605 Shares 2228 views

Automatyczne podlewanie ogrodu własnymi rękami. Układ wyposażony zaleceń

Jeśli chcesz mieć prywatny ogród, który będzie uprawianych roślin uprawnych, konieczne jest, aby wiedzieć, że witryna będzie musiał szukać. Jeśli początkowo masz przyjemność własny nawadniania i podlewania roślin, taka opłata może być nudny z czasem. Oznacza to konieczność przesiedlenia automatycznych systemów nawadniania.


Preparat przed rozpoczęciem prac

Aby rozpocząć taką pracę jest konieczne do przygotowania planu układ budynków i elementów automatycznego nawadniania. Potem trzeba będzie zakupić dodatkowy sprzęt. Następnie, zanim będą mieli za zadanie poprawić instalację systemu, który obejmuje realizację kilku etapach. Automatyczne podlewanie ogrodu własnymi rękami można prawidłowo wyregulowane tylko jeśli pierwotnie sporządził odpowiedni plan. Aby to zrobić, należy użyć papieru do rysowania. Powinno ono być stosowane do lokalizacji budynków na terytorium rodzaju zabaw, baseny, tarasy, studni lub innych elementów na zewnątrz. Między innymi jest to niezbędne do identyfikacji lokalizacji zakładów, które wymagają podlewania. Początkowo, trzeba zwrócić uwagę na lokalizację instalacji poboru wody, a także w domu z przepompowni.

Zwykle, przepływ wody odbywa się z obszaru punktu środkowego, przy czym linia będzie mieć tę samą długość nawadniania. Oznacza to, że ciśnienie wody w układzie będzie jednolita, a rośliny nawadniano zostaje równomiernie. W zależności od położenia źródeł wody na obwodzie, konieczne jest wyznaczenie skrzyżowania autostrad. Dla każdego elementu oznakowania muszą być wykonane, który pokazuje przestrzeń instalacji tryskaczowej. Wynoszą one zależy od promienia. Jeśli planujesz zakup zraszacz o promieniu 25 metrów, po czym system musi korzystać z kompasu, aby zidentyfikować strefy działania każdego z elementów.

Program działający system nawadniania

Warto pamiętać, że na terytorium istnieją obszary, które są narażone na wodzie jest niepożądana. Miejsca te nie muszą być w przedziale zraszaczy. Po obwód został sporządzony na papierze, może zostać przedłużony do terytoriów. Aby to zrobić, zrób układ za pomocą kołków i sznurka.

Automatyczne podlewanie ogrodu z ich ręce powinny być planowane z wyprzedzeniem, więc bez dodatkowych kosztów. Kołki mogą zastąpić materiały na ręce, które mogą obejmować płytki i elektrody spawalnicze. Przewód jest korzystnie stosuje się polipropylen, Jej kolor powinien być jasne lub białego. Zliczanie powinno odbywać się w pewnej odległości od systemu lokalizacji stref. Konieczne jest, aby upewnić się, że ścieżka nie była kamieniste strefy. W przeciwnym razie, należy dostosować plan.

zakup materiałów

Jeśli automatyczne podlewanie ogrodu własnymi rękami po raz pierwszy, następnym krokiem jest, aby wszyscy eksperci zalecają odpowiednie materiały. Do pracy niezbędny do odbioru rury, przepompowni, zraszacze, regulatory ciśnienia, zawory elektromagnetyczne, do wytwarzania narzędzi wykopaliskowe, filtrów i kontrolerów.

Filtry – jeden z elementów systemu nawadniania

Od tego, jaka będzie wydajność pompowni będzie zależeć od wydajności całego systemu. Liczba ta powinna być dobrana w oparciu o obszar powierzchni nawadnianych. Jeśli automatyczne podlewanie ogrodu z rękami rozliczania przybysza, trzeba będzie określić prawidłowy system zasilania, który może być realizowany przy pomocy ekspertów. Wielu artystów zastanowić się, czy istnieje potrzeba użyć filtrów. Dość często źródłem wody wystają domowe studnie, wody, które mogą być zawarte w lub ze wszystkimi elementami, które są w stanie wyłączyć zraszacze lub rur cel. To sugeruje, że jest to niezbędne do korzystania z filtrów zabezpieczających.

