590 Shares 8145 views

Jabłkowym z mleka skondensowanego na zimę: puree „Nezhenka”

Oferujemy znajomych z prostym przepisem na przygotowanie sosu jabłkowego w domu. To puree jest odpowiednia dla tych, którzy są już zmęczeni standardowej wersji dżemu z jabłek. Najciekawsze jest to, że koniecznie trzeba spróbować dziecka. Jabłkowy z zagęszczonego mleka w zimie jest bardzo prosty do przygotowania. I można go używać jako nadzienie do ciast, naleśników i innych wypieków.


Numer 1. Przepis Puree "Softy"

Aby przygotować puree z jabłek, będziemy potrzebować:

 • 2,5 kg jabłek;
 • pół cyny mleko skondensowane;
 • 1/2 Art. woda;
 • ćwierć szklanki cukru.

Receptura „Softy” puree z zagęszczonego mleka składa się z trzech etapów. Pierwszym krokiem jest zaangażowany w przetwórstwie owoców. Wyczyścić jabłko ze skóry i nasion, pokroić na kawałki, ale małe. Rozkładamy na patelni, wlać wodę gdzieś na czubku palca wprowadzonego do pieca. To wszystko jest dręczony około pół godziny na małym ogniu, aż pół-miękki. Ważne jest, aby stale mieszać do jabłek nie jest spalony.

Jeśli obejrzałeś jabłka zaczną być gotowane miękkie, dodać cukier, wymieszać, dać do wrzenia. Dodać mleko skondensowane. Degustacji. Jeśli masz słodycze, można dodać mleko skondensowane lub cukru i może być jedno i drugie. Waga musi gotować przez kolejne 5 minut, a następnie za pomocą ręcznie trzepaczka swój blender do uzyskania jednorodności. Dalej rozkładać puree w sterylnych słoików. Blisko, zawinąć ciepły koc i poczekać aż całkowicie cool.

Numer 2. Przepis Puree dziecko bez cukru

Jabłkowym z mleka skondensowanego w zimie mogą być gotowane bez cukru. Trzeba tylko jabłka (4 kg) i mleko skondensowane (1 słój).

Owoce moich ostrożnie wyciąć plasterki bez rdzenia. Rozkładamy do miski, napełnij wodą (całkowicie pokryte). Gotować do miękkości państwa. Dajemy cool. Jabłka przez sito. Skondensowane wlewa się puree. Ponownie wprowadzone na płytki i ogrzewa się, ciągle mieszając. Wlać do małych słoików, sterylizować przez 30-40 minut po ugotowaniu. Zamknij. Farbować chłodno, odwracając do góry nogami.

Przepis № 3. przecieru multivarka

W multivarka również możliwe, aby jabłkowym z mleka skondensowanego. Przepis w tym przypadku nie zawiera cukru, a także poprzednie. wziąć:

 • 4 kg jabłek;
 • 300g mleko skondensowane;
 • szklanki wody.

Jeśli w domu jest takie wspaniałe jak multivarka asystent, to grzech nie skorzystać. Aby rozpocząć z nim prosterilizuem małych banków, które będą przechowywane puree jabłka z mleka skondensowanego. Aby to zrobić, stawiamy w misce świeżo umytych słoikach, zalać wodą w nich, pokryte kapelusza, napełnić wodą do znaku maksymalnej miski. Zamknij pokrywę urządzenia, włączyć program „Para”, ustawić timer na 40 minut. Suszone puszki.

Wyczyścić jabłko ze skóry i nasion. Pokroić na małe kawałki, umieścić w multivarku. Wlać wodę. Zainstalować program „gasił” przez 40 minut. W procesie gotowania jabłka wymieszać kilkakrotnie. Aby owoce mają dla pożądanej konsystencji puree, ubij je do blendera. Dalej jeszcze przeniesiony do kubka i wlać mleko skondensowane protushivaem kolejne 10 minut. Gotowy smaczne wylano do słoików, zwijać.

Przepis № 4. Puree „skróconego”

Oferują gotować jabłkowym z mleka skondensowanego, którego receptura nie zawiera zakup mleka skondensowanego. Ale wśród składników obecnych naturalnego mleka i cukru, który będzie mleko skondensowane godnego zastępstwa. A co najważniejsze – do smaku tego przysmaku nie można odróżnić od zacieru zawierającego mleko skondensowane ze sklepu! Bardzo dużą zaletą tego pyszne, że jeśli jej bicz z masłem (mała ilość), można uzyskać bardzo ciekawy i oryginalny tort domu. Dla tłuczone ziemniaki, musimy:

 • 4 kg jabłek;
 • 3 kg cukru;
 • 1 szklanka sody oczyszczonej.
 • 3 litrów mleka.

Przygotowując ten jabłkowym jest łatwe z mleka skondensowanego na zimę. Owoce, jak zwykle, oczyszczone ze skóry i nasion. Pokroić plastry, zalać wodą sodową, przytrzymaj przez dwie godziny. Nie bój się o sody, smak nie będą odczuwalne. Ale pomoże zmiękczyć owoce tak, że są one przekształcone w jednolitą masę, razem z mlekiem i cukrem.

Kiedy godzina druga minęła, jabłka umyć dokładnie pod bieżącą wodą. Wchodzisz na patelni, dodać cukier i wlać mleko. Gotować na małym ogniu przez dwie godziny.

Otrzymaną masę, dzieląc się na małe porcje, ubij miksera. Jest to możliwe, jako opcję, poprzez sito. Jest to już wedle własnego uznania. Ponownie umieścić na talerzu, dając wrzenia, gotować przez 10 minut.

Napełnić „mleko skondensowane”, to jest nasze puree jabłka w sterylnych słojach, roll up, przewracać do góry nogami i pozostawia do ostygnięcia.

Kilka słów na zakończenie

Widzieliście, że jabłko puree z mleka skondensowanego gotować zimy nie jest trudne. Tak, i specjalne wydatki przedstawione przepisy nie wymagają. Ale najważniejsze jest to, że można nawet najbardziej zapalonych kapryśna przekonać jeść takie pyszne. I nawet jeśli dziecko nie lubi jabłka, to będzie w stanie uzyskać przynajmniej niewielką część tych zdrowych owoców i witamin zawartych w nich z puree.