614 Shares 8653 views

Jak zrobić „Smart TV” poza zwykłym telewizorze: Sprzęt przewodnik

Pytany, jak zrobić „Smart TV” od zwykłego telewizora, jest bardzo łatwo dostępne i zrozumiałe odpowiedzi do większości użytkowników. Najważniejsze jest to, że kupujący modnych urządzeń, które transmitują transmisje telewizyjne i mających połączenie z siecią, a często nie zdają sobie sprawy, że można zrobić taki system jest o wiele tańszy. Będzie to wymagało trochę zupy (konsoli do gier czy tablet), trochę umiejętności i odpowiedniego adaptera. W rezultacie, będziesz mógł oglądać ulubione filmy lub gry w trybie online, bez zwłoki.

Jak zrobić „Smart TV” na zwykłym telewizorze?

W wielu domach nie jest najbardziej nowoczesny, ale działa TV. Powstaje dylemat często: aby zmienić telewizor na nowej próbce lub uaktualnienie istniejącego urządzenia. Najnowsza wersja dużo preferencji z wykorzystaniem gadżetów mobilnych lub gier.

Można to zrobić tylko poprzez port TV-HMDI, możesz skończyć z rodzaju monitora, jakość obrazu, która pozostawia wiele do życzenia, a funkcja kontroli nie jest bardzo wygodne (zwłaszcza za pomocą myszki). Znacznie bardziej skuteczne, jeśli ta procedura nie jest dostosowany do interfejsu ekranu TV. Nie zapominaj, że standardowy komputer jest dość głośny i nie zawsze jest właściwe obok telewizora.

Jako alternatywa – różne mini-Soup i konsole do gier. Z ich pomocą jest dostępny zwykle „telewizja” reorganizować w formacie „Smart”. Jednym z najlepszych sposobów jest uważany za „Android-gwizdek”, który oferuje doskonałe uwalnianie w Chinach. Istnieje kilka serii, ale zasada działania każdego jest prawie taka sama.

Opcje

Nowoczesne przemienniki telewizyjne – prawdziwy centra multimedialne z dostępem do Internetu ze wsparciem dla różnych usług. Jednakże, z maksimum funkcji takich rzeczy będzie bardzo kosztowne. Jest to znacznie łatwiejsze i tańsze w budowie „inteligentny” własnymi rękami z improwizowanymi urządzeniami i przewodami.

Można to zrobić w następujący sposób:

 • Korzystanie z kompaktowego i multimedialny odtwarzacz low-cost.
 • Poprzez smartphone lub komputera typu tablet.
 • Stosując uniwersalny utraty systemu Blue-Ray.
 • Z pomocą konsoli do gier (konsola).

Następnie zastanowić się, jak zrobić „Smart TV” z normalnego telewizora przez każdej metody, jak również znaleźć swoje zalety i wady.

Co może odtwarzacz multimedialny sieci?

Właściciele sieci Media Player może odczytać parametry urządzenia w instrukcji obsługi i upewnij się, że wiele wspólnego z funkcji „Smart” w nim. Jeśli takie urządzenia były wcześniej gracz z portu USB, ale teraz jest to skuteczne i wszechstronne klasy sprzętu. W rzeczywistości korzystanie z odtwarzacza multimedialnego jest znacznie rozszerza możliwości telewizora pod względem funkcjonalnym, jak również w odniesieniu do jakości reprodukcji dźwięku.

Gracz ma możliwość odtwarzania filmów z komputera do HD. Zapewnia to dostęp do sieci sklepów muzycznych, rozrywkowych i innych rodzajów plików, nie wspominając. Jako główny nośnik stoi stary telewizor z pełnym wyświetlaniem stron internetowych i innych plików.

Plusy i minusy odtwarzacze multimedialne

Aby zrozumieć, jak zrobić „Smart TV” od zwykłego telewizora z rąk za pomocą odtwarzacza sieciowego, należy wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety tej metody. Przy odpowiednim podejściu używane konsolę uczyni tego konkurenta nowoczesnych „zaawansowanych” urządzeń przy minimalnych kosztach. Zalety korzystania z odtwarzacza multimedialnego obejmuje:

 • kompaktowe wymiary;
 • rozsądna cena;
 • współdziałania z wspólnymi modułami i formatami;
 • Opcja Zintegrowany WLAN;
 • Dostęp do podłączenia urządzeń zewnętrznych, w tym dysku twardego.

