663 Shares 7639 views

Kinetic piasek – co to jest? Można to zrobić w domu?

Kinetyczna lub żywy piasek (materiał, który jest w ruchu) – mieszanina składnika silikonowego i konwencjonalnego piasku krzemionkowego. Pierwotnie kinetyczna piasek ze Szwecji. To właśnie tam produkować i zwolnić ten innowacyjny rozwijające zabawki. Więc pomówmy jeszcze o Kinetic piasku. Jak sprawić, by materiał w domu i środowisku przemysłowym? Od co ono polegać? Jak grać je dobrze wykorzystać?

Właściwości i składu

Kinetic piasek – co to jest? Jest to materiał, który utrzymuje swój kształt i jednocześnie ma wysoki wskaźnik płynności.

Materiał jest swobodnie wlewa, wygląda na luźne, puszyste. Jest przyjemny w dotyku. Kiedy materiał z przerwami, przy czym cząstki pod wpływem sił grawitacyjnych tendencję do odłączenia. Jednak spoiwo składa się z piasku jest wciągane do włókien o długości około jednego lub dwóch milimetrów, które są prawie niewidoczne dla oczu. Spowalniają ruch cząstek, dzięki czemu można wizualnie śledzić ruch każdego ziarnka piasku w zwolnionym tempie.

Jeśli piasek jest znacznie skompresować objętość materiału jest zmniejszona o połowę. W wyniku oddziaływania zewnętrznego tworzy się nową postać, która jest utrzymywana na stosunkowo długi czas.

Ze względu na fakt, że część kinetycznej piasku ma specjalnego spoiwa, silikonową, która otacza cząstki i łączy je materiał charakteryzuje się zarówno porowatej tekstury i dobrej gęstości.

Kinetic piasek, z którego jest wykonany? W skład tego materiału jest prosta: 98% zwykłym piaskiem krzemionkowym i 2% żywicy silikonowej aktywne stosuje się w przemyśle spożywczym. Jest również dodatek E 900. Ten produkt ma kolor naturalnego piasku. W każdej partii zawiera tę samą część.

Kinetic piasek: przepisy dotyczące higieny

Pomimo faktu, że ten materiał jest obecny spoiwo silikonowe, nie trzymać ani rąk ani ubrania. Jeżeli piasek wylewa się na podłodze, to nie jest rozbity na poszczególne cząstki, a zachowuje się w postaci zwartej masy. Będzie łatwo być w stanie zebrać i użyć go ponownie. Materiał jest „mokry” ciągły ponieważ składnik silikonowy nie wysycha, nawet po długim czasie. Ten materiał jest prawie niemożliwe, aby zatkać oko. Kinetyczna piasek ma zapach, nie podtrzymują wzrost mikroorganizmów, nie powoduje reakcji alergicznej i jest nietoksyczny. On nie boi się wody, więc zachowuje swoje właściwości nawet gdy jest mokra. Jeść piasek, oczywiście, nie jest to zalecane, ale w sytuacji przypadkowego połknięcia jednej kwarcu lub piasku nie reaguje z soku żołądkowego, a po jakimś czasie usunięty z organizmu w sposób naturalny, bez szkody dla organizmu i nie powoduje dyskomfortu. Szczególne warunki magazynowania nie jest wymagane kinetyczna piasek.

Jaki jest pożytek z kinetycznej piasku dla dzieci?

Więc wymienić główne korzystne właściwości takich zabawek jak kinetycznej piasku.

Po pierwsze, materiał ten gra promuje umiejętności motorycznych długopisy dzieci.

Po drugie, ponieważ piasek kinetyczna ma swoistą fakturę u dzieci w czasie okupacji aktywnie rozwija wrażliwość dotykową.

W trzecim meczu w piaskownicy pomaga zapewnić, że dziecko rozwija wyobraźnię twórczą.

Po czwarte, stan emocjonalny manipulacji dzieckiem piasku mieć korzystny wpływ. Gra będzie pomóc dzieciom otworzyć się i są przyzwyczajeni do wiadomości. psychologów dziecięcych są aktywnie wykorzystywane kinetyczną piasku.

Po piąte, nawet sam bawić się ten materiał bardzo ekscytujące, a co najważniejsze, pożyteczne. A jeśli masz do czynienia z firmą, przyczyni się do rozwoju umiejętności komunikacyjnych.

Po szóste, rodzice nie mogą się martwić o bezpieczeństwo dziecka w czasie, gdy on bawi się w piaskownicy. I będą mieli czas dla siebie.

