777 Shares 7194 views

Muzeum Zbrojownia w Moskwie: historia, wystawy, wycieczki

Muzeum Zbrojownia w Moskwie (oficjalna nazwa – Centralne Muzeum Sił Zbrojnych), high tech, i przyciąga wielu ludzi. Nie będzie interesujący nie tylko do wąskich specjalistów, którzy zajmują się małe ramiona, ale także zwykłych obywateli, którzy są zainteresowani w historii swojego kraju.

Gdzie jest muzeum?

Centralne Muzeum Sił Zbrojnych – wojskowy muzeum historii, znajduje się w stolicy Rosji. Można go znaleźć na ulicy Wojska radzieckie, numer 2 budynków.

W rzeczywistości, małe ramiona muzeum w Moskwie jest największą tego typu instytucją na świecie. On zgłasza do Ministerstwa Obrony i odzwierciedla całą historię Sił Zbrojnych w kraju, począwszy od momentu ich powstawania i do naszych czasów. Oddział muzeum stoi pamiątkowy konto Żukow, który znajduje się w gmachu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych.

pierwsze muzeum broni w Moskwie został założony w 1919 roku. Dziś znajduje się w eleganckim okazałym budynku, który został zaprojektowany przez architekta Borisom Barhinym. Na swoim nowym muzeum historii lokalizacji poświęconej Sił Zbrojnych Rosji, zostało otwarte w przeddzień 20. rocznicy Dnia Zwycięstwa – 8 maja 1965 r.

O muzeum

Martial banery i nagrody, różne dokumenty, stare fotografie, rzeczy osobiste zwykłych żołnierzy i, oczywiście, małe broni z różnych epok – wszystko to można zobaczyć odwiedzając Metropolitan Museum of broni. Zdjęcie jednego ze swoich eksponatów można zobaczyć poniżej.

instytucja fundusz ogólnego ma ponad 800 tysięcy eksponatów. Muzeum Zbrojownia w Moskwie ciągle posiada różne wystawy. Co więcej, nie tylko w domu, ale także w innych miastach i regionach kraju. W tym samym muzeum wystawy stałej, przydzielane w porządku chronologicznym:

  • „Wojna domowa”.
  • „Rosyjskie Siły Zbrojne w okresie 1921-1941 lat.”
  • „Wielkiej Wojny Ojczyźnianej”.
  • „Siły Zbrojne w okresie powojennym”.

Ponadto, w 2008 roku otwarto nową wystawę zatytułowaną „Kaukaz. Pięć dni w sierpniu,” poświęcony konfliktu w Osetii Południowej.

muzeum historyczne

Pomysł utworzenia muzeum broni w Moskwie pojawił się w 1919 roku, kiedy to walki trwały do wojny domowej. Jednak w tym roku zorganizowano pierwsze wystawy. W 1922 roku muzeum otrzymało zezwolenie na pobyt stały – to był stary dwór na Kropotkin ulicy (obecnie znajduje się muzeum A. S. Puszkina). Jednak w 1924 roku został przeniesiony do jednego z budynków Akademii Wojskowej, jak w rodzinnym domu po prostu nie było wystarczająco dużo miejsca na organizację wystaw.

Pracownicy muzeum aktywnie działał w czasie II wojny światowej. Wszystko, co nie zostało popełnione mniej niż dwudziestu wypraw do przodu, podczas którego zostały zebrane ogromną liczbę cennych zabytków i pomników dokumentalnych.

08 maja 1965 – ważna data dla instytucji. W tym dniu, Muzeum Sił Zbrojnych, ale jego nowego budynku na ulicy Armii Radzieckiej, gdzie jest dzisiaj.

Muzeum Zbrojownia w Moskwie wycieczki

Siły zbrojne Centralne Muzeum zawsze czeka na zwiedzających. Jego personel chętnie przeprowadzić profesjonalną i ciekawą wycieczkę dla Ciebie. Odwiedzający będą uczyć się o historii i odmian broni małokalibrowej.

Gospodarze muzealne zarówno ogólne wycieczki i tematycznych. Koszt jednej takiej trasy dla grupy 20 osób wynosi 2500 rubli (dla studentów) i 3000 rubli (dla dorosłych).

Oczywiście, można odwiedzić muzeum bez przewodnika. Wpisowe – 150 rubli (dla studentów, uczniów i rencistów – dwa razy mniej). Ponadto, niektóre z dni w roku wejściu muzeum jest absolutnie za darmo (09 maja, 18 kwietnia, 18 maja i 23 lutego).

Po zapoznaniu się z historią rosyjskiej broni strzeleckiej, to jest możliwe, aby odwiedzić konkretny Kitchen przedniej znajduje się tutaj. Może ona nie tylko smaczne, ale także poczuć atmosferę życia wojskowego. Dobrze, że dzieci naprawdę lubią obszar w pobliżu muzeum, gdzie organizował wielką wystawę technik bojowych plenerowych. To zebrano 157 sztuk pojazdów wojskowych. Wśród nich – zbiorniki o różnym modyfikacjom, śmigłowców wojskowych, zaawansowanych pocisków, systemów obrony powietrznej i tak dalej.

Muzeum posiada również bronie są sklepy z pamiątkami, gdzie można kupić małą kopię każdej bojowej maszyny, wojskowych książek i innych ciekawych rzeczy do pamięci.

Victory Banner

Być może głównym relikwia, przechowywany w muzeum, jest bardzo rzeczą szyldem Victory, która została podniesiona przez żołnierzy radzieckich na dachu Reichstagu przechwycony. Dziś jest nieoficjalnym symbolem zwycięstwa w II wojnie światowej i jest czerwona flaga wielkość 188 o 82 centymetrów, który przedstawia główne symbole ZSRR – sierp i młot oraz pięcioramienna gwiazda.

Banner na dachu niemieckim Reichstagu wywieszono trzech żołnierzy radzieckich – rosyjski Michaił Jegorow, Aleksiej Berest Ukrainy i Gruzji Meliton Kantaria. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w maju 1945 roku o 3 nad ranem.

Konkludując

Centralne Muzeum Sił Zbrojnych w Moskwie – to miejsce, gdzie ogromny zbiór broni małokalibrowej. Nie będzie interesujący zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Na dziedzińcu muzeum eksponowana różnego rodzaju sprzętu wojskowego – od czołgów i haubic, które były używane w czasie II wojny światowej – do najnowszych modeli rosyjskiego sprzętu wojskowego.