Ponadto modyfikacja wygodnego sterowania, współpracuje z większością usług internetowych, w tym zakupy online i social networking. Wady tej metody to punkt, że niektóre odtwarzacze multimedialne nie oddziałują z obrazami Blue-Ray formatu płyty.

Kryteria wyboru odtwarzacza multimedialnego dla opcji „smart”

Większość odtwarzaczy multimedialnych, najnowsza seria wyposażona jest w złącza dla klawiatury i myszy za pośrednictwem portu USB telewizora. W różnych modelach można wybrać z interfejsu Rosyjskiej i dostępu do własnych zastosowań.

Należy również pamiętać, aby utrzymać połączenie. W każdym razie, złącze HDMI , aby mieć pewność. nie będzie zbędne do dźwięku cyfrowego S / PDIF oraz wbudowany czytnik kart. Nowoczesne odtwarzacze multimedialne są coraz bardziej dostępne bez zintegrowanego dysku twardym, ale z możliwością podłączenia zewnętrznych urządzeń pamięci masowej lub karty pamięci.

Jeśli telewizor jesteś tak stary, że nie obsługuje HDMI-połączenia, trzeba będzie wybrać analogowe złącza kompozytowe do odpowiednich wejść i wyjść. Osoby, które nie są wykorzystywane do przechowywania informacji na temat usług interaktywnych należy upewnić się, że gracz jest funkcjonalnie stanie odtwarzać pliki w odpowiednim formacie. Korzyścią z wyboru w tej dziedzinie jest bardzo szeroki.

"Android-top box": smartfony i tablety

Nowoczesne tablety i smartfony wyposażone w różnego rodzaju interaktywnych usług i aplikacji, które pozwalają na wykonywanie wielu operacji, w tym Oglądaj filmy w wysokiej jakości i słuchać plików muzycznych. Większość z tych gadżetów jest całkiem możliwe, aby podłączyć do telewizora. Będzie to wymagało, aby wybrać odpowiednie adaptery, które nie są dołączone do urządzenia.

Wadą takiej transformacji dotyczy ograniczonej pamięci urządzeń mobilnych, które nie mogą przechowywać całą medianabor, ale nadaje konwencjonalne funkcje telewizyjne na komputerze. Aby uzyskać maksymalną korzyść, zalecamy użycie specjalnego oprogramowania. „Android-top box” w postaci tabletki lub Smartphone posiada znaczną przewagę: zwartość i możliwość pobrania wymaganych treści. negatywne aspekty zawierać ograniczoną ilość pamięci, konieczność używania różnych adapterów i trudności z oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości.

Jak do wyświetlania obrazu z pomocą urządzeń mobilnych na ekranie telewizora?

Smartfony i tabletki są często wyposażone w złącze mini HDMI lub MHL. To sprawia, że możliwe jest podłączenie urządzenia do telewizorów o różnych modyfikacjach. W przeciwnym razie, należy użyć przejściówki, które zostały wybrane w sposób indywidualny, ponieważ nie są zharmonizowane ze sobą.

Na przykład, aby podłączyć Apple, potrzebny jest specjalny adapter. Aby uniknąć szybkiego rozładowania urządzenia jest ponadto pożądane, aby podłączyć kabel zasilający. Platforma „Android” można wybrać kilka rodzajów zezwoleń (480 do 1080). Niestety, iPad i iPhone gadżety takie funkcje nie mają. W związku z tym obrazem w interaktywnych gier mogą być nieco zniekształcone i czarne paski boczne. Rolki z „Yutuba” zostanie sformatowana na całej szerokości ekranu.

konsole do gier

Jedną z opcji, jak zrobić „Smart TV” konwencjonalnego telewizora jest użycie videokonsoli. W porównaniu z pełnoprawny odtwarzacz multimedialny, konsole do gier są mniej funkcjonalne, a niektóre płatne aplikacje. Dla maksymalnych niosek użytkowników konsoli Xbox 360 firmy Microsoft, należy zarejestrować się w systemie Xbox Live z wypłaty z rachunku „złoto”.

