335 Shares 7054 views

Inkubator domowy „Warstwy”. Inkubator „Warstwy”: opis, instrukcje, recenzje. Porównaj inkubatora „warstwy” do rówieśników

Sprzedam kury na rynku niekoniecznie jest dzisiaj. Jak brojlerów i kur niosek można uzyskać niezależnie kupując inkubatorze. Wszystkie modele z takich urządzeń jest ogromna ilość. Jednym z najbardziej popularnych wśród właścicieli domów prywatnych gospodarstw domowych jest inkubator „warstwy” – BI-2 i BI-1. O co specyfikacji urządzenia jest inna, i porozmawiamy później.


Opis modelu

„warstwy” – inkubator, w którym struktura składa się z następujących elementów:

  • Jednostka sterująca jest odpowiedzialny za podstawowy model automatycznych funkcjach: utrzymanie temperatury i wilgotności, jak również jak jaja obrót w określonych odstępach czasu.
  • Automatyczna aparatura rewolucja podłączony do sieci.
  • LED montowane na tylnej stronie okładki wymaganej do oświetlania przestrzeni wewnętrznej.
  • 4 pod kraty jaj płytowych.
  • Ultradźwiękowy parownik wody.
  • Dostarczyć do uzupełniania wody.
  • Dwie diody na górnej pokrywie (kontrola poziomu wody, temperatura i obecność prądu w sieci).

Wykonane inkubator „warstwy” pianki. W grubych dolne tace mają wybrania, w których, aby utrzymać pożądaną wilgotność powietrza w urządzeniu jest wypełniony wodą. To powinno być wykonane w taki sposób, że ciecz jest całkowicie pokryty i czujnik parownika. Górna pokrywa posiada małe okno z inkubatora, zamkniętej szklanej. Dołączone do tego produktu Księdze Drobiu i instrukcji. Management „Warstwy” nie jest zbyt trudne. This- pełni automatyczny inkubator. I wszystko, co trzeba zrobić, aby mogło działać – aby ustawić menu. Dalsze dać małą instrukcję, jak ta operacja jest wykonywana.

Jednostka sterująca: jak skonfigurować menu

Model cyfrowy termostat, a jednocześnie i kontroli wilgotności, a także jaja zamach zamocowany na obudowie urządzenia i jest wyposażony w elektroniczny tablicy wyników. Na lewo od niej są diody kontrolne, a po prawej – trzy przyciski (niektóre modele są w dolnej części tabeli). Pierwszy ( „C”) jest potrzebne do korzystania z menu. Dwa pozostałe zaznaczone znaki „+” i „-” są odpowiedzialni za ustawianie temperatury i wilgotności.

Po naciśnięciu przycisku „C” i przytrzymać go na tablicy wyników wyświetlane litery „C”, a czerwona dioda LED. Zatem jednostka sterująca jest przenoszona do trybu ustawień. Poprzez naciśnięcie przycisku „plus” lub „minus” można wybrać żądaną wartość trybu temperatury. Domyślnie jest to 37,7 stopni.

Naciśnięcie przycisku „C” stawia jednostkę sterującą w jajach coup trybu wyboru zakresu. Ta wartość może zmieniać się w zakresie od 0 do 8 godzin. Następnie kliknij na przycisk „C” pozwala wybrać żądaną wartość wilgotności (51-84%) poprzez ponowne naciśnięcie „C”, można przejść do trybu wyboru czasu inkubacji (1-45 dni). Odliczanie rozpoczyna się od momentu urządzenie do sieci.

Tu, w ten sposób i utworzenia inkubatora. Instrukcje, jak widać, jest w rzeczywistości bardzo proste. Gdy wszystkie ustawienia są dokonywane, przycisk „C” jest wciśnięty po raz ostatni. Następnie całkowitego przekształcenia Inkubator automatycznego sterowania. Aby dowiedzieć się bieżącą wartość wilgotności wewnątrz urządzenia, należy kliknąć na przycisk „+”. Mniej temperatura pokazy. Po naciśnięciu tego przycisku zapala się również na wyświetlaczu wartość wilgotności.