Kinetyczna jest piasek przydatna dla nastolatków?

Kinetic piasek – co to jest? Możemy śmiało powiedzieć, że jest to uniwersalne zabawki edukacyjne. To może przynieść wiele korzyści zarówno dla dzieci i młodzieży.

W okresie dojrzewania, jest niezwykle trudne do otwartego wyrażania swoich uczuć i dzielić się doświadczeniami. Aby pozbyć się napięcia wewnętrznego może być przedstawiona na powierzchni materiału przerażających obrazów, a następnie narysować możliwą drogę wyjścia z tej sytuacji.

Dorośli też mogą pomóc kinetycznej piasek?

Oczywiście. Kinetic piasek nie może być mniejsza niż użyteczny dla dorosłych. Jest eksperymentalnie udowodniono, że gry z tej rzeczy, łagodzi stres, wspomaga relaks, pobudza myślenie i wyobraźnię.

pracowników biurowych, którzy sami umieścić na pulpicie małą filiżankę z kinetycznej piasku, przyznali, że mieli znacząco zmniejsza poziom zdenerwowania i rozdrażnienia, takie jak rozmowy z kolegami lub połączeń telefonicznych z klientami. Warm-up rąk z piasku, nawet krótkie, pomaga osobie psychicznie odpocząć i wrócić entuzjazm i poprawia wydajność, daje pozytywne emocje i nowe doznania.

Kinetic piasek jako uniwersalny rozwijającego zabawki

Prawdopodobnie każde dziecko uwielbia rzeźbić w glinie lub bawić się w piaskownicy. Właściwości tych materiałów z powodzeniem łączy kinetyczną piasku. Wielokrotnie zauważyć, że jest wszechstronny zabawka dla dziecko kreatywności.

Oglądanie i modelowanie transportu piasku jest niezwykle przydatny dla każdego dziecka, ponieważ sprzyja rozwojowi wyobraźni, umiejętności motorycznych rąk, umiejętności myślenia i wyobraźni przestrzennej. Ten materiał – to świetna okazja, aby poprawić indywidualny rozwój dziecka, a także zabawiać go.

Kinetic piasek spełnia wszystkie wymagania narzucone przez zabawek edukacyjnych dla dzieci i przyjazny dla środowiska. W odwołaniu, że jest użyteczny i nieszkodliwy. Ponadto, nie wymaga żadnych specjalnych warunków przechowywania. można trzymać go w jakimkolwiek charakterze, ale przede wszystkim odpowiednie tworzywa sztucznego lub nadmuchiwane piaskownicy. Po zetknięciu z wodą piasek powinien mieć czas do wyschnięcia, a następnie kontynuować z nim grać. Nie będzie to miało wpływu właściwości materiału. Materiał Gra przeznaczona jest do wielokrotnego użytku.

Żywy piasek nie przykleja się do rąk, nie zanieczyszcza oko i nie powoduje reakcji alergicznych. Pojedyncza zalecenie: obecność osoby dorosłej, aby zapobiec wciąganiu materiału.

Pozyskanie kinetyczną piasek, dajesz dziecku wielokrotnego użytku, zabawki edukacyjne, a nawet dużo radości.

Gry dla najmłodszych

Kinetic piasek – co to jest? Rozwijanie zabawkę! psychologów dziecięcych w jednym powtórzeniu głosu, że z tego materiału gra jest nie tylko ekscytujące, ale również niezbędne dla dziecka rozwijać się harmonijnie.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o kinetycznej piasku? W jaki sposób te rzeczy? Istnieją specjalne ćwiczenia gry, dla której piasek kątowy stosowany jest jako skuteczny sposób leczenia. Na przykład, w leczeniu nadpobudliwości autyzmu i zespołu abstynencyjnego dzieci.

akcesoria do gier

Na zajęciach z kinetycznej piasku na bieżąco sprzedaży jest duży wybór akcesoriów do gier. Na przykład, zestawy z oryginalnych narzędzi i form, specjalne stoły, nadmuchiwany piaskownicy. Wszystko to przyczyni się do utrzymania czystości w miejscu gry i sprawiają, że gra jest bezpieczne tylko w domu.

Kinetic piasek wchodzi do sprzedaży w opakowaniach kartonowych. Materiał Waga – 1 lub 5 kg. Na zajęciach grupowych są odpowiednio zaprojektowane, wielkie pakowanie.

Ćwiczenia dla rzeźbienia w piaskownicy

Kinetic piasek – co to jest? Przede wszystkim niewyczerpane źródło inspiracji zarówno dla dzieci i dorosłych. Poniżej proponujemy kilka gier z wykorzystaniem takich zabawek jak kinetycznej piasku.

