590 Shares 9423 views

Wymienny głośnik iPhone 4: samodoskonalenie


Bez skazy technicznie i elegancko wizualnie, iPhone-4 ustąpiła miejsca popularności popularności jego kolegów iPhone-4. Ale mają wiele wspólnego.

W jakich przypadkach wymiana dynamiki iPhone 4 jest obowiązkowa?

Dźwięk emitowany z polifonicznego głośnika telefonu czasem traci soczystość i zdolność do przyjemnego głosu tonalnego. Cała wina wody, mechaniczne uszkodzenie, a nawet częste korzystanie z telefonu jako odtwarzacza przy maksymalnym poziomie głośności. Oczywiście, małżeństwo fabryczne również nie powinno być dyskontowane, mimo że nienaganna reputacja firmy Apple. Zastąpienie dynamiki iPhone'a w tym przypadku jest nieuniknionym procesem, który po przeczytaniu artykułu stanie się zrozumiały i podstawowy w realizacji.

Gdzie można uzyskać głośnik dla "chudego" iPhone'a?

Dzisiaj takie pytanie jest rozwiązane dość łatwo. Praktycznie w każdym mieście są wyspecjalizowane sklepy, które sprzedają akcesoria do telefonów komórkowych. W nieobecności tych można uciekać się do pomocy w warsztacie napraw telefonii komórkowej, w którym wymiana głośnika iPhone-4 – jest normalną operacją. Fakt ten zobowiązuje tylko warsztat do posiadania wymaganych części. Najprawdopodobniej nie będziesz odmówił sprzedaży bardzo potrzebnych szczegółów. Jedyna trudność może powstać tylko wtedy, gdy sprzedajesz nie oryginalny głośnik, ale kopię producenta innego producenta, który może znacznie wpłynąć na jakość odtwarzanego dźwięku i, oczywiście, długowieczność pracy. Zazwyczaj kopia jest znacznie tańsza od oryginału.

Przygotowujemy miejsce i narzędzie pracy

Miejsce, w którym będziesz wymieniał głośnik iPhone 4, musisz wybrać najbardziej wygodne. Nie ustawiaj w przejściu ani w pobliżu drzwi, ponieważ w najbardziej krytycznym momencie można zapobiec lub przypadkowo wepchnąć. Powierzchnia stołu powinna być pozioma i bez dodatkowych elementów, a oświetlenie – wystarczające, aby nie zmęczyć wzroku. Z potrzebnych narzędzi: śrubokręty w kształcie krzyżyków i pistoletów typu iPhone, pinceta i plastikowa szpatułka. Ostatni element jest pożądany, ponieważ może być zastąpiony konwencjonalną kartą plastikową (konieczne jest odłączenie złączy pętelkowych i ekranów).

Instrukcja krok po kroku: bezpośredni proces wymiany

Wymiana głośnika iPhone-4 odbywa się stopniowo. Wszystkie operacje demontażu są opisane, gdy telefon jest skierowany w dół.

  • W dolnym końcu telefonu odkręć dwie śruby i zdejmij tylną pokrywę.
  • Odłączamy złącze kabla akumulatora znajdującego się pod ekranem ochronnym.
  • Zdejmij ekran ochronny z złącza pętli dolnej (w pobliżu usuniętego kabla akumulatora).
  • Odłączamy dolną pętlę od płyty głównej.

Należy zauważyć, że naprawa iPhone-4 związana z wymianą głośnika polifonicznego zostanie zakończona na tym etapie, ponieważ można wymienić jednostkę polifoniczną 4s bez konieczności demontażu płyty głównej. Dalej.

  • Odkręcamy i usuń górny ekran ochronny, lewy górny róg.
  • Usuwamy kamerę i wyłączamy wszystkie pociągi górnej części telefonu.
  • Wyjdziemy z szuflady na karty SIM i zdejmujemy płytę systemową, która jest mocowana na czterech śrubach.
  • Odkręcamy i usuwamy zespół polifonii, po uprzednim odłączeniu kabla koncentrycznego – plastikowego modułu na dwóch śrubach. To jest głośnik polifoniczny.
  • Instalujemy nowy głośnik, czyli blok polifoniczny i ze szczególną uwagą zbieramy telefon.

Podsumowując

Uwaga przede wszystkim! Nie rozpraszaj uwagi, konieczne jest doprowadzenie sprawy do kresu. Nie spiesz się, ty się powiedzie. Pamiętaj, że wkręty i części, które pozostają po zmontowaniu telefonu na stole, nie mogą być zbędne. Wszystko powinno być na miejscu!