446 Shares 5496 views

Jaki jest ucieczka? struktura ucieczka

Nadziemną część rośliny o nazwie określenie „ucieczka”. Struktura jest to, ze względu na pełnione funkcje. Oczywiście, każdy organ jest niezbędny i określa możliwość istnienia gatunku. Funkcje odżywiania, procesy wzrostu, zdolność do przystosowania się – to tylko niektóre z najważniejszych funkcji widocznej części organizmów roślinnych.

Biologia: Struktura ucieczka

Morfologia odróżnić osiowe i boczne części ciała: łodygi i liści. Struktura zakładu trafia zachwyca różnorodność: od mikroskopijnych rzęsy wodnej do gigantycznego lasu sekwoja. Wynika to z różnych konstrukcji z elementów części z powietrza, związanych z warunkami środowiska i warunków klimatycznych. Istnieją również skrócone pędy – embrionalne nerki.

Mocowanie arkusza umieścić część wału jest nazywany węzłem i kąta, który tworzy się pomiędzy nimi, – piersi. Istnieje specjalizuje nerkę, tworząc liści lub kwiatów. Odległość pomiędzy dwoma miejscami mocowania liści nazywa pełnoekranową.

trzon

Struktura ucieczka początkowo zależy od kierunku wzrostu i położenie w przestrzeni łodygi. W zależności od tych cech odróżnić wyprostowany, pełzanie, indeksowania, wspinaczka i przywiązanie typy. Pędy i zróżnicowany charakter powierzchni. To może być nagi lub z procesami, gładka lub chropowata. Jeśli wyciąć łodygi na krzyż, to jest możliwe, aby określić kształt: okrągły, prążkowane, z wieloma powierzchniami lub spłaszczone.

Wąsy truskawki są również jej ucieczki, mając skrócone międzywęźla.

W zależności od formy życia odróżnić zielnych i zdrewniałych łodygach. Pierwszy nie ma miazgi – po stronie tkaniny edukacyjnego. W pierwszych latach życia są podobne w wyglądzie do nowych pędów drzew i krzewów. Są w kolorze zielonym i są zdolne do fotosyntezy. Ponieważ są zdrewniałe biegiem czasu coraz bardziej wytrzymałe. Są one w stanie utrzymać duże owoce i wytrzymać silne podmuchy wiatru.

Typy łodyg

W zależności od cech cyklu rozwoju roślin może być jedno-, dwu-, i długoterminowe. Na przykład, aster więdną jesienią, po czym całkowite zamarcie. W innych rozwijających marchew i buraki. W pierwszym roku życia, tworzą korzenie, które są jednostkami przechowywanych składników odżywczych. Na jesieni matryc macierzystych. Ale roślina jest w postaci zmodyfikowanej macierzystych. Wraz z nadejściem korzystnych warunków dla ucieczki odrasta. W tym przypadku, w drugim roku życia na niej powstają w wyniku nasion kwiatowych, przez który rozmnażanych roślin.

cykl życia roślin wieloletnich, należy rozważyć badając cechy strukturalne iglastych pędów. Ten krzew lub drzewo z jednym silnym macierzystych – bagażnik. Jej rozwój zaczyna się od kiełkowania nasion. utworzone sadzonkę, a po wyniku jego wzrost – dorosłej rośliny. Kończy cykl życia roślin wieloletnich śmierci. Iglaki są uważane za prawdziwe stulatków. Na przykład, mieszka sosny na około 400 lat, świerk – do 500, a jałowiec – aż 1000!

arkusz

Boczna część pędu na co najmniej funkcjonalną i różnorodna. Zapewnia sprężone powietrze, transpiracja – odparowanie wody z powierzchni wegetatywnego rozmnażania. Uciec, którego struktura obuslovlovleno wykonywane funkcje, charakteryzuje różnorodność liści.

Kaktus Igły konieczne zmniejszenie ilości odparowanej wilgoci. Dłoniasty szerokie u kasztanowca, wręcz przeciwnie, zwiększa jego ilość.

Liście z jednej płyty o nazwie proste, ale z kilkoma znajduje się na tym samym ogonku – kompleks. je rozważa, można zauważyć pewien wzór. Tworzy żyły. Ten fibrovascular wiązki materiału przewodzącego. Przez naturę venation wyróżnieniem liści z siatką (klon, jabłko), równoległy (kukurydza, żyto) i łuku (babki lilia) veining.

Phyllotaxy

Uciec, którego struktura zależy od ilości otrzymanej energii słonecznej, charakteryzuje się innym układem liści na łodydze. W przypadku układu spiralny powstaje następna, jeśli koło – odwrotnie, lub verticillate.

W przyrodzie nie istnieją rośliny, które nie aktualizują się liści. Resetuje i sosna, jodła. Od upadku, nie wszystkie liście na raz, zawiadomienia nikt.

modyfikacje ucieczki

Kiedy trzeba wykonać dodatkowe funkcje pędy i ich części składowe są modyfikowane. Liście mogą być przekształcone w kolce lub skale. I drapieżniki roślin, są w stanie złapać i strawić małe owady.

Charakterystyka struktury korekcyjnej można rozważyć przykład żarówek. Jej płaski zmodyfikowany macierzystych nazywa się „podstawową płytę”. Ma ona kilka rodzajów liści: soczyste – do magazynowania wody i składników odżywczych, suche – dla ochrony. Ponadto, nerki w obecności wystarczającej ilości wody rosną młodych liści. Z łodygi wyrasta również włóknistą system korzeniowy.

Bulw topinamburu, który nazywany jest również karczoch stanowią również modyfikacji escape – bulw. Na zagęszczonej mięsiste łodygi są rubtsevidnye pąki, z których wyrastają pędy.

Pęd podziemny z długie międzywęźla są kłącza. Są one podobne do batem, dobrze rozwinięte mechaniczną i przewodzącego materiału. Nerka znajduje się na kłączy utworzona liści. Ci, którzy są nowe cech strukturalnych kłączy, wierzą, że jeśli pozbyć liści, cała roślina umiera. Jednak opinia ta jest błędna, ponieważ główną część rośliny jest chroniony i znajduje się pod ziemią.

Zależność struktury i funkcji

Struktura ucieczka zależy od pełnionych funkcji. To może być udowodnione poprzez uwzględnienie elementów struktury jego części. Arkusz jest pokryta żywej tkanki na zewnątrz skóry, w której znajdują się otwory – szparki. Są one niezbędne dla ochrony i wymiany gazowej. Te wewnętrzne arkusza reprezentowane pończochę i tkanki chlorofilu, który jest odpowiedzialny za autotroficznej odżywiania całej rośliny. Elementy przewodzące i tkanek mechanicznych, żył formowania, są podstawą do transportu całej gamy niezbędnych składników odżywczych.

Wegetatywne organy roślin są root (podziemna część) i ucieka. Struktura części generatywnych nie pozwala im na wykonywanie tych funkcji. Przeprowadzają proces rozmnażania płciowego i rozmnażania roślin. Ale rozwija się kwiat na łodydze, a dla jego rozwoju niezbędnych substancji organicznych powstających w liściach.

Można stwierdzić, że instalacja jest jednym organizmem, funkcjonowania elementy są połączone ze sobą.