Żywotność baterii

„warstwy” – inkubator, które powinny być stosowane w połączeniu z małym wewnętrznym baterii do 12 woltów. Dla połączenia są dwa zaciski do niej od góry pokrywy urządzenia. Czerwona łączy się z pozytywnym Black, odpowiednio – do minus. W niektórych przypadkach, bateria jest dołączona do inkubatora. W tym przypadku model będzie kosztować nieco droższe.

Właściciele prywatnych działek, którzy chcą kupić inkubator „warstw” należy, między innymi, aby wiedzieć, że gdy jest zasilany z akumulatora nie będzie zaangażowany funkcje, takie jak ruch siatkowej (jaja zamachu), parownik magnetycznego i światła wewnątrz. Tablica wyników pojawi się po podłączeniu do akumulatora „220”. W tym samym czasie, gdy czerwona dioda LED.

Kratowe inkubator „Warstwy”

Tak więc, jesteśmy z wami w każdym szczególe uznać, że jest to inkubator „Warstwy”. Instrukcje dotyczące sposobu korzystania, podane powyżej, mogą komuś pomóc uniknąć błędów w wyprowadzeniu piskląt lub kaczych. Ale, oczywiście, pewne rzeczy są warto zwrócić uwagę przy zakupie. Na przykład, należy spojrzeć na ile jaja przeznaczone urządzenie. Nowoczesne producenci wytwarzają modelom 36-160 sztuk. Najbardziej popularne są urządzenia 77 jaj. Modele z 104 szt. są nieco droższe (około 500 rubli).

Kratowe inkubator „warstwy” na niej specjalnych półek przymocowane do ściany, i przeniesiono za pomocą specjalnego urządzenia za pomocą określonych przedziałach przyjmujących. W rezultacie, istnieje jaja zamachu stanu.

obudowa

Ten podstawowy element inkubator wykonana jest z pianki. Ściana w organizmie są na tyle gruba, aby nie złamać i zatrzymuje ciepło dobrze. Jak wspomniano powyżej, pokrywa ma małe okno, które pozwala na monitorowanie jakości jaja toczące się. Są dziury w ciele i do wentylacji. Na dole znajdują się cztery wgłębienia taca pod wodą. Wlej go przed złożeniem jaj. Najlepiej jest używać wody w temperaturze pokojowej.

Charakterystyka techniczna „Warstwy”

Tak, zbadaliśmy szczegółowo jak skonfigurować inkubatora. Instrukcje dotyczące korzystania z modeli tej marki jest bardzo proste i intuicyjne sterowanie.

Poniżej przedstawiamy tabelę, z której można dowiedzieć się, co różne parametry inkubator „Warstwy” w sposób bardziej szczegółowy.

jaja zamach

automatyczny

dokładność temperatury

1 stopień

termostat typu

analog

pobór mocy

40 W

Wymagane napięcie sieciowe

220

wymiary

67h52h29 cm

waga

2,4 kg

Jak widać, inkubatora „warstwy” – automatyczne we wszystkich urządzeń jest rzeczywiście w użyciu jest bardzo wygodne.

Recenzje modelu

Opinia o inkubatorów właścicieli marki gospodarstw działkowych opracował bardzo dobrze. Pierwsze wzmianki o ich niezawodność i długą żywotność. Ponadto, sieć ma dobre opinie o praktyczność i łatwość obsługi urządzeń tej marki. Inkubatory „warstwy” są lekkie, kompaktowe, wyrafinowane wzornictwo i łatwość zarządzania. elektroniczny wyświetlacz pokazuje temperaturę i wilgotność jest prawdą, nie łamie. Wszystko inne, „warstwy” – inkubator, którego cena jest bardzo niska. Oczywiście, wczasowicze Odnosi się to również do niekwestionowanych zalet tych modeli.

Wśród uchybień odnotowano tylko zbyt łatwy w użyciu pakiet. Pianka ciepło utrzymuje w porządku. Jednak zdezynfekować go po wykluciu dość trudne. Są widoki sieci i kilku nierównomierne rozgrzewanie wewnątrz inkubatora. Różnica temperatur nie jest zbyt widoczny, ale odsetek wylęgowość niewielki wpływ może to mieć. Model baterii tej marki pracują prawidłowo. Kwestia, jak używać inkubatora „warstwy”, absolutnie nie skomplikowane nawet z tego powodu. Temperaturę utrzymuje się na poziomie zaprogramowany. Ale, jak to zwykle prąd zostanie wyłączony na krótki okres czasu, wielu właścicieli takich inkubatorów przy zbyt niskim napięciu w sieci po prostu pokryła je kocami.

