123 Shares 7828 views

Elektromagnes z rękami, albo znaleźć igłę w stogu siana

Kwestia, jak zrobić magnes własnymi rękami, od czasu do czasu przychodzi do każdego złota rączka w domu. Czasami konieczne jest zebranie pozostałości metalowych wiórów po hydraulicznej i inne prace lub czystego wiercone wąski otwór. Jeśli na stałe dołączyć do śrubokręt z magnesem, a następnie po pewnym czasie zaczyna primagnichivat śruby śrubokręt i paznokcie. A może, w rzeczywistości jest to konieczne, aby znaleźć igłę? Cóż, jeśli nie w stogu siana, przypadkowo spadł na dywan. Najprostszym sposobem dla tych celów zrobić elektromagnes z ich rąk. Zwłaszcza z powodu swojej złożonej produkcji oraz kosztowne części są wymagane.

Prosty magnes z rąk mogą być wykonane w następujący sposób. Po pierwsze, trzeba wykonać rdzeń elektromagnesu. Dla tego ideału duża paznokci. To musi świecić na czerwono i poczekać, aż ostygnie siebie. Następnie wyjąć gwóźdź ze skali i złożyć na pół. Aby to zrobić, po prostu umieścić go na końcach kawałki drewna i młot na odwrocie. Doprowadzi to do znacznego wygięcia paznokcia, to nie będzie zbyt mocno zginać go do końca. Kiedy już wygięty gwóźdź, ostre części pliku Odciąć końcówkę i głowę gwoździem.

Następnie w celu wytworzenia cewki. Składa się z kilku części. Szyjki macicy – prostokąt 37h48 mm. Należy wyciąć z papieru. Ponadto papier wycinanie dwóch Korona oporową, która stanowi prostokątów 48h3 mm. Dwa z obrzeżem w postaci podkładki o wewnętrznej średnicy 7 mm i zewnętrzną – 19 mm, zgodnie z kartonu, a następnie dokładnie cięte.

W celu zmontowania szyjka ma wzór powoduje, że warstwy klejowe w miejscach nie stykają się z rdzeniem. Następnie wąski bok (37 mm) nawinięto na szyjce paznokci. Powinien on swobodnie poruszać się wzdłuż trzpienia w górę iw dół. Teraz stawiamy na jednej krawędzi górnej i dolnej części szyi. Olej oporne trzepaczki kleju i ich rany na szyi. One wklejone felgi.

Po wyschnięciu kleju, wziąć 15-20 metrów radioprovoda dla izolacji uzwojeń 0,1-0,2 mm. Owiń ją na szpulę. W takim przypadku należy pozostawić końce drutu o długości 10 cm każdy. Wiatr musi dokładnie każdy zakręt leżał poza ściśle poprzedniego. Przez uzwojenie jakość zależy od tego, jak potężny jest elektromagnes. rąk własnych pierwsza warstwa uzwojenia zostanie wykonany bardzo szybko, ale już inni pójść łatwo. Każda seria nawijania, to jest pożądane, aby owinąć dwie warstwy bibułki. Po zakończeniu nawijania cewki jest owinięta na niej taśmą izolacyjną. Oba końce cewki powinien być oczyszczone (w celu usunięcia izolacji z nich).

Dołącz klucz elektromagnesu i baterię. Można powiedzieć, że elektromagnes jest wykonany własnymi rękami.

Dla wygody, zawieszamy elektromagnes do kranu że można wyciągnąć z projektantem, lub po prostu przywiązany do kija. można po prostu trzymać go w rękach. Aby zademonstrować działanie elektromagnesu wystarczy doprowadzić go do wszelkich wyrobów żelaznych i włączyć zasilanie z kluczem. Wykonane elektromagnes przyciągnie obiekt żelaza. On będzie trzymać aż zasilanie jest włączone (czyli dopóki klucz jest w pozycji „on” lub aż akumulator jest rozładowany).

Z elektromagnetycznym technologii można bez wiązania podnosić ciężkie towary ciężar i jako całość, jak również liczne i małe. Pozwala to zaoszczędzić ogromną ilość czasu. Sobie wyobrazić ile czasu jest potrzebne do przeniesienia 1000 drobnych przedmiotów żelaznych z jednego miejsca do drugiego na własnych bez korzystania potężny elektromagnes. Z rękami mały zespół pracowników zrobi to w najlepszym dniem, a elektromagnes w stanie poradzić sobie z tym zadaniem w ciągu jednej minuty.