersją „Wi-Fi» high-speed – ac «». Ale M2 Uwaga nie obsługuje takie sieci.
 • Jako pierwsze urządzenie i drugiego nadajnika wyposażonego w „Bluetooth” 4. generacji.
 • Oba urządzenia obsługują LTE mobilnych sieciach GSM i 3G.
 • M2 Uwaga pod względem nawigacji może pracować tylko z systemem GPS. Ale w MX4, z wyjątkiem GPS, że wdrożył poparcie dla „GLONASS”.
 • A oto lista interfejsów przewodowych w MX4 i identycznym m2 Uwaga: micro-YUSB i, oczywiście, 3,5-mm audiodzhek.

składnik oprogramowania

dość stary, jak na dzisiejsze standardy, z numerem seryjnym w wersji 4.4 „Android” system operacyjny został zainstalowany na MX4. Na nim zainstalowany opatentowaną powłokę producenta – Flyme OS w wersji 4.0. Jego interfejs ma wiele wspólnego z najnowszymi iOS modyfikacjami. Jak wspomniano powyżej, zamiast zwykłego zarządzania 3 przyciski na ten gadżet jest tylko jedna. Dlatego większość operacji wykonuje się za pomocą gestów. Etykiety wszelkich zainstalowanych aplikacji są umieszczone na pulpicie (single menu dla tego nie jest w zestawie). Jeśli to konieczne, w osobnym folderze do grupy podobnych programów w innych celach.

Pod względem oprogramowania systemowego jest znacznie bardziej interesująca wyglądać smartfon Meizu M2. Recenzje wskazują na obecność „Android” w wersji 5.0 już, a Flyme OS w tym przypadku będzie wskaźnik 4,5. W rezultacie, w tym ostatnim przypadku, można zainstalować wszystkie aplikacje, w tym 64-bitowych. Procesor i oprogramowanie systemowe pozwalają. Ale oto najbardziej wymagających zabawki w tym przypadku nie mogą być problemy. Na przykład, w grze o nazwie NOVA3 w niektórych przypadkach odnotowano spadek liczby klatek na sekundę wyjściowych, a to jest niezwykle negatywny wpływ na przebieg rozgrywki.

koszt

Smartfon Meizu M2 słowo Uwaga w konfiguracji podstawowej (to znaczy, 2 GB RAM, pamięci wewnętrznej 16 GB) szacuje się na 170 $. Bardziej zaawansowana wersja niego z takim samym 2 GB pamięci RAM i 32 GB „na pokładzie” jest już szacuje się na $ 230 WE. Zasadnicza różnica między nimi, a ilość pamięci, jeśli jest to konieczne, może być znacznie zwiększona (do 128 GB) za pomocą karty pamięci (w tym przypadku będzie poświęcić drugiej karty SIM). Najbardziej „tania wersja» MX4 – w szarej obudowie z 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej – szacuje się na $. 265 Jeśli trzeba to urządzenie o takich samych parametrach i w białej obudowie, trzeba tę kwotę powiększoną o kolejne 20 $. Ale sprawa złoto będzie kosztować więcej w tych samych parametrów urządzenia – 300 dolarów. Bardziej „zaawansowanych” wersja MX4 o zwiększonej zintegrowanej pamięci 32 GB i szare ciało jest warte $ 335. 340 $ będzie kosztować tyle samo, ale w białej obudowie. Złoto przypadku podobnej charakterystyce będzie kosztować $ 370. MX4 wersja z 64 GB został wydany w limitowanej edycji. Znajdź go w sprzedaży nie jest już możliwe. Z ceny bardziej przystępne pozycja wygląda m2 Uwaga, ale jego zasobów sprzętowych bardziej skromne.

Właściciele opinia

Pewna krytyka jest właściciele smartfon Meizu MX4. Opinię o nim wskazuje na możliwe problemy z przegrzaniem i niezawodności. Okresowo odmówiono jego komponenty, takie jak głównych przycisków sterujących i portów micro-YUSB. Wszystkie te problemy można rozwiązać jedynie za pomocą centrum serwisowego. Jeśli urządzenie zostało zakupione na oficjalnej gwarancji, problemy z naprawą nie powinno być. W związku z tym lepszym graczem Meizu m2 Uwaga smartphone. Recenzje wskazują na brak poprzednio cytowanych wad. Ale korzyści z tych urządzeń jest naprawdę dużo:

 • Wysoka jakość wykonania.
 • CPU bardzo wydajne.
 • Dobrze zorganizowana podsystem pamięci.
 • Duży i jasny ekran.
 • Wysokiej jakości zdjęcia i wideo, otrzymane przez głównych komór.

A co mamy w końcu?

Smartfon Meizu modelu MX4, choć wydany znacznie wcześniej i jest warta więcej, wydaje się korzystne, aby zakupić plan. Przyczynia się to do wielu czynników: bardziej skutecznego napełniania sprzętu, poprawę efektywności energetycznej oraz stopień autonomii devaysa znacząco poprawiła kamerę główną. Z kolei M2 Uwaga może sprzeciwić się większy wyświetlacz, niższe koszty i praktycznie najnowszą wersję systemu operacyjnego z obsługą 64-bitowego przetwarzania danych oraz możliwość zainstalowania oprogramowania na najlepsze. Jeśli którykolwiek z tych trzech powiększonej m2 Uwaga ważne jest dla Ciebie, to lepiej wybrać. I rzeczywiście, parametry, funkcje i wydajność we wszystkich innych przypadkach będzie znacznie lepszy smartfon Meizu MX4. Opinie, to tylko potwierdza. Oczywiście, ten smartfon jest wart o wiele droższe, ale dla wszystkich jakości musi zapłacić. I to jest właśnie przypadek, kiedy lepiej jest zapłacić więcej i uzyskać wysokiej jakości gadżetów.