Do regulacji temperatury w urządzeniu, większość właścicieli gospodarstw domowych zalecają dodatkowo nabywać termometr alkoholu. Umieścić go bezpośrednio na ruszcie. W ten sposób jest możliwe nie tylko do regulacji temperatury powietrza w komorze, ale również powierzchnię jaja.

Wyświetla pisklęta z użyciem inkubatora (którego cena jest bardzo niska), właściciele większość z prywatnych gospodarstw domowych na osobistym hodowli. Wymiary wszystkich modeli są małe, a zatem uzyskać wystarczającej ilości piskląt, jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces sprzedaży. Chociaż 160 sztuk modelu mogą być odpowiednie do tego celu. Zdolność do wykluwania procentowy w „warstwy” na większość właścicieli tych urządzeń jest to około 85%.

Ceny dla inkubatorów

model kosztów „warstwy” (schemat inkubatora jak i znalazłem bardzo łatwe), nie jest zbyt drogie. W zależności od tego, ile jaj zaprojektowanym urządzeniem, a także dostawcy, cena może wahać się od 4000 do 6000 rubli. Oczywiście, z takim trzaskiem i niezawodność nie jest zbyt drogie. Inkubatory zwykle nabywane przez internet. Ci, którzy chcą kupić ten sprzęt jest przydatna, aby znaleźć dostawcę bliżej, następnie dostawy będą tańsze.

Zalecane opcje wyjściowe

Oczywiście, odsetek coraz kurczaki za pomocą urządzenia takiego jak inkubator dla „kur niosek” jaja, zależy na tym, ile będzie wykonane prawidłowo konfigurację. Temperatura powietrza wewnątrz fabryczne urządzenie jest ustawione na 37,7 stopni. Większość właścicieli działek domowych w kurcząt hodowlanych zaleca się pozostawić go na tym. Dla piskląt inne ustawienia ekonomiczne ptaki mogą mieć zmienić. Czasami, choć niekoniecznie jest to właściciele kurniki zmiany temperatury, w zależności od okresu rozwoju zarodków i jaj. O tym, co powinno być w danym momencie po ułożeniu można znaleźć w tabeli. Również poniżej zalecanych parametrów doświadczonych kurniku właścicieli wilgotności i liczby wymaganych obrotów.

dni inkubacji

Temperatura (° C)

Wilgotność (%)

Klapki (wbić)

Chłodzenie (w nocy)

1-7

37,8

około 55

4 razy

nie wymagane

8-14

37,8

45

4-6 razy

nie wymagane

15-18

37,8

50

4-6 razy

2-3 x 20 minut

19-21

37,5

65

nie trzeba

nie wymagane

Porównanie z inkubatorów „Kvocka”

Urządzenia „Warstwy” (system inkubator marka jest na tyle prosta, a więc wiarygodne) od kierowców i mieszkańców są bardzo popularne. Ale, oczywiście, na rynku istnieją inne marki jednostek, zgodnie z wymaganiami właścicieli działek gospodarstwa domowego. Na przykład, bardzo często na stronach internetowych dostawców kupił inkubatory „Kopciuszek”, „BLITZ” i „Kvocka”. Następnie dajemy porównawczą opis wszystkich trzech modeli.

Inkubatory „Kvocka” dostępne są w różnych kategoriach cenowych i może mieć inny sprzęt. Najpopularniejsze modele są proste, z termostatem i automatycznego trybu jaj zamachu. są one oznaczone jako "Kvočka MI-31." Kosztują mniej więcej taki sam, jak i „Warstwy”. Inkubator tego znaku ma różnicy, że zamach jest prowadzone nie przez przesunięcie kraty, i przechylić obudowę (ręcznie). W tym celu modele są wyposażone w specjalnie ukształtowanych nóg. Zamiast podziału krata wykorzystywane wewnątrz. Większość właścicieli gospodarstw domowych uważa, że ta metoda jest bardziej skuteczna. zwiększa się procent wykluwalność w tym przypadku. Chociaż metodą ręczną rewolucji, oczywiście, nie jest bardzo wygodne.