Jak grać i organizować działalność z wykorzystaniem tej zabawki? Niezależnie od zabawy z tym materiałem zalecane dla dzieci trzech lat i starszych. W niektórych przypadkach jest to konieczne do organizacji gier udziałem dorosłych.

Więc zakupiłeś kinetyczną piasku. Jak wyrzeźbić korzyści? Z narzędzi i form dzieckiem sama jak try rzeźbiarza lub wznieść budynki architektonicznej piasku kinetycznej.

Gra "Spot the Difference". Chłopak wyciąga palec na powierzchni piasku dowolny prosty obraz, a następnie pokazuje jej dorosłego. W tym czasie on się odwraca. Dorosły musi zakończyć niektóre szczegóły obrazu, a następnie pokazać je do dziecka, która powinna być nazywana zmiany w obrazie. Podczas gry dziecko i dorosły może zmienić role.

Gra „Niezwykłe ślady”. palmy i pięści niemowlęce należy nacisnąć na kinetyczną piasku, przesuń ręce w różnych kierunkach, trafiając koniuszki palców na powierzchni materiału, dzięki czemu falisty, i poruszaj palcami jednocześnie. Celem – aby symulować ślady zwierząt, ptaków, owadów i gadów.

Gdzie mogę kupić?

Coś takiego jak kinetyczną piasku, to najlepiej kupić przechowywać specjalny dla dzieci. Pamiętaj, aby sprawdzić przed zakupem, że produkt jest certyfikowany.

zakupy online jest również wygodny sposób nabyć kinetyczną piasku. Na stronach internetowych przed zakupem, można zapoznać się z charakterystyką produktu, opinie klientów i zaleceń dotyczących stosowania. W większości sklepów internetowych stronach napisali filmy edukacyjne, które wskazują na możliwość życia jak piasek zabawek dla dzieci. Na tych samych zasobów można kupić nadmuchiwaną piaskownicę, wiele zestawów do gier oraz specjalne stoły do ćwiczeń z tego materiału.

Kinetic piasek: jak przechowywać i używać materiału?

Przede wszystkim należy zauważyć, że materiał ten jest produkowany w pełnej zgodności z zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Kinetyczna piasku bardzo praktyczne, ale różni się wrażliwość na wilgoć. Jeśli chcesz materiału, aby służyć Państwu przez długi czas, następujące wytyczne muszą być przestrzegane.

1) Przy piasek powinien być przy wilgotności mniejszej niż 60% w temperaturze pokojowej. Jeśli materiał zamoczenia, trzeba dać mu czas do wyschnięcia siebie.

2) Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt suche, a następnie kinetyczna piasek może stać coarsened. W celu uczynienia go ponownie puszysty, trzeba uderzać w dłoniach kilka kropli wody i trochę z nim bawić. Sama suche nie można, podobnie jak w konstrukcji nie ma wody.

3) Upewnij się, że piasek był poza zasięgiem zwierząt.

4) Pod wpływem słońca kątowej piasku nie traci swoich właściwości.

5) piasek Własny ma zapachu, ale jest w stanie wchłonąć taką, która pochodzi z rąk. Dlatego zanim zaczniesz grać, trzeba je dokładnie umyć i wytrzeć.

6) Nie należy dodać barwnik w piasku, jak zepsuje jego właściwości.

7) przechowywania piasku należy kątowa w zamkniętym izolowanym lub nadmuchiwane w szczelnym pojemniku. Chroni to materiał z pyłu, wilgoci i ciał obcych.

8) Jeśli przypadkowo rozrzucone piasku, może być montowane ręcznie lub za pomocą odkurzacza. Ziarnko piasku na powierzchnię nie trzymać.

Jest to możliwe do zrobienia w domu?

Kinetic piasek dzisiaj bardzo popularne. Jednak wiele matek są zaniepokojeni, czy można odtworzyć go w domu. Zatem kinetyczna piasek lubią robić w domu?

Nasza odpowiedź: jak piasek można zrobić w domu. Ale będzie to tylko „jak”. Może być wykonana z piasku w akwarium, który jest sprzedawany w sklepie zoologicznym, ale można użyć piasku, które zostały wniesione, na przykład, z Cote d'Azur. Jednak to musi być wstępnie przesiane i praży w piekarniku.

A następnie kinetyczna piasek lubią robić w domu? Mieszać cztery kubki przesianej piasku, dwie lampki skrobi i szklanką wody. Gotowe!