Usługa „Microsoft Xbox-360” uniemożliwia kopiowanie filmów na dysku twardym, ale odtwarza je z DVD, CD, kart pamięci flash. Ponadto dostępne do podłączenia zewnętrznego dysku. Obsługuje również wszystkie popularne formaty audio i wideo. Pełną opcja powinna być zawsze w kontakcie z centrum multimedialne, które można aktualizować „Vindous» (format DLNA).

SONY PS-3

Następnie zastanowić się, jak zrobić „Smart TV” z konwencjonalnego telewizora za pomocą konsoli do gier Sony PlayStation 3. W tym przypadku, użytkownik jest wyposażony w dwa wolne zasobu koncentruje się na odtwarzanie wideo, jak również zdolność do przechowywania informacji multimedialnej w pamięci wewnętrznej formatu HDD.

Konsola nie może odtwarzać pliki, które ważą więcej niż cztery gigabajty powodu ograniczonych możliwości urządzenia. „Play Station – 3” uruchamia wideo z płyt DVD, CD, Blu-ray, a także kart pamięci i nośników zewnętrznych w różnych formatach w akceptowalnym poziomie głośności. Korzystanie z konsoli PS-3, można słuchać muzyki, oglądać filmy o rozdzielczości do 1080 pikseli, przeglądać zdjęcia i cieszyć się darmową usługę online.

Blue-Ray

Jedną z opcji, jak zrobić „Smart TV” od zwykłego telewizora z USB, jest użycie odtwarzacza Blue-Ray. Takie urządzenia mają dość wysoką cenę, ale także dużą funkcjonalność. Z ich używania, konsument otrzymuje następujące cechy:

 • Wsparcie prawie wszystkie formaty i kodeki wideo i audio;
 • wbudowany moduł WLAN;
 • podłączenie dysków zewnętrznych i opcji DLNA;
 • pełny zestaw funkcji „Smart” i Wi-Fi;
 • Dodatkowe aplikacje i dostęp do wszystkich rodzajów interaktywnych zasobów.

Nie ma problemu, można oglądać filmy w dobrej jakości, nie wspominając już o reklamach „Yutuba”. Niektóre modele są wyposażone w dodatkową funkcjonalność, umożliwiając im pobrać oprogramowanie prawnie zastrzeżone sklepów internetowych.

Jak podłączyć Blue-Ray?

Wszystkie odtwarzacze Blue-Ray posiada HDMI. Jeśli gracz wraz z odpowiednim kablem nie, to można łatwo kupić w każdym sklepie elektronicznym. Można również skorzystać z adaptera SCART lub RCA ( „tulipan”).

Często te złącza są zawarte w standardowym zestawie. Należy pamiętać, że po podłączeniu odtwarzacza poprzez gniazdo SCART lub RCA interfejsu obrazu nie będzie tak wysokiej jakości jak za pomocą kabla HDMI. Ale jeśli to zrobimy, „Smart TV” od zwykłej telewizji, że czas nie jest krytyczna. Aby podłączyć odtwarzacz Blue-Ray do złącza SCART mogą potrzebować adaptera RCA-SCART lub HDMI-SCART. Podczas interakcji z RCA trzeba tłumaczyć niezależnie w trybie AV odbiornika telewizyjnego, ponieważ związek ten nie zawiera przełącznika wspomagająca dekoder, w odróżnieniu od trybu SCART. Wybierz zasilacz powinien również starannie: zbyt tanie przedmioty mogą powodować zakłócenia podczas odtwarzania plików.

Na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem odtwarzacza Blue-Ray, należy upewnić się, że telewizor ma odpowiednie złącza. W przypadku korzystania z dodatkowego zestawu głośników, sprawdź, czy jest on zgodny z zakupionym urządzeniem.

Aby korzystać z najbardziej efektywnych możliwości sieci, konieczne jest, aby sprawdzić dostępność portów i złączy, bez których system nie będzie działać (LAN, HD, HDMI, itp.) Jeśli używasz telewizora wymaga częstej komunikacji w sieciach społecznościowych lub online surfowania, wskazane jest, aby wybrać odtwarzacz multimedialny z wygodnego pilota. Jako ostatni może korzystać z komputera typu tablet lub smartfon.