W przeciwieństwie do „warstwy” w „Kvocka” bez kontroli wilgotności. Zamiast tego wykorzystuje specjalne uchwyty na serwetki, zwilżone wodą z odpowiednim miejscu. Niektóre zaletą „Kvocka” przed „warstwy” jest to, że jest wyposażony w niewielki wentylator. Oznacza to, że taka wada jest bardzo jednorodne ogrzewanie w powietrzu w urządzenia, inkubator.

Porównanie z modelami „Kopciuszek”

Sprzęt obudowa marki jako „warstwy” i „Kvočka” wykonanych z pianki. Zaprojektowany inkubator „Kopciuszek” może znajdować się na innej liczby jaj. Woda w tych modelach nie wylewa się na tace, urządzone w samym dnie, aw pojedynczych plastikowych tackach. Toczenie jajka jako „kura”, wykonana przez kraty przymocowane do specjalnego urządzenia automatycznego. Kontrola wilgotności odbywa się również za pomocą specjalnego czujnika. Jajko inkubator, który odwraca się 10 razy dziennie. W przypadku awarii zasilania w modelu zapewnia możliwość pracy na zasilaniu bateryjnym. Magnetyczne parownika i wentylatora modele tej marki nie jest przewidziane.

Ogólnie Inkubator „Kopciuszek” ma prostszą konstrukcję niż „Warstwy” i „Kvocka”, ale to kosztuje trochę tańsze. Główną cechą tego urządzenia jest możliwość zaznaczenia powietrza wewnątrz regulacja temperatury oznacza nie tylko automatyzację, ale gorącej wody. Wylewa się do otworów w pokrywie. Ogrzewa się elementy grzejne. Jest to bardzo przydatne w tych obszarach, gdzie występują częste wahania napięcia zasilania w sieci.

Porównanie z inkubatorów BLITZ

W przeciwieństwie do poprzednich modeli, urządzenia obudowy tego znaku jest wykonana z wodoodpornej sklejki i pokryte wewnątrz metalowego podłoża wygodny w konserwacji. Wewnątrz murów piany. W związku z tym, Blitz inkubator można uznać za o wiele bardziej wiarygodne niż „Warstwy”. jego temperatura ściany utrzymywano nieco lepszy. Główną zaletą modeli tej marki jest bardzo gładki i delikatny jaja zamachu stanu. Produkowane przez walcowanie go nie lubi „warstwy” i obudowę pochylenia jako „Kvočka” i automatycznego obracania dnie grilla pod kątem 45 stopni. Również zaletą jest obecność nalotów na obudowie wlotu wody na tacach. Do tej operacji, nie ma potrzeby, aby otworzyć pokrywę modeli, a zatem nie jest zakłócany w trybie ogrzewania.

Ponadto w Blitz i pod warunkiem, cyfrowy termostat i kontroli wilgotności urządzenia. W związku z tym, „Warstwy” te inkubatory nie są gorsze. Innym przydatnym urządzeniem jest wentylator nim wilgoć rozmieszczone równomiernie ciepłe powietrze do komory. Blitz inkubatory są nieco droższe niż „kur niosek”, „Kopciuszek” i „Kvochek”.

Porównanie z „skręcić szary”

Ten inkubator ma bardzo dużą pojemność. Jest wykonana w całości ze sklejki. Zamontowane urządzenia tej marki na specjalnym stojaku. Przymocowany na stałe do obudowy jest łatwo obracany o 45 stopni (automatycznie). W przeciwieństwie do „warstwy” jaja w modelu marki nie kładzie się na górze, a przód. Po ułożeniu modelu wzrosła szkła, przez który wygodnie jest oglądać proces inkubacji. Grzejnik z boku obudowy są przyciski i obrót. Najbliższe elektronicznej jednostki sterującej wyświetlacz. W górnej części pokrywy znajduje się otwór, w który wkładany jest termometr lekarski. Zalety tego modelu to obecność wentylatora. Tace z jaj są ustawione na specjalnych półkach. że nie są one bardzo dobrze trzymać inkubatory ciepła Główną wadą tego znaku jest uważany. Gospodarze trzeba dokładnie kontrolować temperaturę. W związku z tym, „Warstwy”, „zmieni kolor na szary” gorszy.