Potrzebują i regulator ciśnienia, który jest wymagany podczas instalacji tryskaczy z różnym ciśnieniem, lub w przypadku gdy jest on przeznaczony do wyposażenia automatycznego nawadniania. Zawory elektromechaniczne pełnić funkcję przemian obszary innym miejscu nawadniania. Kontrolerzy są zobowiązani do zaworów elektromagnetycznych , aby zamknąć i otworzyć w określonym czasie.

Wymagania dla rur i zraszaczy

Automatyczne nawadnianie kropelkowe może być wyposażony niezależnie. W każdym przypadku konieczne jest, aby wybrać rury, które są zalecane przez ekspertów. Specjaliści doradzić przejmują materiał z polietylenu o małej gęstości. Przekrój tych elementów będzie zależeć od położenia strefy. Jeśli mówimy o fundamencie, kwota ta powinna być wyższa i bliższa zraszaczy – spadać. Zraszacze mogą mieć różny zasięg oddziaływania, ta opcja musi być wybrana z góry. Jeśli mówimy o różnych elementów danych, mogą być obracane, czyli obrotowy lub statystyczna. Można zakupić zraszacze, które są łatwe do ukrycia w glebie.

Przygotowanie i zainstalowanie systemu

Gdy system nawadniania został zaprojektowany, oznakowanie przeprowadzane i materiały zakupione, można przystąpić do instalacji automatycznego nawadniania. Konieczne będzie przeprowadzenie kilku etapów pracy. Wśród nich są montażu przepompowni, przygotowanie kanałów instalacji rur. Pamiętaj, aby połączyć elementy systemu z pompą. Technologia ta polega na instalacji i zraszacze. W następnym etapie montażu sterowników, regulatory ruchu, a także filtru i działania zaworu elektromagnetycznego. Ponadto, gdy rozliczania system nawadniający, możliwe jest, aby konfiguracja i uruchomienie.

Głębokość wykopu aranżacji

Specjaliści twierdzą, że jako idealny głębokości linii, a także jego oddziałów stoi 1 metr. W ten sposób można mieć pewność, że rury są umieszczone poniżej granicy przemarzania. Z tego powodu, że dane działanie jest uważany pracochłonna, można kopać kanały, którego głębokość wynosi 30 cm. Dokonywanie takich zagłębień jest konieczne z pewną stronniczość i montażu zaworów odwadniających w strefach, które znajdują się poniżej drugiego. Jest to konieczne, aby pozbyć się wody z rury do zachowania systemu w okresie zimnej.

Wytwarzania pary rur, zaworów i innych elementów potrzebnych do linii powierzchni. Dopiero po tym gotowego rura musi być zamontowany w rowie. Po zainstalowaniu automatyczne nawadnianie w kraju, jest to niezbędne do zapewnienia absolutnej integralności systemu. Dopiero po tym odbywa uzwojenia zraszacze, a wszystko pokryte ziemią. Teraz to będzie konieczne, aby dostosować kierunek obrotów i włączyć system.

zastosowanie

Po automatyczny system nawadniania jest wykonana, a wszystkie prace zostały zakończone, konieczne jest zapewnienie odpowiedniej opieki, tak więc elementy konstrukcyjne będą wystarczająco długie. Dwa razy w miesiącu, zaleca się, aby analizować stan filtrów, a jeśli to konieczne, wymień je. Ważne jest, aby monitorować czystość komponentów. Przed dokonaniem automatycznego nawadniania, musimy pamiętać, że konieczne jest, aby sprawdzić od czasu do czasu, głowic zraszaczy, które w przypadku zanieczyszczenia należy czyścić za pomocą szczotki. Zanim system zostanie zachowany, konieczne jest, aby pozbyć się wody musi być usunięta zawory elektromagnetyczne działanie. Podlewanie łóżka po operacji automatycznej musi być wypełniona sprężonym powietrzem. Czujniki wilgotności i deszczu powinny być przechowywane w pomieszczeniach zamkniętych.

Konkludując

Układ opisywanego systemu jest to nic wielkiego. Dla prawidłowego działania konieczne jest odpowiednie przygotowanie układu, przy czym dokładność w elementach przenoszących na jego część terytorium, które wymaga okresowej obfite płukanie. Będzie to z pewnością pozwalają na zamontowanie komponentów z zasadami systemu. Ważne jest, aby mieć rurę jest zbyt wysoka do powierzchni ziemi, bo w zimie nie będzie wydostać, a ciężkie przeziębienie może je uszkodzić, jeśli ziemia będzie puchitsya oraz obniża temperaturę.