Woda w modelach tej marki wlewa się do specjalnych długich kąpieli, zamocowane do dna. Niektóre wady inkubatorach „turn Grey” ogrodach przydomowych i obejmują brak wilgotności. Po pierwszym nakleva w komorze spada dalej r mokrej ściereczki.

małe cofnięcie

Zatem inkubatora „kura” (BI-1 i BI-2) mogą być rozpatrywane w kategorii sprzętu cenowej bardzo dobre i wygodne. Jedyną wadą tego modelu to procesu walcowania zamach. Jednak metoda ta wpływa wylęgowość nie jest zbyt wiele.

Tak więc, w celu doprowadzenia wystarczającej liczby kurcząt hodowlanych osobistej egzystencji, inkubator „kury” wystarczy. Ale jeśli chcesz podnieść kury, kaczki, gęsi, i tak dalej. D. na sprzedaż, najlepiej jest zakup profesjonalnego modelu. Twój biznes – to jest, oczywiście, bardzo dobre. Ale zwykle ogrodnicy wciąż wolą hodować drób dla siebie. Pieniądze zarobione w inny sposób. Obecnie jest to łatwe do wykonania, nawet, na przykład, w Internecie. Z pewnością niektórzy słyszeli nazwę „Zeus inkubatora.” W rzeczywistości nie jest to sprzęt dla produkcji młodego drobiu i kursy online dla przedsiębiorców, którzy chcą robić interesy w Internecie. Może ktoś będzie przydatna, a także informacje na temat tego modelu. Ale nadal będziemy mówić o „Warstwy”.

Warunki korzystania

Pokaż pisklęta modele tej marki, więc nie jest zbyt trudne. Zasady, które w tym przypadku muszą być przestrzegane, praktycznie nie różnią się od zaleceń ekspertów do inkubacji pisklęta we wszystkich pozostałych modelach.

Następnie prezentujemy uwagę płytkę z różnych rodzajów produkcji drobiu tryby cieląt w urządzeniu takim jak inkubator domu „Warstwy”.

kaczki

gęsi

przepiórka

perliczka

temperatura

W pierwszym tygodniu od 38 gramów, przez kilka następnych dni. – 37,8 g. Począwszy od 26 dnia temperatura została obniżona z 37,5 g.

Od pierwszego dnia 28 – 37,8 g. Później, przed 30 dnia – 37,5 t.

Pierwsze dwa tygodnie 37,8 gramów. Od 15 do 17 dni – 37,5 g.

Pierwsze dwa dni – 38 gr. Obok 25-go dnia – 37,5 t. Aż do 28-go dnia – 37,2 t.

wilgotność

W pierwszym tygodniu – 70%. Aż do 25 dnia – 60% aż do 28 dni – 90%

Jak również dla kaczek

W pierwszym tygodniu 59%, drugi – 45%, aż do 17 dni – 60-70%

Pierwsze dwa dni – 65%, aż do końca drugiego tygodnia – 60%. Aż do 24 dnia – 50%, aż do 28 – 70%

wentylacja

Począwszy od 15 dnia, 2 razy dziennie przez 20 minut

W pierwszym tygodniu 4 razy dziennie, a następnie – 6 razy. Na 27. dzień wietrzenia przystanku

Pierwsze dwa tygodnie 4-5 razy dziennie. 15 dnia wietrzenia przystanku

Pierwsze dwa dni nie są nagłaśniane. Do końca drugiego tygodnia otwartym inkubatorze na okres 5 minut. raz dziennie. 24 th dzień – 8 razy dziennie. Następny przystanek wietrzenie

Jak widać, inkubatory, „warstwy” – model jest bardzo praktyczny i niezawodny. Na wyjściu młodej jednostki organizacyjnej drób marki bardzo dobrze dopasowane. W każdym razie, kupując „kury nioski” można bezpiecznie zignorować. Ci, którzy chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą w sieci, jest idealnym miejscem na inny „model” – „Zeus”, inkubator dla młodych (i nie tak) przedsiębiorców internetowych.